Zavrieť

Porady

nezamestnana tehotna, novy pp

k 31.3. mi skoncil PP, od 1.4. som na UP, ale prijali ma od 1. 5. do noveho zamestnania na dobu urcitu 1 rok. Som "certsvo" tehotna 5.tt. Co mam robit? Nenastupit do noveho zamestnania a zostat na UP, alebo nastupit a kedy to oznamit v praci? Zamestnana som bola 2 roky a 1 mesiac, takze narok na podporu mam. Plat som mala vyssi v predchadzajucom zamestnani. Dakujem
Naposledy upravil benadrika : 04.04.13 at 11:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak by si pracovala v novom viac ako 90 dní (by bolo platené poistenie) aj prípadná PN a aj MD by bola z nového VZ
    ak nebude trvať viac ako 90 dní (pritom prac. pomer môže trvať i dlhšie) máš nárok na PN a MD zo starého VZ
    ak nepôjdeš vôbec do práce i tak máš nárok na MD a PN zo starého poistenia, ale iba za predpokladu, že ti v priebehu OL nevznikne nové poistenie (žiadna dohoda, resp. iba dohoda na nepravidelný príjem).....

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    benadrika Pozri príspevok
    v hrubom v predchadzajucom 800, v novom cca 700
    benadrika Pozri príspevok
    uf, tak co by bolo najlepsie? som z toho jelen
    No neviem ak nebudeš pracovať tak MD ti bude vypočítaná z platu 800 e teda 520 e cca
    ak budeš pracovať viac ako 90 dní .. tak tvoja MD bude z platu 700 e teda 455 e

    ​Vyber sama čo je lepšie pre teba. Ako je fajn mať prácu ak by si mala istotu, že ťa neprepustia ak zistia tvoje tehu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    máš viacero možností......

    prepočítaj si nárok na PvN či sa ti takto oplatí pracovať......
    ake moznosti? urcite ma dr vypise na rizikove, ale to by som sla az po skusobnej dobe. Co je vyhodnejsie, ked mi skonci PP na dobu urcitu pocas materskej, alebo byt na UP?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    benadrika Pozri príspevok
    uf, tak co by bolo najlepsie? som z toho jelen
    rozhodnutie je na Tebe......

    no, ak by som to oznamila po skusobnej dobe, tak by ma nemohli prepustit, len by PP skoncil uplynutim urcitej doby a to by som uz bola na rodicovskej, dobre tomu rozumiem?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    benadrika Pozri príspevok
    no, ak by som to oznamila po skusobnej dobe, tak by ma nemohli prepustit, len by PP skoncil uplynutim urcitej doby a to by som uz bola na rodicovskej, dobre tomu rozumiem?
    áno, máš pravdu, ale MD či PN by bola nižšia......

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ja by som nastupila, o tu dobu sa ti posunie poberanie podpory a pripadne ukoncila PP na 89 den .... pocas SD.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    alebo, ak by si mala zdravotné problémy, tak na 89 deň by som išla na PN a pripoistila som sa na dobrovoľné poistenie pred nástupom na PN....tá sa dá použiť iba na PN, žiaľ nie ne MD.......
    predpokladám, že by ti mohli ukončiť PPV v skúšobnej dobe......

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.