Zavrieť

Porady

Závet - pomoc s dátumom narodenia

(zavet s urcenim osoby) zdravim,
chcela by som sa spytat ohladom zavetu.
Moji rodicia su v danm case zijuci a mam nevlastnych surodencov (mama aj otec maju deti z prveho manzelstva).
Avsak, chcela by som spisat zavet,ale tak,aby moj otec dedil po mne vacsiu cast majetku a mensiu cast majetku osoba,s ktorou nie som v ziadnom pribuzenskom vztahu.
Alebo v pripadnom inom priebehu,aby tato osoba dedila vsetko.(v momentalnej dobe je tato osoba maloleta)
A ci je mozne zanechat vsetok majetok osobe,ktora nema statne obcianstvo SR a EU?
A tiez ,ci musim dat uradne prelozit zavet do jej rodneho jazyka?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V závete nemusí byť osoba presne identifikovaná dátumom narodenia, dokonca ani menom, len aby bolo nepochybné, o koho ide. Napr. stačí napísať, že všetko nechávaš svojim vnúčatám, alebo svojim bratrancom a pod. Ak vieš meno a koho má rodičov, bude to stačiť. Ešte by bol treba kontakt na ňu, alebo aj iných, ktorí vedia jej pobyt.
    V závete môžeš aj napísať, že v prípade nedožitia sa jedného závetného dediča, môže všetko zdediť ten druhý závetný dedič (inak by jeho podiel dedili zákonní dedičia). Môžeš tiež uviesť aj iného "náhradného" dediča.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    tvoj majetok mozes v zavete odkazat komukolvek, teda aj osobe mimo eu.

    V pripade ak mas deti, musia dostat aspon polovicu toho, co by im pripadlo zo zakona, pokial su malolety, tak cely podiel.

    zavet staci napisat v slovenskom jazyku, najlepsie u notara, ktory ho automaticky zaradi do zoznamu zavetov a mas vacsiu istotu ze "sa najde" po tvojom odchode.

    tvoj majetok vlastneny na slovensku bude s najvacsou pravdepodobnostou riesit okresny sud prislusny podla posledneho miesta trvaleho pobytu.

    sidouama je offline (nepripojený) sidouama

    sidouama
    pri spisovani zavetu u notara som zacala byt neista s datumom narodenia osoby( tak na 98% som si ista,ale..... ),ktoru chcem mat ako dedicku.existuje nieco (uradna ziadost o potvrdenie udajov zaslana jej rodine alebo cez urad...alebo.... ) alebo niekto,kto by mi mohol tento datum zistit?(nechcem to riesit formou sukromnych vypisovani sms alebo telefonatov s jej rodinou,aby sa to velmi nerozkriklo,ze o co ide..skor uz ta uradna forma)jedna sa totiz o osobu maloletu a mimo EU.moj notar ohladne tohto nechce so mnou komunikovat ( povedal,ze dohoda bola o spisani zavetu a nie podavani informacii....) dakujem...

    Závet - pomoc s dátumom narodenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.