Zavrieť

Porady

vysporiadanie vlast.vzťahov

Môj priateľ má dieňu v garáži u rodičov, kde má aj trvalý pobyt.Teraz chce otvoriť živnosť ale neviem mu poradiť, čo s dielňou. Nie je v katastri zapísaná, vlastníkom pozemku je otec. Čo by ste mi doporučili, ako postupovať čo najľahšie a najlacnejšie
- darovacou zmluvou prevod pozemku od otca, alebo ?
- zápis pozemku v katastri
- stavebné povolenie na dielňu, príp.ohlasovacia povinnosť na drobnú stavbu



poprosím, kto má podobné skúsenosti, nech sa podelí, vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    nemôhol by otec dávať do prenájmu tvojmu manželovi garáž? Ak by prenájom nepresiahol 5 nás.život.minima , tak otec by nepriznával tento príjem. ak by presiahol tento príjem môhol by si ho rozdeliť na manželku...Ja osobne by som to určite neriešila darov.zmluvou atd... nikdy nevieš ako dopadneš s manželom a predsa je to majetok tvojich rodičov. Ak som sa ťa dotkla touto vetou tak prepáč.
    Naposledy upravil renča1 : 08.03.06 at 05:30

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ANNAP
    Môj priateľ má dieňu v garáži u rodičov, kde má aj trvalý pobyt.Teraz chce otvoriť živnosť ale neviem mu poradiť, čo s dielňou. Nie je v katastri zapísaná, vlastníkom pozemku je otec. Čo by ste mi doporučili, ako postupovať čo najľahšie a najlacnejšie
    - darovacou zmluvou prevod pozemku od otca, alebo ?
    - zápis pozemku v katastri
    - stavebné povolenie na dielňu, príp.ohlasovacia povinnosť na drobnú stavbu



    poprosím, kto má podobné skúsenosti, nech sa podelí, vďaka
    Ešte pred začiatkom podnikania , dielňu mal dať schváliť v rámci stavebného zákona .Bolo potrebné zmeniť účel užívania , nakoľko priestor bol skolaudovaný ako garáž a nie dielňa. K tomuto potreboval nájomnú zmluvu a súhlas otca resp. rodičov .

    vysporiadanie vlast.vzťahov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.