Zavrieť

Porady

Parkovanie na cese pred vlastným domom

V prílohe, toto sme našli v schránke. Parkujeme pred domom aj vo dvore (máme viac áut), niekedy je dvor prázdny a auto je na ceste popri chodníku - nikdy sme na chodníku nestáli. Je to vedlašia ulica v dedine - nie hlavná cesta. Majú na to právo? Je to naozaj tak v zákone napísané?
DSC00487.jpg  
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Evanka
Veronika Richterová Pozri príspevok
reagovala som na tie ostatne prispevky. Pravdepodobne tak aj skončí =) a za odpoved ďakujem. (moje meno sa píše s "i"
Veronika a prečo to rozhorčenie aj tu na Porade? Veď sa ti tu ľudia snažia pomôcť. Aj tebe by sa dalo vytknúť či to v písaní a nikto to neurobil. To zas len potvrdzuje, že všetko je vec prístupu k druhým.

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Napíšem to takto:
Parkuješ pred domom? OK!
Nechala si 6 metrov cesty voľnej? Áno! OK.
Chodci majú keda prejsť? Áno! OK.
Parkujem na chodníku a je tam aspoň 1,5m voľného? Áno! OK.

A teraz:
Poslali papierik? Má podpis a razítko? Nie? Zdrap papiera! Platíš dane? Áno! Potom máš aj nejaké práva - teda aj právo využívať verejné priestranstvo!
Na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám žiadaj, aby ti predložili, koľko prostriedkov na takéto slinty vynaložili z obecných prostriedkov. Potom môžeš vzniesť požiadavku (nakoľko sú to aj tvoje peniaze!), aby ten, ktorý toto spáchal, vynaloženú sumu vrátil do obecného rozpočtu - inak je to nehospodárne nakladanie s obecnými prostriedkami. Ta ako občan, máš právo vedieť, ako sa s nimi nakladá - inak by si mohla na obecné zastupiteľstvo podať žalobu. A toto im pripomeň!

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Veronika Richterová Pozri príspevok
V prílohe, toto sme našli v schránke. Parkujeme pred domom aj vo dvore (máme viac áut), niekedy je dvor prázdny a auto je na ceste popri chodníku - nikdy sme na chodníku nestáli. Je to vedlašia ulica v dedine - nie hlavná cesta. Majú na to právo? Je to naozaj tak v zákone napísané?
Osobitné ustanovenia o chodcoch
§ 52

(1) Chodec je povinný používať predovšetkým chodník. Po chodníku sa chodí vpravo. Tam, kde chodník nie je alebo kde je neschodný, chodí sa po ľavej krajnici; tam, kde nie je krajnica alebo kde je krajnica neschodná, chodí sa čo najbližšie pri ľavom okraji vozovky. To platí aj pre chodca, ktorý nesie predmet, ktorým by mohol ohroziť premávku na chodníku alebo na krajnici.

(2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať; to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením je určené inak alebo ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1, 5 m okrem zóny s dopravným obmedzením spočívajúcim v zákaze zastavenia alebo státia a zóny s plateným alebo regulovaným státím.

(3) Chodci smú ísť po krajnici alebo po okraji vozovky najviac dvaja vedľa seba, ak tým najmä za zníženej viditeľnosti alebo za zvýšenej premávky neohrozia alebo neobmedzia cestnú premávku; to neplatí pre osoby, ktoré sa pohybujú po krajnici alebo po okraji vozovky na lyžiach, korčuliach alebo na obdobnom športovom vybavení, ktoré sa môžu pohybovať len v rade za sebou. Za zníženej viditeľnosti mimo obce musí mať chodec idúci po krajnici alebo po okraji vozovky na sebe viditeľne umiestnené reflexné prvky alebo oblečený reflexný bezpečnostný odev.

(4) Osoba so zdravotným postihnutím, ktorá sa pohybuje pomocou ručného alebo motorového vozíka určeného pre ňu, smie používať ktorúkoľvek krajnicu alebo ktorýkoľvek okraj vozovky; ak použije chodník, nesmie prekročiť rýchlosť chôdze.

(5) Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach alebo na obdobnom športovom vybavení, smie používať pravú stranu chodníka, pričom nesmie ohroziť ani obmedziť ostatné osoby používajúce chodník. Osoba, ktorá tlačí bicykel alebo motocykel, smie použiť chodník, len ak neohrozí ani neobmedzí chodcov; inak musí použiť pravú krajnicu alebo pravý okraj vozovky.

(6) Osoba, ktorá sa pohybuje po chodníku na lyžiach, korčuliach alebo na obdobnom športovom vybavení, je povinná sledovať situáciu v cestnej premávke a nesmie ohrozovať alebo obmedzovať iných účastníkov cestnej premávky. Ak je dopravnou značkou určená cestička pre osoby pohybujúce sa na športovom vybavení, tieto osoby sú povinné takúto cestičku použiť.

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vylúčený člen Indeed
SÚHLASÍM z vyjadrením v prílohe zadania témy,

NEOBMEDZUJME a NESTRPČUJME život NAŠIM spoluobčanom AK MÁME MOŽNOSŤ

PARKOVAŤ na VLASTNOM POZEMKU.

Tí, čo takú MOŽNOSŤ nemáme, PARKUJME na verejných parkovacích miestach.

VEREJNÉ parkovacie miesto, je KAŽDÉ parkovacie miesto,ktoré NIE JE OZNAČENÉ dopravnou značkou

VYHRADENÉHO parkovania , s konkrétnym určením VOZIDLA oprávneného parkovať na príslušnom parkovacom mieste

s vyznačením KONKRÉTNEJ ŠPZ, či EČ, vozidla, pre ktoré je toto parkovacie miesto ZAPLATENÉ.
Veronika Richterová tu nejde o to čo obmedzuje druhých. pýtam sa na to či je to zákonom podložené a tým pádom naozaj majú právo dať za tekéto státie pokutu.
Indeed ..ja som sa vyčerpavajuco VYJADRIL v príspevku #3
tu nejde o to čo obmedzuje druhých. pýtam sa na to či je to zákonom podložené a tým pádom naozaj majú právo dať za tekéto státie pokutu.
buchač Viď vyššie zákon ....čo nie je zakázané , tak je povolené ...

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Evanka
Veronika Richterová Pozri príspevok
V prílohe, toto sme našli v schránke. Parkujeme pred domom aj vo dvore (máme viac áut), niekedy je dvor prázdny a auto je na ceste popri chodníku - nikdy sme na chodníku nestáli. Je to vedlašia ulica v dedine - nie hlavná cesta. Majú na to právo? Je to naozaj tak v zákone napísané?
Neviem, či je niekde v zákone taxatívne vymedzené ako to je. Poznám však podobný prípad, ale asi opačne. Máme v dedine víkendový dom. Je to tiež bočná ulica bez vymedzeného chodníka. Často sa mi stáva, že na ulici má sused oproti tak nastavané autá (niekedy aj tri), pričom dvor je prázdny, že ja mám problém vojsť do svojej brány. Keby som sa postavila pri neho, tak neprejde medzi nami už ani bicyklista, nie tak ďalšie motorové vozidlo. Nikdy neparkujem na ceste práve z dôvodu ohľaduplnosti. Tak sa treba asi aj nad tým zamyslieť. Keď som ho v zime poprosila, aby si dal auto do dvora, pokiaľ odhádžem sneh spred brány, frfľal, že cesta je verejná a vlastne som ho tým obťažovala. Mne nad takýmto správaním zastavuje rozum, neviem to pochopiť. Neviem, na akom podklade a od koho je ten list adresovaný, ale v každom prípade to asi niekoho obťažuje. Tak prečo robiť prieky?
To ale nie su prieky, cesta je dosť široká, ten kus papiera bolo akože obcou hodene do schránky, no nebol tam podpis ani razítko. Už tretí krát upozornujem na to, že mne ide o to či je niekde v zákone napísane že to nesmie a či je pokuta oprávnená! Ďakujem
mareko Nič také neexistuje. Jedine ak by ste to mali vo VZN-ku, ale o tom dosť pochybujem. A navyše je to iba obyčajný zdrap papiera.
reagovala som na tie ostatne prispevky. Pravdepodobne tak aj skončí =) a za odpoved ďakujem. (moje meno sa píše s "i"

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Evanka
Veronika Richterová Pozri príspevok
To ale nie su prieky, cesta je dosť široká, ten kus papiera bolo akože obcou hodene do schránky, no nebol tam podpis ani razítko. Už tretí krát upozornujem na to, že mne ide o to či je niekde v zákone napísane že to nesmie a či je pokuta oprávnená! Ďakujem
Ak je papier bez príslušného podpisu a konkrétnosti odosielateľa, nemá žiadnu váhu. Ide Ti asi však o to, či to je niekde v zákone. Našla som v zákone toto. Skús aplikovať na váš prípad. Ja myslím, že ide trocha aj o ohľaduplnosť. Predsa ak mám miesto vo dvore, prečo parkovať pred domom? Neviem však či sú domy po oboch stranách, či je tam chodník pre chodcov, či je to obojsmerná ulica. ......

Zastavenie a státie
§ 23(1) Vodič smie zastaviť a stáť len vpravo v smere jazdy v jednom rade a rovnobežne s okrajom cesty, čo najbližšie k okraju cesty a na jednosmernej ceste vpravo i vľavo. Ak nie je ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, vodič smie v obci zastaviť a stáť kolmo, prípadne šikmo na okraj cesty alebo zastaviť v druhom rade. Pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy. Pri zastavení musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre oba smery jazdy.

(2) Pri zastavení a státí je vodič povinný prednostne použiť parkovisko tak, aby neobmedzoval ostatných účastníkov cestnej premávky. Pri zastavení a státí vodič je povinný čo najlepšie využiť parkovacie miesto a nesmie znemožniť ostatným vodičom vyjdenie z parkovacieho miesta. Rovnako nesmie zastaviť a stáť na mieste, kde by znemožnil vjazd a výjazd vozidiel. Ak sú na parkovisku vyznačené parkovacie miesta, vodič smie stáť len na nich.
Indeed ..presne tak ! REŠPEKTUJME ZÁKONY !..nie nejaké dohady, či osobné priania jednotlivcov.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Veronika Richterová Pozri príspevok
To ale nie su prieky, cesta je dosť široká, ten kus papiera bolo akože obcou hodene do schránky, no nebol tam podpis ani razítko. Už tretí krát upozornujem na to, že mne ide o to či je niekde v zákone napísane že to nesmie a či je pokuta oprávnená! Ďakujem
Veronka , ale čítaš Ty aj tie predchádzajúce príspevky ???
Konkrétne č. 2 , kde som Ti komplet ten § citoval z daného zákona

Zákon o cestnej premávke - Zákon č. 8/2009 Z. z. - úplné znenie
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...tnej-premavke/

...a inak ???
Nejaké lajstro bez patričného podpisu a pečiatky sa celkom dobre hodí na to podpálenie do pece ...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Veronika Richterová Pozri príspevok
reagovala som na tie ostatne prispevky. Pravdepodobne tak aj skončí =) a za odpoved ďakujem. (moje meno sa píše s "i"


...čítať viem , neboj ... ..písal som tak schválne ...
Jednu VeronIku mám aj doma ...
Veronku ( bez " i " ) čítaj ako tú zdrobnelinku ...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.