Zavrieť

Porady

Dropshipping - ako to vlastne je?

Ahojte poraďáci,

mám otázku na formu obchodnej spolupráce dropshipping a či je to všetko právne v poriadku, nakoľko som si prešiel už množstvo fór a názory sa rozchádzajú, poprosil by som o priame vysvetlenie nejasností.

Aby sme predisli nejasnostiam:
Dropshipping berieme ako formu spolupráce medzi dodavateľom a predajcom, kde:
- odosielanie výobkov smeruje priamo od dodávateľa ku kupujúcemu, bez toho, aby predávajúci manipuloval s tovarom.
- dodávateľ vystaví faktúru a ktorej je meno predávajúceho



Hlavné nejasnosti ku ktorým som zatiaľ dospel:
  • Vlastníctvo tovaru vzniká po prevzatí tovaru - v tomto prípade predávajúci nemá žiadny kontakt s výrobkom. Je to také striktné, dá sa to obísť?
  • Problém s dvojitým zdanením - stretol som sa aj s názormi, že by došlo k dvojitému zdaneniu výrobkov, neviem však prečo.
  • Trojstranný obchod- neviem aký by mohol byť s ním problém


ďakujem za objasnenie, prípadne aj za pridanie ďalších nejasností ohľadom dropshippingu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladismenko je offline (nepripojený) vladismenko

    vladismenko
    Ďakujem, ale to je práve to, čo nepotrebujem, pretože ako som písal, fóra som si prešiel a názory sa všade odlišujú, no problém je, že často bez priameho vysvetlenia prečo by to nemalo byť zákonné a podobne. Potreboval by som piame odpovede na problémy dropshippingu.
    lujza.j Pozri príspevok
    http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...o=process&type[]=1&type[]=3&type[]=5&type[]=7&type[]=19&type[]=20&type[]=34&type[]

    [hore]35&cx


    013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10 &ie=UTF-8&q=Dropshipping
    vladismenko - nuz, ak to chces robit ty, si zodpovedny za svoje konanie ty, tak sup sup, nastuduj si zakony a nepytaj sa na fore.

    sklipo je offline (nepripojený) sklipo

    sklipo
    dropshipping je jednoduchy. zakaznik si objedna u teba, objednavka je hned preposlana dodavatelovi, ktory odosiela tovar priamo zakaznikovi. zakaznik uhradi sumu predajcovi. dodavatel si potom pravidelne fakturuje predany tovar od predajcu. tomu ostane iba jeho provizia. ziadne dvojite zdanenie tam nie je. je to to iste ako keby si predajca objednaval od dodavatela iba s tym ze tam chyba ta medzizastavka tovaru u predajcu. nic zlozite :-). to je pravy dropshipping. ale vela dodavatelov ktory toto posktuju maju trosku ine "svoje" pravidla a tovar posielaju s ich fakturou, alebo peniaze idu na ich ucet a potom posielaju predajcovi jeho proviziu alebo podobne veci, co je skor preposielanie objednavok ako dropshipping. ak potrebujete poradit so zalozenim obchodu alebo dropshippingom, kontaktujte ma. pomozem, poradim....

    Dropshipping - ako to vlastne je?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.