Zavrieť

Porady

Odpredaj štvrtiny majetku

dobry den, prosim vas , neviem ci tu už taka tema je ak ano tak ma prosim nasmerujte. moj problem je takyto, da sa odpredať tretina resp. štvrtina zdedeneho majetku??? myslím tým odpredať uplne cudzej osobe? Sme 4 surodenci, otec mi pred rokom umrel, žije už len matka. ja som sa zaprisahala že svoju už zdedenu cast ani po smrti matky nepredam a ani s predajom suhlasit nebudem a tym som si myslela že sa nemože predať dom bez mojho suhlasu...je to pravda? alebo možu surodenci dom predať aj bez mojej nadobudnutej štvrtiny? dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    MM Special, s.r.o.
    spoluvlastník musí ponúknuť najprv nehnuteľnosť ostatným vlastníkom za reálnu cenu - aby mohli využiť predkupné právo, nemôže napríklad vrámci predkupného práva ponúkať za 100 000 € ale na trhu to potom predať za 50 000 € to by de facto obchádzal to predkupné právo a mohlo by to mať aj súdnu dohru... ale na druhej strane predkupné právo neznamená, že to predá pod cenu len preto, že sú súrodenci...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    môže sa scudzovať aj spoluvlastnícky podiel, ostatní podieloví spoluvlastníci však majú predkupné právo, z toho je však výnimka pokiaľ ide o prevod na určité osoby. Je tu veľa tém o predkupnom práve pri podielovom spoluvlastníctve

    petula239 je offline (nepripojený) petula239

    petula239
    ...ano ja predkupnemu pravu rozumiem, len chcem vedieť ci existuje nejaký zakon, alebo možnosť že by traja surodenci predali svoje podiely jednej osobe aj bez mojho suhlasu..je tam taka možnosť? ...ja dom nechcem predať, ani odkupiť...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    petula239 Pozri príspevok
    ...ano ja predkupnemu pravu rozumiem, len chcem vedieť ci existuje nejaký zakon, alebo možnosť že by traja surodenci predali svoje podiely jednej osobe aj bez mojho suhlasu..je tam taka možnosť? ...ja dom nechcem predať, ani odkupiť...
    samozrejme, že môžu odpredať svoje podiely, ak si ty odmietla kúpiť ich podiely

    petula239 je offline (nepripojený) petula239

    petula239
    ..aha, tak som si to predstavovala velmi jednoducho....ak by som sa vratila k tomu predkupnemu pravu...len jednu otazku, ostatne si pokusim vyhladať ...teda ta otazka ...je surodenec povinny pri predaji majetku ponuknuť ho ako prvej mne za taku istu cenu ako ho ponukne aj inemu? ...teda nie že mne da svoju štvrtinu za 100 000eur a kupcovi za polovicu len aby som ho ja nemohla odkupiť? alebo je viazany na znalecký posudok? dakujem

    Odpredaj štvrtiny majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.