Zavrieť

Porady

Osobny bankrot - prezitie

Ahojte, pravdepodobne budem musiet vyhlasit osobny bankrot. Vsetko to vzniklo pri zachrane firmy, ale neuspesne...Ma uz niekto s tym realne skusenosti? Ide aj o to ze zatial nasiel dve firmy co to robia v googli, drs.sk a oddlzenie.net. Viete mi poradit tu spravnu? Vyzera to seriozne na prvy pohlad ale neviem aka je realita....
Napise mi niekto prosim aj osobne skusenosti abz som vedel co ma caka/aj s manzelkou/.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ahoj,mám kontakt na výborného správcu..Práve podávam žiadosť a vyhlasujem konkurz.Som zvedavá ako mi to celé dopadne,najprv však treba mat peniazky na to.okrem poplatku 663,88€ musim zaplatit aj správcovi na predbežne trovy 1000€ ,ani oni to nerobia zadarmo.plus majetok v hodnote cca do 2000€. a co sa týka procesu oddlženia, toho sa obavam,pretoze mozu siahnut az do výsky 70% príjmu-čistého.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pasko16006 Nechcem byť zly, ale správcovi sa žiadne trovy neplatia. Pravdepodobne ta niekto dobre oklamal. Správca má odmenu tých 663,88 Eur do prvej schodze, a túto sumu platí navhrovatel pri podaní navrhu na účet súdu v ŠTATNEJ POKLADNICI. Odmenu správcu platí STÁT. Následne sa už správcovi nič neplatí, lebo ak je v konkurze majetok tak sa správca uspokojuje z tohto majetku. Ak tam majetok nie je, tak ten kto ti to poradil ti mal povedať že je potrebné mať majetok/hotovosť asponv hodnote 1659,70 Eur.

    Ak si platila niečo správcovi = osobe ktora bola ustanovená súdom, tak si to pýtaj späť lebo sa bezdôvodne obohatil.a ty si bohuzial naletela.
    andrejockaJL sklamem ta,nenaletela.pozri si statistiky os.bankrotov.vieš koľkým sa to podarí?jeden zo sto.preto je dôležité mať dobrý návrh.ak sa blízke do rúk nejakému správcovi čo nevie narátať do tri tak je zle-on si splní povinnosť,skasne pár eur z poplatkov a ma ta v riti.akonáhle sa vyskytne v návrhu čo i len malá chybicka,súd bude šťastný že môže návrh zamietnut.takže ak chcete šetriť,potom nechoďte do toho.najdôležitejšie na tom všetkom je vstupný návrh,a ten neposerie len odborník ktorému adekvatne zaplatíte.
    Pasko16006 Ja štatistiky osobných bankrotov poznám, a mám 95% uznesení o všetkých povolených, zamietnutých oddlženiach na slovensku. Viem koľkým sa to podarí, viem komu sa to nepodarí. Súd nemôže zamietnúť niečo len tak musí mať na to v prvom rade zákonný dôvod a áno, máte pravdu, mal by to vždy robiť odborník na insolvenčné právo a najdôležitejší nie je návrh, ale príprava procesu. Návrh napíše aj opica keď vie ako ale zákon pozná do najmenších detailov ten kto s tým pracuje. Súdom ustanovený správca vážnym spôsobom porušuje ZKR a ZoS keď o úpadcu žiada nejaké finančné prostiedky bez toho aby mal na to dôvod (okrem zisťovania majetku) čo je dôvodom na jeho okamžité odvolanie z funkcie bez nároku na odmenu. Možno ti návrh písal správca, potom si samozrejme za to niečo vypýtal ale treba rozlyšovať správcu ako osobu a správcu vo výkone funkcie.
    judyh77 Suhlasim, mne to robila JUDr, ta za to zobrala 1200e okrem poplatku sudu...ale vyslo to na 1x, a zastupuje ma nadalej ak mam problem so spravkynou....
    Pri navrhu sud baziruje aj na uplnych malickostiach ako su podpisy upadcu na kazdej strane a kopiach....
      zbaliť

    Osobny bankrot - prezitie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.