Zavrieť

Porady

Vymena oleja a filtra Peugeot 206+

Chcel by som si sam vymenit olej a filter na Peugeot 206+ (prilis nedoverujem servisom ze mi doleju vsetok novy olej), je to zlozite alebo odporucate radsej servis ? Kde sa nachadza olejovy filter a je zlozita jeho demontaz ? Ak to robim v meste vonku pred garazou na verejnom priestranstve, mozu ma pokutovat za znecistovanie (olej by som samozrejme vypustal do vanicky, nie na zem).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Olej 5W-40 , na značke veľmi nezáleží, objem náplne cca 3-3,3 litra /benzin/ ak jeto diesel tak 4,5 litra

    olejový filter /hrnčekový/ šrobovací

    možeš využiť nejakú 5 litrovu hranatú plastovú fľašu, bližšie ku vrchnáku, na boku tej fľaše

    urobiš cca 4x5 cm otvor,cez tento otvor tam zachytíš vypúšťaný olej,
    potom olej zleješ do pripravenej na to určenej nádoby,
    po celý čas treba mať pod motorom rozprestretý nejaký papierový karton, rozloženú krabicu
    a staré handry na utieranie oleja

    A hlavne pozor na doťahovanie vypušťacieho šróbu (!!!) doťahuj len mierne aby si nestrhol závit,

    z nejakej kvapky oleja na šrobe nemaj paniku, vždy je to lepšie ako ho silno dotiahnuť a pri nasledujúcej výmene len budeš pozerať aké triesky vyskrutkuješ .....

    rozhodne to nerob pod panelákom, lebo Ťa niekto bonzne a zaplatiš aj pokutu.

    Ja som vymenu oleja niekedy robil na nejakom neobsadenom parkovisku /v sobotu/
    teraz mam garaž aj s montažnou jamou...
    Naposledy upravil Indeed : 12.04.13 at 10:39

    Vymena oleja a filtra Peugeot 206+

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.