Zavrieť

Porady

exmanželka robí v rakúsku 2 deti vychovávam sám, rodinné príd nám nechce dať.

Dobrý deň.
Potrebujem poradiť, ako môžem donútiť exmanželku, aby rodinné prídavky z rakúska odovzdal mne resp. deťom. Deti vychovávam sám už tretí rok a rodinné prídavky z rakúska ako aj zo slovenska poberá protiprávne ona a nie je ochotná nám to dať. Kupuje si auto platí odvody aťď. Stále ma s tým provokuje že nedostaneme od nej ani cent.Počul som,že je nejaký spôsob ako sa to vybaviť.
​Za odpoveď ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hunatti Pozri príspevok
    To je dosť komplikované. Rozviedli sme sa pred 12 rokmi, deti boli zverené do jej opateri. Avšak po roku sme začali znovu žiť spolu. Po desiatich rokoch nás nechala kvôli novej známosti. Samozrejme tesne pred termínom vyplatenie prídavkov. Dostala 4200 eur a vypadla so svojim priatelom. Deti sú tretí rok so mnou, ani s ňou nechcú biť. Ja som dal na súd zmenu výchovy maloletého , už pred viac ako rokom, konečne nás v marci predvolali, ona však neprišla na súd. Teraz čakáme na ďalší termín. Ona to schválne naťahuje. Ja robím na slovensku.
    Zverenie do výchovy sa môže naťahovať. Ak však budeš mať dostatok dôkazov, že sa o deti staráš sám, možno rýchlejšie vybavíš výživné na deti od exmanželky a na základe stanoveného výživného potom na UPSVaR prídavky na dieťa. Ak by si nebol zamestnaný, bolo by to komplikovanejšie.

    Durov je offline (nepripojený) Durov

    Durov
    Je tu ešte možnosť skúsiť na ňu podať trestné oznámenie za zanedbávanie povinnej výživy § 207 alebo opustenie dieťaťa § 206.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na papieri sice ma deti v opatere matka,ale ta sa o deti nestara, takze podla mna moze ist aj o nezakonne obohacovanie, nakolko peniaze su urcene na deti, ktore ona nezivi...
    http://www.najpravo.sk/slovnik/b/bez...bohatenie.html
    misoft ...a plus k tomu zanedbanie povinnej výživy a opustenie dieťaťa..... veď neprispieva (lóve si necháva), ona v AT a decká na Sk.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    hunatti Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Potrebujem poradiť, ako môžem donútiť exmanželku, aby rodinné prídavky z rakúska odovzdal mne resp. deťom. Deti vychovávam sám už tretí rok a rodinné prídavky z rakúska ako aj zo slovenska poberá protiprávne ona a nie je ochotná nám to dať. Kupuje si auto platí odvody aťď. Stále ma s tým provokuje že nedostaneme od nej ani cent.Počul som,že je nejaký spôsob ako sa to vybaviť.
    ​Za odpoveď ďakujem.
    Ak sú deti zverené tebe - resp ich naozaj vychovávaš ty - tak treba zájsť na UPSVaR - a požiadať o vyplácanie - doložíš potrebné dokumenty k tomu ...
    hunatti dobrý večer. konečne mám právoplatné rozhodnutie súdu. Platiť sa jej ale naďalej nechce. Kedy môžem podať na ňu trestné oznámenie.rozhodnuté bolo ešte v máji rozhodnutie som však dostal až v septembri.
    Za odpoveď ďakujem.
    Katy a R rodinné prídavky si si mal už dávno vybaviť na UPSVaR - tam by ti aj poradili, ako s výživným. Niekedy je aj možnosť náhradného výživného (aj ke´d v tomto prípade asi nie???)
    trestným činom je neplatenie výživného vtedy - ak neplatí tri mesiace (možno niekto upresní - neviem isto)

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    veronikasad Pozri príspevok
    Zverenie do výchovy sa môže naťahovať. Ak však budeš mať dostatok dôkazov, že sa o deti staráš sám, možno rýchlejšie vybavíš výživné na deti od exmanželky a na základe stanoveného výživného potom na UPSVaR prídavky na dieťa. Ak by si nebol zamestnaný, bolo by to komplikovanejšie.
    Ak sa nemýlim, o výživné môže žiadať až keď budú deti zverené do jeho starostlivosti, prípadne v tomto jednom konaní o zverení aj o určenie výživného. Teraz by súd mohol požiadať o vydanie predbežného opatrenia na platenie výživného exmanželkou. Na zváženie je aj príspevok od Durov, aj tak by sa dali možno veci urýchliť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Katy a R Pozri príspevok
    Ak sú deti zverené tebe - resp ich naozaj vychovávaš ty - tak treba zájsť na UPSVaR - a požiadať o vyplácanie - doložíš potrebné dokumenty k tomu ...
    Alebo doložíš aj potrebné dôkazy a šup s tým na súd ....

    ...exmilovaná ešte aj so spätnou platnosťou zaplatí ....

    hunatti je offline (nepripojený) hunatti

    hunatti
    To je dosť komplikované. Rozviedli sme sa pred 12 rokmi, deti boli zverené do jej opateri. Avšak po roku sme začali znovu žiť spolu. Po desiatich rokoch nás nechala kvôli novej známosti. Samozrejme tesne pred termínom vyplatenie prídavkov. Dostala 4200 eur a vypadla so svojim priatelom. Deti sú tretí rok so mnou, ani s ňou nechcú biť. Ja som dal na súd zmenu výchovy maloletého , už pred viac ako rokom, konečne nás v marci predvolali, ona však neprišla na súd. Teraz čakáme na ďalší termín. Ona to schválne naťahuje. Ja robím na slovensku.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    hunatti Pozri príspevok
    To je dosť komplikované. Rozviedli sme sa pred 12 rokmi, deti boli zverené do jej opateri. Avšak po roku sme začali znovu žiť spolu. Po desiatich rokoch nás nechala kvôli novej známosti. Samozrejme tesne pred termínom vyplatenie prídavkov. Dostala 4200 eur a vypadla so svojim priatelom. Deti sú tretí rok so mnou, ani s ňou nechcú biť. Ja som dal na súd zmenu výchovy maloletého , už pred viac ako rokom, konečne nás v marci predvolali, ona však neprišla na súd. Teraz čakáme na ďalší termín. Ona to schválne naťahuje. Ja robím na slovensku.
    Tak pokiaľ sú deti zverené do jej starostlivosti, tak tam môže byť problém. Zrejme vám nezostane nič iné, len počkať na rozhodnutie súdu o zmene starostlivosti o deti. Ale pokúste sa ešte spýtať na tom úrade práce, možno vám poradia viac.

    hunatti je offline (nepripojený) hunatti

    hunatti
    Dobrý deň. Ďakujem za radu. Ja som už cca v marci 2011 podnet na súd o zmenu výchovy a určenie výživného na neplnoleté dieťa.
    Akonáhle dostala predvolanie na súd prišla za nami s prosbou aby sme deti neťahali na súd, že ona nám dobrovoľne bude platiť. Lenže po stiahnutí návrhu zmenila svoj názor. V marci 2012 som znovu podal návrh po roku nás konečne zavolali, lenže odporkyňa neprišla.
    Teraz čakáme na vytýčenie ďalšieho termínu. Už mi dávali také rady, aby som dal trestné oznámenie na ňu za nezákonné obohacovanie. neviem čo robiť. Zatiaľ toľko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.