Zavrieť

Porady

Dokedy je zamestnavatel povinny vydat pracovnu zmluvu?

Pracujem stvrty den u noveho zamestnavatela a este mi nepredlozil pracovnu zmluvu a tak isto som ju este ani nepodpisal, som evidovany na urade prace. Zamestnavatel tvrdi ze mi pracovnu zmluvu da podpisat ale s datumom nastupu do prace. Nebude problem pri vyradeni z uradu prace? prosim vas o info som bezradny pretoze som sa docital ze pracovnu zmluvu je nutne predlozit do troch pracovnych dni od nastupu do prace
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Pracujem stvrty den u noveho zamestnavatela a este mi nepredlozil pracovnu zmluvu a tak isto som ju este ani nepodpisal, asi takto - robíš pre neho na čierno - zmluva sa podpisuje buď pred nástupom, alebo v deň nástupu. Zmluva musí byť vyhotovená najneskôr v deň nástupu som evidovany na urade prace. Zamestnavatel tvrdi ze mi pracovnu zmluvu da podpisat ale s datumom nastupu do prace. - t.z môže ti ju dať podpísať aj o pol roka, o rok, o päť rokov. Dovtedy budeš u neho pracovať bez zmluvy (na čierno), nebudeš absolútne chránený ako zamestnanec - keď sa rozhodne - vyhodí ťa - ušetrí na odvodoch (neodvádza, lebo nie je zmluva), zarobí (urobíš mu robotu, málo zaplatí), nebudeš mať túto dobu započítanú pre dôchodok. Nebude problem pri vyradeni z uradu prace? V podstane - odhlásiť sa môžeš aj sám, ale odvody do ZP a SP si cáluješ sám (nebudeš poistencom štátu) a tu narážam na absenciu zmluvy a prípadné neodvádzanie odvodov poistného od zamestnávateľa - po čase ti príde mastný nedoplatok. prosim vas o info som bezradny pretoze som sa docital ze pracovnu zmluvu je nutne predlozit do troch pracovnych dni od nastupu do prace

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    a co si ty otrok ? kto ta nuti pre neho pracovat zadarmo a bez zmluvy ?
    postavim ho pred hotovu vec: zmluva alebo zajtra nepridem ... a nepracujem kym nebude zmluva. bodka.
    ludia ved rozmyslajte a brante sa, nespravajte sa ako ovce !

    Ibaaktak je offline (nepripojený) Ibaaktak

    Ibaaktak
    Pracovný pomer vzniká dňom nástupu do práce a nie podpisom zmluvy. Problém môže nastať pokial by sa jednalo o výšku mzdy avšak pokial ti to má kto dosvedčiť tak nemal by byť ani tam. Tvoj pracovný pomer vznikol a je bez skúšobnej doby s velkou pravdepodobnosťou až istotou že je na dobu neurčitú. Nedostatok písomnej formy
    prac. zmluvy nemôže byť na úkor zamestnanca.

    Dokedy je zamestnavatel povinny vydat pracovnu zmluvu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.