Zavrieť

Porady

vrátenie výživného

Dobrý deň. Vedel by mi niekto prosím Vás poradiť či mám nárok na vrátenie výživného a aj peňazí ktoré som prispieval bývalej priatelke počas tehotenstva na všetky je potreby ohľadom tehotenstva, ak by sa preukázalo že dieťa(2r.) ktoré "mám" z bývalou priateľkou že nie je moje? Ďakujem
Naposledy upravil NoFearSC : 15.04.13 at 16:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zákon o rodine 36/2005

    § 79


    (1) Kto celkom alebo sčasti splnil za iného vyživovaciu povinnosť, je oprávnený od neho požadovať úhradu tohto plnenia.

    (2) Toto právo sa premlčuje podľa osobitného predpisu.17)



    -----------------------------------------------------
    17) § 101 Občianskeho zákonníka.
    Peggynka Voľakedy bolo,že spotrebované výživné sa nevracia.Asi doba priniesla túto zmenu.
    Xanti Peggynka ja ten zákon chápem tak, že môže toto výživné žiadať od skutočného otca dieťaťa nie od matky. Lebo plnil za otca .

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Hehe,divný svet žijeme.Tiež som bola 2 roky babičkou.Ale musím povedať,že dotyčná sa zachovala slušne a vrátila bez problémov výživné aj peniaze zo sporenia.Otca odmietla udať.Najviac som sa bála,ako to syn zvládne psychicky.Prežili sme to,ale určite to zanechá stopu do konca života.Drž sa,chlape.
    Naposledy upravil Peggynka : 16.04.13 at 08:43

    vrátenie výživného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.