Zavrieť

Porady

Absolventská prax - mám na ňu nárok?

Zdravím,
chcem sa spýtať, pokiaľ podám žiadosť na absolventskú prax a mám na ňu právo a nepodarí sa mi samej zohnať si zamestnávateľa, ÚPSVaR je povinný do tých troch mesiacov mi nejakú absolventskú prax zohnať? Čítala som, že ju zoženie, a to dokonca v uvedenej požadovanej oblasti (ktorú som vyštudovala), ale nie som si istá, či tomu veriť.
Naposledy upravil Ailise : 19.04.13 at 09:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Veriť tomu môžete, lebo § 51 ods. 1 zákona 5/2004 Z.z. : Absolventská prax na účely tohto zákona je získanie odborných zručností a praktických skúseností u zamestnávateľa, ktoré zodpovedajú dosiahnutému stupňu vzdelania absolventa školy. Za absolventskú prax za podmienok ustanovených týmto zákonom je možné považovať aj získavanie alebo prehlbovanie odborných zručností alebo praktických skúseností uchádzačom o zamestnanie do 26 rokov veku, ktoré rozšíria ich možnosti uplatnenia na trhu práce.
    Absolventská prax sa vykonáva na základe uzatvorenej písomnej dohody o absolventskej praxi medzi absolventom školy vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie v určenej dĺžke a úradom a na základe uzatvorenej písomnej dohody medzi úradom a zamestnávateľom. Podľa § 51 ods. 8: Dohoda uzatvorená medzi úradom a absolventom školy obsahuje najmä a) záväzok úradu zabezpečiť absolventovi školy vykonávanie absolventskej praxe u dohodnutého zamestnávateľa, b)záväzok absolventa školy vykonávať absolventskú prax u zamestnávateľa dohodnutého úradom.
    Takže ak si vy nenájdete zamestnávateľa, úrad vám ho zabezpečí.
    Ailise Tak ja som sa na to bola popýtať a vraj povinní nie sú zabezpečiť prax, ak sami nenájdu vhodného zamestnávateľa. Dokonca to na mňa pôsobilo, že je vcelku pravdepodobné, že sa to môže stať.

    alohamercy je offline (nepripojený) alohamercy

    alohamercy
    Dobrý deň,

    po ukončení strednej školy (r. 2007) som bola rok evidovaná na UPSVaR a vykonávala som 6 mesačnú AP. Po roku som bola prijatá na vysokoškolské štúdium, ktoré som úspešne ukončila tohto roku(r. 2013). Mám nárok na AP?

    ďakujem
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Koľko máš rokov ?
    alohamercy 25
    alohamercy tak ako teda to je?
    avalik nemas, § 51 ods. 3 z. 5/2004
      zbaliť

    Absolventská prax - mám na ňu nárok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.