Zavrieť

Porady

Zverejňovanie fotiek, obrázkov na vlastnej webovej stránke

Chcel by som sa opýtať ako je to zverejnením fotiek, obrázkov z cudzej webovej stránky či iného zdroja....ktorého nie som autorom, na vlastnej webovej stránke ? Je to povolené ? Stači tam pridať iba zdroj alebo mena autora ??? Čital som viacero veci o tom ako to porušuje autorske práva no aj napriek tomu mám pocit že to nikto nerešpektuje, na viacerých stránkach som si našiel dokonca svoju vlastnú fotografiu či vytvorený obrázok (bez môjho súhlasu) tak isto existuje milion FB stránok ktoré pochybujem že sa dané obrázky nesťahujú z iných webových stránok bez akehokolvek zdroja a následne zdielajú a kopirujú (aj ked neviem ako to má FB vyriešene...) nerobím si hlavu z FB ale momentalne chcem vytvoriť webovú stránku, kde okrem svojich fotiek a objektov, chcem použiť ako doplnkové fotky k obsahu a rozhodne nechcem kupovať práva pre pár fotiek.....Ako je to u Vás ? ako to riešite ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ sa uvedie zdroj (a teda aj autor) - nemalo by sa nič stať. Aj my tu vycapíme fotky z netu, ale pokiaľ si všimneš, nik z nich neodstraňuje watermarky (tzv. vodotlače, prefixy), logá) - prípadne sa uvedú aj zdroje.
    Prípadne majú povolenie (ako napr. ja uvereňujem koláže istého rubika - lebo mám jeho písomný súhlas).

    Inými slovami - fotku z netu nesmieš vydávať za svoje dielo, za svoje vlastníctvo.

    cannabis je offline (nepripojený) cannabis

    cannabis
    Ďakujem, takže stači že označim autora, resp zdroj odkial čerpam ? a ako je to potom s FB, tam som nič podobne nevidel....

    flector je offline (nepripojený) flector

    flector
    Pokiaľ ti to autor vyslovene nedovolil, tak to nieje v poriadku!
    To, že to ako vravíš „robia všetci“ na tom nič nemení … 99 prípadov sa nemusí nič stať, ale nikdy nevieš. Vždy sa opýtaj autora o dovolenie s tým, že jeho meno a web uvedieš pri fotografii!
    Vo väčšine prípadov bude autor dokonca potešený, že chceš použiť jeho fotografiu s tým, že ešte získa spätnú linku pre svoj web.

    Ale bez opýtania sa autora jeho fotografie nepoužívaj!!!

    Ďalšia možnosť je použiť fotobanky, tu som dávnejšie urobil zoznam:
    http://www.porada.sk/t174128-p3-zaro...ml#post1818023

    Zverejňovanie fotiek, obrázkov na vlastnej webovej stránke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.