Zavrieť

Porady

Mozem postaviť 2 garaze do 25m2 vedla seba a spojit ?

Mám plan zrealizovať GARAZ a vedla nej ako keby sa spajala dalšia garaž ale nebude to garaž , bude to miestnost kde budem mat rozdeleny priestor na hudobnu aparaturu a skušobnu a v nejakej komore odložene potrebne náradie ktore budem použivat na bežne potreby.(pily ,kosačka,krovinorez,...)

Chcem sa spytať , či to mam postavit ako jednu veľku stavbu ,alebo nejaky specialny typ stavby ako hospodarsky dom alebo čo (neviem)
Ak ano koľko sa zato plati , alebo ako to funguje cely ten kolobeh toho platenia a vybavovania ...

Alebo dajako rozdelit a evidovat ako 2budovy 25m2 garaže na ktore nemusim mat stavebne povolenia?popripade ich možem mat prepojene dverami ako vdome
Pridavam Obrazok ako si to predstavujem v prilohe

čo bude vyhodnejšie ?

Nikdy som taketo veci neriešil ,potrebujem si spraviť svoj hudobny priestor pretože v dome je to strašny rachot a hluk a taktiež garaž , čital som už dost o garazach do 25m2 ..ale nestretol som sa s takymto pripadom tak prosim o pomoc
Naposledy upravil S!ck : 22.04.13 at 22:10
garaz.png  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Garáž do 25m2 je drobná stavba. Ale tak ako to chceš realizovať, tak na to potrebuješ stavebné povolenie. K tomu si musíš dať spraviť projekt a požiadať o stavebné povolenie. Žiadosť dostaneš na príslušnom obecnom resp.mestskom úrade. Tam Ti dajú aj zoznam potrebných dokladov, ktoré si ku stavebnému povoleniu musíš zabezpečiť.
    lapejko ale prejde a bežne...zvolebnieva sa...

    rbezko4 je offline (nepripojený) rbezko4

    rbezko4
    Bol som na stav. urade spytat sa na garaz. Bolo mi povedane, ze na stavbu ktora sluzi na parkovanie auta treba staveb. povolenie, aj ked je pod 25 m2, aj ked ma len 3 steny. Dolezity je ucel, teda parkovanie. Obchadza sa to ako stavba skladu, a parkuje sa v sklade. Ale ked chces skusobnu, tak sprav sklad, teda dva. a potom ich spoj...

    S!ck je offline (nepripojený) S!ck

    S!ck
    A neviete či by som mohol postavit a rovno zaevidovat ako sklad ? v celku ako jedno ?
    Mozem tam parkovat auto ked to bude vedene ako SKLAD ? ked ma niekto natre , mozem mat stoho dačo ?
    či ma STAVBA SKLAD tiež dajake predpisane normy ?
    Ak ano ake :P dakujem
    Dakujem za ochotu ,zatial

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    S!ck Pozri príspevok
    A neviete či by som mohol postavit a rovno zaevidovat ako sklad ? v celku ako jedno ?
    Mozem tam parkovat auto ked to bude vedene ako SKLAD ? ked ma niekto natre , mozem mat stoho dačo ?
    či ma STAVBA SKLAD tiež dajake predpisane normy ?
    Ak ano ake :P dakujem
    Dakujem za ochotu ,zatial
    Pozri stavebný zákon:
    Drobná stavba:2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

    a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
    b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
    c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
    d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
    e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,
    f) pri prízemných stavbách elektronických komunikačných sietí, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25m2 a výška 4,5m
    g) pri výmene alebo dopĺňaní telekomunikačných zariadení na existujúcich stavbieb elektronických komunikačných sietí, keď nedôjde k zmene stavby.
    (6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

    a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
    b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

    (7) Za drobné stavby sa považujú aj

    a) stavby organizácií na lesnej pôde slúžiace na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 30 m2 a výška 5 m, napríklad sklady krmiva, náradia alebo hnojiva,
    b) oplotenie,
    c) prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,
    d) nástupné ostrovčeky hromadnej verejnej dopravy, priechody cez chodníky a na susedné pozemky, priepusty a pod.

    To znamená, že aj garáž do 25 m2 je drobná stavba a nie je na ňu treba stavebné povolenie. Stavebné povolenie by bolo treba iba vtedy, keby chcel montážnu jamu, ale to sa už za garáž nepovažuje.
    Naposledy upravil wagner : 25.04.13 at 21:33

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    To je slovenská špecialita. Každý stavebný úrad si to vysvetľuje inak. U nás som na garáž 25m2 nepotreboval stavebné povolenie, len ohlásenie drobnej stavby.
    Vo vedľajšom okrese známy postavil hospodársku budovu cca 60m2 a vybavil ju ako 3x drobná stavba.

    ciners je offline (nepripojený) ciners

    ciners
    wagner Pozri príspevok
    Pozri stavebný zákon:
    Drobná stavba:2) Ohlásenie stavebnému úradu postačí

    a) pri jednoduchej stavbe, jej prístavbe a nadstavbe, ak tak určil stavebný úrad v územnom rozhodnutí,
    b) pri drobných stavbách, ktoré plnia doplnkovú funkciu k hlavnej stavbe a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie;
    c) pri stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby, nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, nemení sa spôsob užívania stavby a neohrozujú sa záujmy spoločnosti;
    d) pri udržiavacích prácach, ktoré by mohli ovplyvniť stabilitu stavby, požiarnu bezpečnosť stavby, jej vzhľad alebo životné prostredie a pri všetkých udržiavacích prácach na stavbe, ktorá je kultúrnou pamiatkou,
    e) pri stavbách elektronických komunikačných sietí (nosiče telekomunikačných zariadení) umiestňovaných na existujúcich objektoch, ktoré nepresahujú výšku 6 m, šírku 2, 5 m a nezasahujú do nosných konštrukcií stavby,
    f) pri prízemných stavbách elektronických komunikačných sietí, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 4, 5 m,
    g) pri výmene alebo dopĺňaní telekomunikačných zariadení na existujúcich stavbieb elektronických komunikačných sietí, keď nedôjde k zmene stavby.
    (6) Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to

    a) prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
    b) podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy.

    (7) Za drobné stavby sa považujú aj

    a) stavby organizácií na lesnej pôde slúžiace na zabezpečovanie lesnej výroby a poľovníctva, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 30 m2 a výška 5 m, napríklad sklady krmiva, náradia alebo hnojiva,
    b) oplotenie,
    c) prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby,
    d) nástupné ostrovčeky hromadnej verejnej dopravy, priechody cez chodníky a na susedné pozemky, priepusty a pod.

    To znamená, že aj garáž do 25 m2 je drobná stavba a nie je na ňu treba stavebné povolenie. Stavebné povolenie by bolo treba iba vtedy, keby chcel montážnu jamu, ale to sa už za garáž nepovažuje.
    Garaz je stavba elektronických komunikačných sietí?

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    Ja som mal dvojgaráž a z jednej som urobil sklad bordelu - komoru a na mestkom úrade som to nahlásil a hotovo. A čo urobiť takú drobnú stavbu a potom požiadať o zmenu užívania?

    S!ck je offline (nepripojený) S!ck

    S!ck
    ja by som to tiež chcel jednat zo zamerom , DVOJ garaže ,alebo jedna garaž a jeden sklad , sice by som to užival ako taku vatsiu izbičku kde by som skusal a umiestnil aparaturu , bude sa to tak "ociganiť" "ojekabatit ? alebo nejaky tip kde by som to nejako ohlasil a potom dostaval alebo čo..lebo nechcem nejako zato platit a tak nieže by som bol skrblik ..ale načo...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Urob tak ako Ti tu radia ,

    ZLEGALIZUJ ako sa najjednoduchšie dá a potom si možeš v svojich miestnostiach na svojom pozemku robiť čo len chceš....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    S!ck Pozri príspevok
    ​... potrebujem si spraviť svoj hudobny priestor pretože v dome je to strašny rachot a hluk a taktiež garaž , čital som už dost o garazach do 25m2 ..ale nestretol som sa s takymto pripadom tak prosim o pomoc
    S!ck Pozri príspevok
    užival ako taku vatsiu izbičku kde by som skusal a umiestnil aparaturu , bude sa to tak "ociganiť" "ojekabatit ? alebo nejaky tip kde by som to nejako ohlasil a potom dostaval alebo čo..lebo nechcem nejako zato platit a tak nieže by som bol skrblik ..ale načo...
    Možno , možno nie ...ale na zamyslenie postačí ...



    ..." ocigániš " a či " ojekabátiš " štát možno v tom prvom slede , ušetríš skrblík na tých poplatkoch a následne na tých daniach ...

    Ibaže stačí jeden - jediný sused , ktorému bude vadiť ten strašný rachot a hluk , lebo aj Tebe v dome prekážal a preto si aparatúru plánuješ presťahovať do tej garážovej izbičky ....
    Jeden sused - jedna sťažnosť - jeden bonz ...a máš po ptákach ....

    ...kua , dobrá poznámka ......." nechcem nejak platiť , šak načo "......
    To keby Tebe tak niekto povedal , ak by si mu nejaký účet ( faktúru ) vystavil ....aká by bola reakcia ???
    Indeed ..komu ma platiť ??? SOZA ? za hudobnu produkciu ? lebo som nepochopil, čo si chcel povedať..
    buchač Poplatky za stavebné oné ...a následne vyššie dane z nehnuteľnosti ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.