Zavrieť

Porady

vyplatenie súrodencov z rodičovského domu

z akej sumy mám vyplácať súrodencov , ....dom bol čiastočne zrekonštruovaný, na ktorý prestavbu si sestra zobrala úver, ja som tiež niečo investoval...sestra sa plánuje odsťahovať, brat si postavil dom.... jediné čo viem že dom sa má dať ohodnotiť odhadcom, a teraz neviem či sa každému vypláca tretina z ohodnotenej ceny alebo sú tam iné podmienky ..rodičia nenechali žiadnu závet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Na liste vlastníctva máte podiely - pravdepodobne každý 1/3. Z hodnoty domu by sa mali odpočítať investície každého a podeliť tromi. Samozrejme, ten čo zostáva v dome, vyplatí odchádzajúcim po 1/3 zvyšku plus to, čo investovali. Zhodnotenie investície sa môže tiež zohľadniť.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    BudySk Pozri príspevok
    z akej sumy mám vyplácať súrodencov , ....dom bol čiastočne zrekonštruovaný, na ktorý prestavbu si sestra zobrala úver, ja som tiež niečo investoval...sestra sa plánuje odsťahovať, brat si postavil dom.... jediné čo viem že dom sa má dať ohodnotiť odhadcom, a teraz neviem či sa každému vypláca tretina z ohodnotenej ceny alebo sú tam iné podmienky ..rodičia nenechali žiadnu závet.
    Asi by bolo dobré upresniť, za akým účelom - prečo je potrebné dať dom ohodnotiť odhadcom, či ide o znalecký posudok pre dedičské konanie, keď spomínaš, že rodičia nenechali závet (v akej súvislosti to spomínaš) ... či má ísť o vyplácanie v rámci dedičského konania - o vysporiadanie dedičstva dohodou (t.j. čo by malo byť uvedené v osvedčení o dedičstve... jeden sa stane vlastníkom a vyplatí ostatných a v akých sumách ...) ...

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Úplne najlepšie by bolo sadnúť si so súrodencami a povedať si, čo kto chce. A následne sa dohodnúť. Dom môže mať hodnotu napr. 60 000 EUR, ale vy sa bez problémov môžete dohodnúť (aj keď je to v súčasnosti takmer vždy kkomplikované), že jeden dostane 15 000 EUR a druhý 25 000 EUR a všetci budú spokojní, lebo je to spravodlivé.

    vyplatenie súrodencov z rodičovského domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.