Zavrieť

Porady

Výpoveď Dohodou a Odstupné

Je možné ukončiť pracovný pomer Dohodou bez uvedenia dôvodu, s tým že sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na vyplatení dvojmesačného odstupného?
Zo Zákonníka povinnosť vyplatiť odstupné nevyplýva, no Dohoda by vyhovovala obom stranám.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dohodou je možné skončiť PP, a ak je to dohoda z organiz. dôvodov, je nárok aj na odstupné. Ak dôvod skončenia nie je uvedený, zákonný nárok na odstupné tam nie je.

    bromid je offline (nepripojený) bromid

    bromid
    ja mam taky dotaz. chcel by som nastupit k novemu zamestnavatelovi skor ako mi uplynie 2 mesacna vypovedna doba u terajsieho zamestnavatela. ak sa nedohodneme, budem musiet tam ostat 2 mesiace este. co sa ale stane ak napr. prestanem chodit do prace? moj zamestnavatel nevie, ze som si nasiel novu pracu. vyhodia ma za nechodenie do prace alebo aky je postup potom? hrozia mi nejake sankcie? dik

    Výpoveď Dohodou a Odstupné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.