Zavrieť

Porady

Pes na spoločnom pozemku

Dobrý deň, prosím o radu... na spoločnom pozemku behá susedov pes.

Ako je možné riešiť túto situáciu?
Naposledy upravil Dagmaraa : 24.04.13 at 11:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Sud by nerozdelil pozemky tak, aby niektoremu z vlastnikov zabranil v pristupe k domu, minimalne by tam ostala tarha na pravo prechodu, prejazdu, ak ina pristupova komunikacia neexistuje.
    To len tak na okraj, aby si si nebola taka ista tym ako sud rozdeli pozemky, ak o to poziadate.

    Pribeh o psoch krasne rozpisany, skryva sa za tym ovela ovela viac ...medziludskych a medzisusedskych vztahoch.
    Raz darmo, mat dobreho suseda ...na nezaplatenie.

    Dagmaraa je offline (nepripojený) Dagmaraa

    Dagmaraa
    V podtate je tá prístupová spoločná cesta len na šírku auta a keď mama vlastní polovicu, ako by sa to delilo? Nikto im nebráni v prístupe a ani nechce- to by som rada prízvukovala... u nás sa tá cesta vôbec nevyužíva, len vtedy, keď treba niečo väčšie zo zadu vyviesť.
    Je mi jasné, že na každom metri štvorcovom má každý svoj podiel, ale tak ako sa tam prechádza ich pes sa môže aj náš... a keď sme pri tom majú tam aj vlastný pozemok. Neviem, ale človek ktorý nemá priestor a čas na psa by si ho kúpiť nemal.

    Ja nechcem riešiť rozdelenie pozemkov, chcem vyriešiť psa...
    Máme vôbec nárok na odstránenie brány na konci spoločného pozemku, pokiaľ sa zhodne väčšia polovica podielníkov?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak chces riesit psa, nech sa mama obrati na starostu. Ale popis ..nas pes je anjelik, ktoreho susedov pes provokuje ... neobstoji.
    Susedskym vztahom to vsak urcite neprospeje.

    Dagmaraa je offline (nepripojený) Dagmaraa

    Dagmaraa
    Viem, že je možnosť obrátiť sa na starostu... Myslím, že skôr obstojí doložená skúška poslušnosti a list vlastníctva.
    Ich pes nemôže za to aký je, za to je zodpovedný majiteľ.

    Dagmaraa je offline (nepripojený) Dagmaraa

    Dagmaraa
    To sa snažím dosiahnúť, ale susedia to nevedia pochopiť...
    Ja nemám nič proti psom, milujem ich, ale pes potrebuje výchovu a nie len ho doniesť a vypustiť na dvor.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zivot v spolocnam dvore je vzdy o tolerancii toho druheho,alebo o vecnych hadkach a nezhodach...je na vas, ako chcete dalej zit

    Psy za to nemozu, ze vy ludia sa nemate radi,pes to vyciti a sprava sa tak ako vidi u svojich panov. Nakolko obaja mate psov a zijete na spolocnej ploche, najjednoduchsie pre vas by bolo psov skamaratit. Mile slovo, pohladenie,alebo spolocne vencenie a havovia si rychlo priviknu a nebudu sa napadat. Ale to by musela byt ochota od ludi...

    Zakon jasne hovori, ze majitel je zodpovedny za svojho psa a mal by ho zabezpecit tak, aby nevnikal na cudzi pozemok, aby inym nesposoboval skodu. Je jedno akym sposobom to urobi , ci oplotenim, branou alebo inak.

    Tvoj pes vnikol na cudzi pozemok, chyba je jednoznacne na tvojej strane. Keby sused ziadal nahradu za sposobenu skodu /napr. vydavky za veterinarne osetrenie/ tak s velkou pravdepodobnostou by sud vyhral...

    Dagmaraa je offline (nepripojený) Dagmaraa

    Dagmaraa
    Môj pes vnikol na SPOLOČNÝ pozemok a už predtým sme ich žiadali, aby ich psovi tam obmedzili prístup. Tak ako my máme oplotený pozemok, môžu mať aj oni svoju vlastnu časť a v takom prípade by sa dostal len na spoločnú cestu, ale nie k ich psovi.
    Okrem toho mali prístup aj z opačnej strany, ale taktiež sa nezhodli s majiteľkou, tak im prístup zamezila a teraz chodia len od strany od nás. Čo samozrejme nikomu neprekáža, pretože na to majú právo
    arizona aha, sorry, ja som to pochopila, ze mate sp.pozemok rozdeleny nejakym plotom

    Pes na spoločnom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.