Zavrieť

Porady

zmena fixacie úrokovej sadzby

dobry deň
Behom pár dni mi konči fixacia úrokovej sadzby pri hypotéke, doteraz s. Bol som sa informovať o zmene fixácie. Doteraz som mal 5 ročnú fixaciu s úrokom 5,64% a plánoval som to zmeniť na 3 ročnú. Vo VUB mi oznámili, že je to nemožné a zmeniť sa dá len smerom nahor z 5 na 3 ročnú to je nemožné. úrokova sadzba mi bola ponúknutá 5,19%. Splácanie bolo doteraz bezproblémové, nemeškala ani jediná splátka, napriek tomu sa mi zdá úrok vysoký, najmä na dnes ponúkané úroky pri hypotékach. Dá sa zmeniť fixacia aj smerom nadol? neviete mi prosím poradiť aké približne úroky dávajú pri refinancovaní hypotéky. Dlh je cca 39 000 eur
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
samozrejme ze malo by byt mozne zmenit fixaciu na akukolvek inu, nezavisle od dlzky predchadzuajucej ...
btw: 2 mesiace pred koncom fixacie si mal dostat list od banky s ponukou novych urokov, kde ti mali byt ponuknute nove uroky pre rozne dlzky fixacie, od 1 do 5r a niekde ponukaju aj pre 10r fix ... dotal si ho uz ?

slavo11 je offline (nepripojený) slavo11

slavo11
áno list zo zmenami som dostal, preto som zašiel do banky a chcel som zmeniť fixaciu, no bolo mi povedané že len smerom nahor

srska je offline (nepripojený) srska

srska
je to možné. nám končil v slsp 5 ročný fix v 2012 a ponúkli 1, 3 a 5 ročný fix. zobrali sme 3 ročný s nižšou úrokovou sadzbou.

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
slavo11 Pozri príspevok
áno list zo zmenami som dostal, preto som zašiel do banky a chcel som zmeniť fixaciu, no bolo mi povedané že len smerom nahor
preco diskutujes s nejakym niemandom na pobocke ?
ten list je OFICIALNA PONUKA BANKY, z ktorej si mas vybrat co chces, to znamena ze tvoj vyber nepodlieha dalsiemu schvalovaniu niemandom za prepazkou ...
ak nechce akceptovat tvoj vyber, prines mu to co si si vybral pisomne a len si nechaj potvrdit prevzatie ... zvysok je opat na banke aby to zapracovala do systemu a tebe oficialne opat listom oznamila tebou vybrate nove podmienky ... opakujem: nediskutuj pri prepazke !

zmena fixacie úrokovej sadzby

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.