Zavrieť

Porady

Kniha záväzkov - mzdy

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či aj mzdy zapisujete do knihy záväzkov -
1. dátumom vystavenia mzdy?
2. a rozdeľujete to na mzdu vyplatenú zamestnancovi a odvody do fondov?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    lydinka
    Ahojte, chcela by som sa opýtať, či aj mzdy zapisujete do knihy záväzkov -
    1. dátumom vystavenia mzdy?
    2. a rozdeľujete to na mzdu vyplatenú zamestnancovi a odvody do fondov?
    Ďakujem
    Chcela som sa ešte opýtať, či nadmerný odpočet, ktorý vám vráti DU účtujete ako pohľadávku.
    Ďakujem

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    áno mzdy ktoré budú vyplatené zamestnancom sa účtujú do knihy závazkov a dátum vystavenia dávam napr. za 2/05 dám vystavená 28.2.2005 a dátum splatnosti podľa kolek.zmluvy, tak ako mávate výplatu na čas v termíne. Ak ti vznikne nadm.odpočet automat.vystavím do knihy pohľadávok , pohľad.voči DÚ a ak vznikne daň.povinnosť vystavím závazok voči DÚ. To isté platí pri SP, ZP...a to každý mesiac, po prípade štvrťrok a aj za daň.priznanie za r.2005 si povinná vystav.pohľad. alebo závazok voči DÚ.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ahojte, Renča píše, že to takto spracuváva. Aj Vy ostatní to takto robíte? Prosím o Vaše názory, ďakujem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Janette
    Ahojte, Renča píše, že to takto spracuváva. Aj Vy ostatní to takto robíte? Prosím o Vaše názory, ďakujem.
    Robím to tak isto, datum splatnosti dávam 10. dňa v mesiaci, kedy je výplatný termín. A záväzok tiež k poslednému dňu mesiaca, hoci ich robím neskôr. Je to logické. Je to záväzok napr. za 2/06
    Pekné ránko...

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Janette
    Ahojte, Renča píše, že to takto spracuváva. Aj Vy ostatní to takto robíte? Prosím o Vaše názory, ďakujem.
    Janette, robím to ako Renča, lebo o tom tak hovoria postupy účtovania v jednoduchom účtovníctve. V Postupoch je presne napísené čo sa eviduje v knihe pohľadávok a záväzkoch.

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    renča1
    áno mzdy ktoré budú vyplatené zamestnancom sa účtujú do knihy závazkov a dátum vystavenia dávam napr. za 2/05 dám vystavená 28.2.2005 a dátum splatnosti podľa kolek.zmluvy, tak ako mávate výplatu na čas v termíne. Ak ti vznikne nadm.odpočet automat.vystavím do knihy pohľadávok , pohľad.voči DÚ a ak vznikne daň.povinnosť vystavím závazok voči DÚ. To isté platí pri SP, ZP...a to každý mesiac, po prípade štvrťrok a aj za daň.priznanie za r.2005 si povinná vystav.pohľad. alebo závazok voči DÚ.
    Renca1> velmi pekne ti dakujem za odpoved, v elmi si pomohla

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    [quote=lydinka]Renca1> velmi pekne ti dakujem za odpoved, v elmi si pomohla[/quote

    Ešte by som sa rada opýtala, či takto isto postupovať pri vrátení danového bonusu od DU, ktorý podnikateľ vypláca zo svojich prostriedkov a potom mu ich DU vráti.
    Ďakujem

    ]

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    [quote=lydinka]
    lydinka
    Renca1> velmi pekne ti dakujem za odpoved, v elmi si pomohla[/quote

    Ešte by som sa rada opýtala, či takto isto postupovať pri vrátení danového bonusu od DU, ktorý podnikateľ vypláca zo svojich prostriedkov a potom mu ich DU vráti.
    Ďakujem

    Lidka, daňový bonus, je Tvoja pohladávka voči DU.
    Pekný večer...

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    [quote=Manual]
    lydinka

    Lidka, daňový bonus, je Tvoja pohladávka voči DU.
    Pekný večer...
    [/left]
    Ja viem, že to je moja pohľadávka, ale niekde tu na porade som čítala že to je vlastne záväzok voči zamestnancom - ale ked teraz uvažujem /blbé, že až teraz/, tak to nemôže byť moj záväzok voči zam, pretože ja som im to vyplatila, teda nemam voči nim záväzok, a má voči mne záväzok DU, aby mi ho vratil, nie?
    Ale som sa zamotala, čiže pôjde to do knihy ostatných pohľadávok, OK?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    [quote=lydinka]
    Manual

    Ja viem, že to je moja pohľadávka, ale niekde tu na porade som čítala že to je vlastne záväzok voči zamestnancom - ale ked teraz uvažujem /blbé, že až teraz/, tak to nemôže byť moj záväzok voči zam, pretože ja som im to vyplatila, teda nemam voči nim záväzok, a má voči mne záväzok DU, aby mi ho vratil, nie?
    Ale som sa zamotala, čiže pôjde to do knihy ostatných pohľadávok, OK?
    Áno je to Tvoja pohľadávka voči DÚ

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ahojte, predsa sa vrátim k tomu, čo písala Renča. Má pravdu, súhlasím, ale ja to robím tak, že pri uzavierkových operáciách tj. na konci roka zosumarizujem záväzky voci poisťovniam.. záväzky voči DÚ.., mzdy-ktoré neboli zaplatené.. dopúšťam sa veľkej chyby? Na vysvetlenie-mám viac klientov-a niektorý mi dávajú len papiere raz za štvrťrok-alebo polrok-ba dokonca teraz aj za rok. Napíšete mi Váš názor? Ďakujem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    [quote=Janette]Ahojte, predsa sa vrátim k tomu, čo písala Renča. Má pravdu, súhlasím, ale ja to robím tak, že pri uzavierkových operáciách tj. na konci roka zosumarizujem záväzky voci poisťovniam.. záväzky voči DÚ.., mzdy-ktoré neboli zaplatené.. dopúšťam sa veľkej chyby? Na vysvetlenie-mám viac klientov-a niektorý mi dávajú len papiere raz za štvrťrok-alebo polrok-ba dokonca teraz aj za rok. Napíšete mi Váš názor? Ďakujem.[/quote
    To nie je podstatné, či máš viac alebo menej klientov. Ak Ti vzniká záväzok napr. vyplatenie mzdy tak ho treba ku koncu mesiaca do KZ nahrať a na druhý mesiac uhradiť. Tvoj prípad, ak vám dávajú peniaze 1x za kvartál, alebo 1x za rok to je jedno ty si nahráš záväzok alebo pohladávku a budeš ju uhrádzať na viac krát=čiastočné úhrady. Ale s tými uzávierkovými operáciami to dobre nie je, cez UUO idú nepeňažné oprerácie, ktoré Ti majú ovplyvniť daň. základ.
    A čo majú neuhradené záväzky spoločné s UUO ?
    Asi toľko môj názor.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Manual, myslela som to tak s tými uzávierkovými operáciami nie doslovne v účtovnom programe, ale že to robím na konci roka-tj. pri uzávierkových operáciách. Jasné že to zapíšem do knihy závazkov, len jednou sumou k 31.12. nerozpisujem to podla mesiacov. Dík za názory.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Janette
    Manual, myslela som to tak s tými uzávierkovými operáciami nie doslovne v účtovnom programe, ale že to robím na konci roka-tj. pri uzávierkových operáciách. Jasné že to zapíšem do knihy závazkov, len jednou sumou k 31.12. nerozpisujem to podla mesiacov. Dík za názory.
    Veď porada je od toho, Marian by povedal, že viac hláv viac kapusty...
    Pekný deň...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.