Zavrieť

Porady

potrebujem poradit co s podvodom cez e shop na facebooku

Dobry den, na fb som si objednavala od jednej baby, ktora mala stranku s oblecenim, plavky VS ...vizeralo to ako seriozny obchod, chcela polovicu penazi poslat vopred na ucet (26,20) aby mohla plavky objednat...prestala sa mi ozyvat po mesiaci. Najprv som si myslela , ze kedze tovar je objednavany zo zahranicia , asi to trochu viac trva,ale ked presli 2 mesiace tak ma to zacalo uz stvat. Napisala som jej spravu, aby co je s objednavkou, na ktoru, samozrejme, neodpovedala. A 2 dni nato som ju uz na fb nenasla, zrejme si zrusila ucet. mam od nej aj spravy, a chcela by som vediet, ci sa da s takouto situaciou nieco robit. Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    na policiu podat oznamienie o priestupku. nic ine sa neda...

    naozaj si taka hlupa ze si na FACEBOOKU kupis od niekoho plavky v celkovej hodnote cez 50 eur? skutocne pre teba vyzera seriozne, ked niekto predava veci na cierno cez facebook? ludia uz naozaj nemaju rozum...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    s.g Pozri príspevok
    Dobry den, na fb som si objednavala od jednej baby, ktora mala stranku s oblecenim, plavky VS ...vizeralo to ako seriozny obchod, chcela polovicu penazi poslat vopred na ucet (26,20) aby mohla plavky objednat..
    ...prečítaj si posledné stránky v uvedenej téme ...

    http://www.porada.sk/t188895-p3-podv...da-45-eur.html

    Takých naivných ako Ty sa nachytalo už viacero ...
    Komu niet rady, tomu niet pomoci. Fakt nechapem, naco posielas niekomu z facebooku peniaze dopredu za tak bezne veci, ako su plavky. Nemas snad stovky kamennych obchodov a desiatky serioznych eshopov, kde si ich mozes kupit? aj milion roznych modelov.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    peter_hornik Pozri príspevok
    Komu niet rady, tomu niet pomoci. Fakt nechapem, naco posielas niekomu z facebooku peniaze dopredu za tak bezne veci, ako su plavky. Nemas snad stovky kamennych obchodov a desiatky serioznych eshopov, kde si ich mozes kupit? aj milion roznych modelov.
    ale toto boli VS

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prihod link skadial si objednavala.

    Pises ze eshop a zaroven ze si objednavala "od jednej baby"- to je vyrazny rozdiel ci predava ako sukromna osoba,alebo ako zivnostnik cez svoj eshop.

    Marco18 je offline (nepripojený) Marco18

    Marco18
    Lik uz asi tazko, kedze je ta facebook stranka / profil zruseny. A "obchod" asi znamena fotogaleria na Facebooku s cenami v popise fotiek.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    JJ, SERIÓZNY obchod predáva VS plavky na facebook za 50 eúr... Dievča, spamätaj sa!

    dafy je offline (nepripojený) dafy

    dafy
    s.g Pozri príspevok
    A 2 dni nato som ju uz na fb nenasla, zrejme si zrusila ucet. mam od nej aj spravy, a chcela by som vediet, ci sa da s takouto situaciou nieco robit. Dakujem za odpovede
    Dá sa z toho poučiť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    s.g Pozri príspevok
    A 2 dni nato som ju uz na fb nenasla, zrejme si zrusila ucet. mam od nej aj spravy, a chcela by som vediet, ci sa da s takouto situaciou nieco robit. Dakujem za odpovede
    Veruže dá!
    Postaviť sa k stene a začať hlavou o ňu búchať. To aby si v budúcnosti nenaletela. A uvažovala triezvo - žiadna vychytená firma nebude predávať svoje výrobky cez FB, keď má vlastné stránky a žiadny tovar sa nevypláca vopred, ak nepoznáš predávajúceho a nemala si s ním žiadne skúsenosti.

    Toť môj názor (i pomocná rada).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.