Zavrieť

Porady

záhradné čerpadlo

čaute,
chcel by som sa poradiť, mám narážanú studňu do hĺbky 12m, voda je v 6m, zo zeme mi trčí 5/4" rúra. celé to mám vo vodomernej šachte s prívodou 23OV, šachta je veľká, s priestorom nie je problém. chcel by som to zfunkčniť na polievanie záhrady. vie mi prosím niekto poradiť, čo je lepšie, domáca vodáreň ale čepadlo ale niečo iné. ide mi len o polievanie záhrady, nič iné.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Ja som mal nieco podobne ale studna hlboka 9m a voda je v 7 metroch ale je to kopana studna, dal som tam ponorku a na to napojil najprv len tlakovy spinac s manomentrom ale nevyhoda toho je ze sa mi stale spusta a vypina cerpadlo teraz tam davam este 80l tlakovu nadobu a v buducnosti napojim na to aj do domu vodu na splachovanie a pracku. Momentalne to pouzivam iba na polievanie.

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    kolko je hladina vody od dna šachty ?
    ponorku tam nevopcháš, záhradné čerpadlo má max.saciu výšku 8m..
    skús si od niekoho požičať, či je dosť vody..
    istota je ručná pumpa

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Ručna pumpa ma max saciu vyšku zase len 7 m aspon tie co som videl, ak tam nevopcha ponorku nakolko ma narazanu studnu nevopcha tam ani pracovny valec cim musi pouzit rucnu pumpu s pracovnym valcom v pumpe, ktora ma tu saciu vysku 7 m. Co sa tyka tej ponorky ja som pisal ako to mam ja u neho asi najidealnejsie zahradne cerpadlo.

    command je offline (nepripojený) command

    command
    Piše že v 6 m ale ci od vrchu alebo od spodku(aj ked sa zda ze by to malo byt rovnako) to nepise, skor si myslim ze dolezity bude pritok ak ma 6 m od vrchu vodu a bude dobry pritok tak neni problem si myslim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.