Zavrieť

Porady

Neohlásená exekúcia zo strany SOI???

Zdravím, dnes v banke som zažil nepríjemné prekvapenie, pani za priehradkou mi povedala že mám účet zablokovaný z dovodu exekúcie vo výške 300,-Euro z návrhu SOI...
Zhruba pred pol rokom som mal na prevádzke kontrolu a zistili asi dva menšie nedostatky, po asi 3 mesiacoch mi prišlo rozhodnutie o začatí konaní o pokute/alebo tak nejak/ načo som tam šiel a keďže šlo iba o malé chybičky/skor nedorozumenie/ písomne som SOI požiadal o odpustenie pokuty. Odpoveďe, ani rozhodnutí o výške pokuty som sa nedočkal, až teraz zrazu zablok. účty exekútorom... Je možné že by tak urobili bez výzvy na uhradenie pokuty/jasné že by som ju uhradil/?? Alebo jednoducho pošta nedoručila výzvu z SOI a hneď toto...
Poraďte niekto prosím, zajtra je sviatok a do piatku ma asi drbne... Nie je to vysoká pokuta ale exekútor si ju určite patrične navýšil
Vďaka!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    lukasz9 Pozri príspevok
    Zdravím, dnes v banke som zažil nepríjemné prekvapenie, pani za priehradkou mi povedala že mám účet zablokovaný z dovodu exekúcie vo výške 300,-Euro z návrhu SOI...
    Zhruba pred pol rokom som mal na prevádzke kontrolu a zistili asi dva menšie nedostatky, po asi 3 mesiacoch mi prišlo rozhodnutie o začatí konaní o pokute/alebo tak nejak/ načo som tam šiel a keďže šlo iba o malé chybičky/skor nedorozumenie/ písomne som SOI požiadal o odpustenie pokuty. Odpoveďe, ani rozhodnutí o výške pokuty som sa nedočkal, až teraz zrazu zablok. účty exekútorom... Je možné že by tak urobili bez výzvy na uhradenie pokuty/jasné že by som ju uhradil/?? Alebo jednoducho pošta nedoručila výzvu z SOI a hneď toto...
    Poraďte niekto prosím, zajtra je sviatok a do piatku ma asi drbne... Nie je to vysoká pokuta ale exekútor si ju určite patrične navýšil
    Vďaka!!
    Daj sken toho rozhodnutia.

    lukasz9 je offline (nepripojený) lukasz9

    lukasz9
    Nemám žiadne rozhodnutie, len v banke mi dnes oznámili zablok. účty, nechápem to...

    julysak je offline (nepripojený) julysak

    julysak
    lukasz9 Pozri príspevok
    Zdravím, dnes v banke som zažil nepríjemné prekvapenie, pani za priehradkou mi povedala že mám účet zablokovaný z dovodu exekúcie vo výške 300,-Euro z návrhu SOI...
    Zhruba pred pol rokom som mal na prevádzke kontrolu a zistili asi dva menšie nedostatky, po asi 3 mesiacoch mi prišlo rozhodnutie o začatí konaní o pokute/alebo tak nejak/ načo som tam šiel a keďže šlo iba o malé chybičky/skor nedorozumenie/ písomne som SOI požiadal o odpustenie pokuty. Odpoveďe, ani rozhodnutí o výške pokuty som sa nedočkal, až teraz zrazu zablok. účty exekútorom... Je možné že by tak urobili bez výzvy na uhradenie pokuty/jasné že by som ju uhradil/?? Alebo jednoducho pošta nedoručila výzvu z SOI a hneď toto...
    Poraďte niekto prosím, zajtra je sviatok a do piatku ma asi drbne... Nie je to vysoká pokuta ale exekútor si ju určite patrične navýšil
    Vďaka!!
    Toto nemáš ????????????????

    PS
    A píš presne = za nedorozumenie sa pokuty nedávajú.

    lukasz9 je offline (nepripojený) lukasz9

    lukasz9
    Aha tak to mám, ale momentálne namám ako naskenovať. Takže ak mám byť konkrétny jednalo sa o 1 vetu v obchodných podmienkach na mojeom eshope ktorý bola vraj v rozpore so zákonom: ,,Vyhradzujeme si právo na zmenu kúpnej ceny,, a bolo to myslené tak že cenami hýbem hore-dole podľa akcií a zmien v cenách mojích dodávateľov. SOI to chápala ako zmenu/navýšenie kúpnej ceny v prípade už objednaného tovaru...

    Neohlásená exekúcia zo strany SOI???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.