Zavrieť

Porady

Šmejdi

Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

chcem poprosiť o radu. Dnes sa psychicky chorá sestra zúčastnila predvádzacej akcie. Pozvánku dostala na zabíjačkové hody. Po nastúpení do autobusu kde ich pozbierali z 3 okresov sa odviezli do Sačurova, niekde do kultúrneho domu a tam im predvádzali hrnce, indukčnú platňu mixér a toto všetko vyhrala aj moja chorá sestra a zakúpila si od nich hrnce a neviem čo ešte.
Samozrejme od nej zobrali OP a vypísali jej zmluvu, že bude platiť 24 mesiacov po 50 eur.
Nakoniec jej nedali nič nakoľko jej povedali, že má nízky dôchodok 210,- eur a teda, že nevedia či jej dajú na splátky a že sa jej ozvú. Prišla domov s tým, že nemá nič akurát tak podpísala zmluvu, nedali jej ani žiadnu kópiu. Čo sa s tým dá robiť? Chceli by sme predísť stratám.
Treba počkať či sa neozvú napr. do štvrtka, alebo to ísť nahlásiť na políciu ?

Za rady ďakujem
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Anik
Takže zatiaľ som trestné oznámenie nepodala nakoľko si myslím, že polícia s tým nič moc nenarobí. Ale tú partiu sa nám podarilo nájsť a dokonca sme za nimi boli osobne. Napísala som odstúpenie od zmluvy podpísanú aj 2 svedkami je potvrdené aj s pečiatkou tejto firmy a doplnené pokecom asi vedúceho tej partie ohľadne toho, že sestra nemá voči nim a ani Qutru žiadne finančné pozdlžnosti. Celé to jednanie mám nahraté aj na diktafóne. Aj tak mám obavy nakoľko sestra podpisovala papiere 3x vraj je v zozname dlžníkov a overovali to v systému SOLUS -vraj jej nedajú ani dobrú vodu v Kauflande na úver. Neviem či mládež blafovala neviem nikde zistiť či môže byť niekde vedená ako dlžník. Bola som v SLSP a v Poštovej banke a tam mi povedali, že jedine keby požiadala riadne o úver tak vtedy keby ju prehodnocovali bolo by vidieť či je niekde nejaký problém.
Poprosím o ďalšiu debatu a poteší ma aj keď si každí napíše skúsenosti s akýmikoľvek šmejdami
Ešte raz všetkým ďakujem za názory, rady
Môžete si to overiť tu. http://www.solus.sk/najcastejsie-otazky/#otazka-a
T.j. ak napíšete žiadosť, ako je tu uvedené na ich stránke, tak vám dajú informáciu, či je u nich vaša sestra vedená.
2 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

GabiZ veľmi si vážim a ďakujem za Vašu pomoc
vypísala som už aj predmetnú žiadosť - opäť sú tam údaje a súhlas so spracovaním os. údajov. Je to združenie PO - nemôže to byť nejakým spôsobom zneužité? Ak sa k týmto údajom v pohode "vraj" dostali aj predmetný -Šmejdi? - nie sú na zozname tých firiem úverových
ešte raz ďakujem
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Anik
GabiZ veľmi si vážim a ďakujem za Vašu pomoc
vypísala som už aj predmetnú žiadosť - opäť sú tam údaje a súhlas so spracovaním os. údajov. Je to združenie PO - nemôže to byť nejakým spôsobom zneužité? Ak sa k týmto údajom v pohode "vraj" dostali aj predmetný -Šmejdi? - nie sú na zozname tých firiem úverových
ešte raz ďakujem
Organizácia je viazaná zákonom o ochrane osobných údajov a ustanoveniami, ktoré musia dodržiavať pri spracovaní osobných údajov. V prípade, ak by porušili niektoré z ustanovení zákonov, je možné obrátiť sa na Úrad na ochranu osobných údajov SR. Čo sa týka tej spoločnosti, ak ste ju nenašli v databáze členov, tak nemohli žiadať túto spoločnosť o zaradenie vašej sestry do zoznamu, lebo to môžu len členovia tejto organizácie. Takže ak vám tvrdili niečo iné, tak vás evidentne chceli zastrašiť. Overte si informácie v tej databáze, aby ste mali istotu a viac to neriešte. Podpísané, že voči nim nemáte žiadne podlžnosti máte a keď už ste to neriešili TO, tak to nechajte tak. Ja verím, že postupom času ľudia budú rozumnejší a aj títo Šmejdi budú musieť ustúpiť vo svojich praktikách, pretože doteraz využívali len nevedomosť ľudí, ktorí si ale dnes už ľahšie získavajú informácie (čo je pre nich nevýhodné).
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://spravy.pravda.sk/domace/clano...ist-o-zivnost/ už keby prišli, už je aj tak dosť neskoro
1 0
nej nej

nej je offline (nepripojený) nej

Ide zrejme o to samé ako http://zaujimavosti.net/problemove/p...ajma-starsich/

ale presne aj tam píšu. Ihneď na druhý deň sa dá bez problémov odstupit, len je potrebné napisat ziadost o vrátenie hotovosti a pisomne odstupenie od zmluvy. nejak to sformulovat. Čo najskor. A osobne im to priniest, Oni su vzdy usmievaví keď to podpisujete, ale potom nastvaníé a vykrúcaju sa ked to chcete vrátiť. Su to hajzli. A som rád, že sa objavil film ŠMEJDI, čo na to upozorňuju.
2 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

škoda, že aj na slovensku sa nepostupuje takto
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/13436...aciu-povinnost
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Aj keď slušný človek pozerá TV Markíza s najväčším sebazaprením a má čo robiť, aby sa pri tom nepogrcal, zajtra 31. mája bude hosťom v Teleráne režisérka filmu Šmejdi.
Okrem toho bude pre veľký úspech tento film opäť premietaný v Nemeckom kultúrnom dome v Rači dňa 12. júna 2013 o 9.00 hod. Súčasťou premietania bude aj prednáška preventistky z policajného zboru o základných návykoch bezpečného správania sa, aby sa seniori nestali obeťou trestného činu. Vstup je voľný.
Naposledy upravil Excise Duty : 30.05.13 at 06:40
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://www.topky.sk/cl/100278/135112...akcie-smejdov- a nedajú si pokoj. Ani predajcovia a žiaľ ani dôchodci. Tí im musia naletieť.
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

včera 3.6 .2013 prišiel papier zo SOLUSU, že sestra nie je žiadnym dlžníkom v tom ich združení splátkových firiem.
žiadosť zaslaná 7.5 - odpoveď 3.6 stihli to v pohode do mesiaca
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Anik
včera 3.6 .2013 prišiel papier zo SOLUSU, že sestra nie je žiadnym dlžníkom v tom ich združení splátkových firiem.
žiadosť zaslaná 7.5 - odpoveď 3.6 stihli to v pohode do mesiaca
Tak aspoň môžete kľudnejšie spávať po tom, ako sa snažili zastrašiť vás.
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Aj tak sa dá

Organizátori predvádzacích akcií prišli na nový spôsob, ako sa vyhnúť kontrolám a narastajúcemu odporu verejnosti voči týmto praktikám. Svojich zákazníkov vozia na predvádzacie predajné výlety do zahraničia mimo krajín EÚ.
Organizátori takýchto podujatí sľubujú účastníkom výletu napríklad spojenie zahraničného poznávacieho zájazdu s kúpou kvalitného koberca či atraktívneho zlatého šperku. Uviedlo to Európske spotrebiteľské centrum, ktoré cituje časopis dTest.
Nákupy na podobných podujatiach v zahraničí začínajú pripomínať drsné scény známe z nedávno medializovaných predvádzacích akcií v susednom Česku, alebo aj u nás na Slovensku. "Niektorí klienti popisovali, že boli ponechaní osamote v továrni na koberce s niekoľkými tureckými predajcami, ktorí na nich začali vyvíjať enormný tlak. Nemohli kontaktovať nikoho zo svojho zájazdu a v strachu podľahli a tovar zakúpili," uviedol riaditeľ Európskeho spotrebiteľského centra pri Českej obchodnej inšpekcii Tomáš Večl.
Predajcovia svoje zájazdy smerujú mimo krajiny Európskej únie, najčastejšie do Turecka či Izraela. Hoci je napríklad turecké právo na ochranu spotrebiteľa do určitej miery zhodné s predpismi EÚ, nedá sa úplne spoľahnúť na zjednotenú minimálnu mieru ochrany, zaručenú európskym právom, upozornil dTest.
Pokiaľ ide o predaj v rámci krajín EÚ, môže podvedeným klientom efektívne pomáhať práve Európske spotrebiteľské centrum. Mimo krajiny EÚ je však situácia zložitejšia.
Naposledy upravil Anik : 10.06.13 at 12:50
3 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Anik
Aj tak sa dá

Organizátori predvádzacích akcií prišli na nový spôsob, ako sa vyhnúť kontrolám a narastajúcemu odporu verejnosti voči týmto praktikám. Svojich zákazníkov vozia na predvádzacie predajné výlety do zahraničia mimo krajín EÚ.
Organizátori takýchto podujatí sľubujú účastníkom výletu napríklad spojenie zahraničného poznávacieho zájazdu s kúpou kvalitného koberca či atraktívneho zlatého šperku. Uviedlo to Európske spotrebiteľské centrum, ktoré cituje časopis dTest.
Nákupy na podobných podujatiach v zahraničí začínajú pripomínať drsné scény známe z nedávno medializovaných predvádzacích akcií v susednom Česku, alebo aj u nás na Slovensku. "Niektorí klienti popisovali, že boli ponechaní osamote v továrni na koberce s niekoľkými tureckými predajcami, ktorí na nich začali vyvíjať enormný tlak. Nemohli kontaktovať nikoho zo svojho zájazdu a v strachu podľahli a tovar zakúpili," uviedol riaditeľ Európskeho spotrebiteľského centra pri Českej obchodnej inšpekcii Tomáš Večl.
Predajcovia svoje zájazdy smerujú mimo krajiny Európskej únie, najčastejšie do Turecka či Izraela. Hoci je napríklad turecké právo na ochranu spotrebiteľa do určitej miery zhodné s predpismi EÚ, nedá sa úplne spoľahnúť na zjednotenú minimálnu mieru ochrany, zaručenú európskym právom, upozornil dTest.
Pokiaľ ide o predaj v rámci krajín EÚ, môže podvedeným klientom efektívne pomáhať práve Európske spotrebiteľské centrum. Mimo krajiny EÚ je však situácia zložitejšia.

Urkite pôjdem busom do Turecka kupovať koberec (to už radšej ho cikam do pike)
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel...-za-tisic-eur/ poriadne to treba prečítať tým, čo radi chodia na tie akcie.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

http://www.topky.sk/cl/10/1354941/Na...ch-kupujucich- že by už aj na nich prišlo?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať