Zavrieť

Porady

Nový vzhľad

Nechodím do iných diskusií, tak píšem tu.

- farby to má ako vypĺznutý pes. Osobne sa mi nepáči prehnané užívanie farieb, ale tu mi chýba kontrast
- niektoré časti nie je vidieť celé
- nemám ikonu vľavo od zoznamu diskusií a tak neviem, ktoré sú nové
- "páčia sa mi" vzhľady, kde podstatnú časť zaberú nepodstatné veci. Napríklad široké medzery medzi objektmi, vysoké objekty (typicky rôzne hlavičky)
- funkčnosť sa tiež nezdá OK

Verím, že sa to všetko ešte upraví. Ale ja som to písal v sekcii počítač a tam mala byť!!!
Usporiadat
MarMaxa MarMaxa

MarMaxa je offline (nepripojený) MarMaxa

kde je stará krásna porada, toto sa mi nepáči, velmi nepáči
21 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Richard
To zalamovanie riadkov ktoré pri dlhých názvoch blbne opravíme. Tie farby to je vec vkusu asi
Richard ... ked teda robis poradu sam pre seba, OK ... ale podla mna to cele stoji na ludoch co sem chodia - pytaju sa a odpovedaju ... ak mi citanie stranok porady sposobuje unavu oci, tak tu prestanem chodit ... a predpokladam, ze ostatni tiez
15 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Obávam sa, že upadanie odbornosti nebolo zapríčenené farebnosťou alebo usporiadaním obrazovky porady.
15 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...citujem:
Richard
Máš na to svoj názor, neberiem ti ho. Ja však vychádzam zo skúseností, nie z dohád.

Vznikla jedna poradenská stránka pre programátorov www.stackoverflow.com , kopírovala fórumacký princíp obyčajnej diskusie, skoro však zistila čo je to za bordelenie tém a vyskúšala iný princíp radenia odpovedí a stanovila prísne pravidlá (žiadne názorové a zábavné témy či diskusie).
Dnes je z nej vynikajúca databáza riešení, poradenská stránka pre programátorov č.1 - všetky fóra popri nej zakapali svojou neprehľadnosťou odpopvedí a otázok.

Porada je totálne zabordelená a to čo nazývaš problémom je hlavne dôsledok bordelenia (opakované otázky), lebo je rýchlejšie napísať otázku ako na ňu nájsť odpoveď. Ak mi však nájde jasne formulovanú otázku a viem že sa v nej nebudem musieť kutrať v 100 príspevkoch, tak ju budem radšej hľadať ako písať.

Stará Porada sa už dusila v neprehľadnosti a off-topicu. Ak ju chceme lepšiu, súčasný systém nám ju môže priniesť.

...Richard,stará porada bola zadusená-ale denne pribúdali nové nicky a nikto sa nesťažoval, že niečo nenašiel,bola možná diskusia v témach,chápem, že nie vždy produktívna,ale každý dostal to, čo potreboval...mal si tu skalných, ktorí by za poradu dali aj dušu čertu (ako hovorieval moj dedko)...čo teraz?..kopa sklamania,hnevu, strata niečoho, čo bolo naše a kde sme nikdy nezablúdili...vieš, možno sa hneváš,ale na starej porade si mal skalných,našli sa tu ľudia-spriaznené duše a tých si dal dokopy ty...teraz im dávaš obed,ktorý nechutí,nevieme sa tu nájsť-jasné, chce to trpezlivosť a čas,ale kto má dnes čas?..ja osobne sa tu motám od začiatku a furt čosi riešim,čosi nemám, neviem nájsť,nikde ma okienko neupozorní, že mi prišla súkromná správa, notifikáciu musím prelistovať odneviemkedy, aby som zistila, čo sa deje-u mňa!..
...sme ako deti,dal si nám lego a teraz chceš, aby sme z neho urobili transformera...mal si nás nechať tam, kde sme boli,tam sme boli doma..nehnevaj sa!..
11 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Richard
... Wikipedia je čierno-biela ale jej obsah je skvelý, podobné ciele mám s Poradou...
Wikipedia ma urcite dobry obsah,ale bezny ludia ju navstivia mozno par krat za rok.

Zato Porada je stranka, kde to doteraz zilo 24 hodin denne,ludia okrem ziskavania odbornych vedomosti si aj podebatili, poradili aj v beznych veciach,postazovali si, spolocne sa zasmiali a pod.
Prave vdaka "zivotu" na Porade vznikli osobne priatelstva napriec celou republikou...

Prave tymto bola "stara Porada" vynimocna,jedinecna a uzasna !!!! Mala svoju "dusu",vdaka svojim dlhorocnym clenom...

...ospravdlnujem sa za mimotemovku
Naposledy upravil arizona : 07.05.13 at 10:20
9 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Richard
Máš na to svoj názor, neberiem ti ho. Ja však vychádzam zo skúseností, nie z dohád.

Vznikla jedna poradenská stránka pre programátorov www.stackoverflow.com , kopírovala fórumacký princíp obyčajnej diskusie, skoro však zistila čo je to za bordelenie tém a vyskúšala iný princíp radenia odpovedí a stanovila prísne pravidlá (žiadne názorové a zábavné témy či diskusie).
Dnes je z nej vynikajúca databáza riešení, poradenská stránka pre programátorov č.1 - všetky fóra popri nej zakapali svojou neprehľadnosťou odpopvedí a otázok.

Porada je totálne zabordelená a to čo nazývaš problémom je hlavne dôsledok bordelenia (opakované otázky), lebo je rýchlejšie napísať otázku ako na ňu nájsť odpoveď. Ak mi však nájde jasne formulovanú otázku a viem že sa v nej nebudem musieť kutrať v 100 príspevkoch, tak ju budem radšej hľadať ako písať.

Stará Porada sa už dusila v neprehľadnosti a off-topicu. Ak ju chceme lepšiu, súčasný systém nám ju môže priniesť.
no neviem, pozerala som tu stranku, a pokial sa ma porada pretransformovat na hento cudo, tak adios ...

stara porada mala svojho "ducha" ... clovek sa tam citil ako v kaviarni s kniznicou ... prisiel, posedel, pokecal .... ak potreboval info, vybral temu precital ... ak nevedel opytal sa a ten kto vedel poradil hned a ked nie, odkazal na relevantnu knihu ... toto bola pridana hodnota ...

ja chcem obycajnu poradu, nie encyklopediu

nebolo jednoduchsie vytvorit novu stranku podla tvojho vzoru a poradu nechat zit svojim zivotom?
9 0
mecky mecky

mecky je offline (nepripojený) mecky

uff tak toto asi tazko stravim, takyto system s nadychom facebooku je vrcholne uzivatelsky neprijemny. este dam tomu sancu cez vikend ale asi zbohom porada
8 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Richard
1. Otázky sa nám už nebudú zabordelovať off-topicom pretože systém neumožňuje množiť diskusiu v jednej otázke (toto je kľúčový nástroj k tomu aby sa informačný obsah Porady stal užitočnejší a použiteľnejší ....
... zvýraznené pokladám za najväčšiu chybu tohoto systému!

Účtovníctvo a dane (a ani ostatné odborné témy) nie sú čierno-biele a neexistuje na jednoducho položenú otázku jednoduchá odpoveď, a už vôbec typu Ano, alebo Nie...

Vo väčšine prípadov (berte to bez urážky) zadávajúci otázky problém nedokáže ani popísať v takom rozsahu, aby sa dalo na otázku uspokojujúco odpovedať - je to logické, lebo v dôsledku absencie poznania súvislostí ani nevie, aké variantné riešenie prichádzajú do úvahy.

Nový systém môže mať úspesch, ak odpovedajúci si nájde čas na danú otázku a zodpovie ju vo všetkých súvislostiach... a že to nie je jednoduché, treba sa opýtať ľudí, čo profesionálne odpovedajú v platených odborných publikáciach. Chce to veľa času, a maximálnu erudovanosť. Ak tak chce niekto robiť, prosím, dolu klobúk a treba mu poďakovať.

Ovšem na Porade (tej "starej") existuje dodnes spústa tém (to je založených otázok), na ktoré nebola položená odpoveď, dokonca i také, ktoré nemajú správne riešenie... Ani pri najväčšej snahe sa nedajú / nedali čítať všetky otázky, odpovede.

Najväčšia chyba doterajšej Porady bola, že každý mohol položiť toľko otázok a tém, koľko chcel - seriozne weby ich majú limitovaný počet - núti to zadávateľa otázky pristúpiť zodpovednejšie a racionálnejšie k formulovaniu otázky...

Vizuálnu stránku aj keď sa mi nepáci nekomentujem, s obsahovými zmenami sa nestotožňujem - ako napísala Arizona, pre niektorých skalných bola stará Porada nielen pracovný, ale i spoločenský nástroj - takú sme ju spoznali, mali radi, ....
8 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prišla som, videla som, nezvíťazila som. Je mimo oblasť môjho chápania, prečo napr. číslice , udávajúce štatistiku sú nadrozmerné (detail), ale hlavne čiernočierne a text príspevkov, ktorý drvivú väčšinu príchodzích zaujíma, prešiel očistým kúpeľom v odfarbovači. Naše oči sú poklad! Teda, jeden z mnohých, ale nezanedbateľný.
7 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

PROSIM VAS-DAJTE MOZNOST VYBERU NA PREPNUTIE MEDZI STAROU A NOVOU PORADOU.TOTO TU JE NEPREHLADNE, NEMAM CAS SA TU ORIENTOVAT MEDZI TISICKAMI PRISPEVKOV.DAKUJEM ZA POCHOPENIE.
6 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Richard
S tou farbou som myslel nazvy tem, teraz su sytou ciernou, Vlado to mal sytou modrou - to urcite nevplyva na citatelnost.

Snazim sa aby to bolo dobre prehladne, videla si prvu testovaciu, keby to porovnas na viacerych miestach som oproti povodnemu pridaval tmavost a sytost. Takze sa posuvame vpred
Ja myslim celkovy dizajn stranky, typograficke pravidla, ... napriek tomu, ze sa snazis najst kompromis medzi svojim zamerom a nasimi poziadavkami, medzi tvojim ponimanim podstatnych veci na stranke a pre nas podstatnych veci na stranke, ti musim napisat, ze dnes mam uz tak vytahane oci z porady ... ze si musim dat oddych
6 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

Tiež sa mi nova porada nepáči. Celé je to prekombinované. Kde je jednoduchosť a prehľadnosť? ... a kde je to zrýchlenie ? .. ja osobne používam na prehliadanie tablet a teda musím povedať že oproti klasickej porade je to extrémne spomalené. Takže kebyže mám voliť medzi novou a starou poradou tak beriem starú všetkými desiatimi.
6 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Musím súhlasiť s Rozalkou. Upadanie odbornosti je úplne v niečom inom. Podstatou je, že odborníci už nemali žalúdok na rypácke reči niektorých poraďákov. Richard, to je to, čo som už písala v jednej odpovedi v téme, ktorú si založil na starej porade. Tvoj názor bol, že sa sám odstaví tým, že odpoveď nebude mať body a upadne na koniec témy. Tomu neverím. Pokiaľ nevyriešiš problém s rypákmi, dovtedy budú odtiaľto odchádzať odborníci. Aj ja som prestala prispievať v odborných témach, lebo rypáci zhovadia slušnú odpoveď. A mňa to už potom nebaví čítať ich blbosti. Radšej neprispejem, prídem, pozriem a prečítam. A odídem. To isté robili odborníci až ich prestalo baviť chodiť sem čítať tie blbé odpovede tiež odborníkov. V tomto je problém. A pokiaľ si ho uvedomíš, tak prídeš o ďalších odborníkov.
6 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
wagner
pepsikova
...dnešným dňom by som chcela zastaviť plače a náreky pri múre starej porady a toto tu prijať ako výzvu do boja!..som, kurníkšopa, , dva dni maturovala na jednom tupom mobile, kde nyje a nyje stiahnuť hudbu, nakoniec sa mi to podarilo sedláckym rozumom!..aj toto tu fičí na takom princípe!..skúšaj všetko, čo chceš, nakoniec sa ti to podarí...
..idete do toho so mnou?..kto ide, nech zdvihne ruku!..
Som rada že si odišla od múru nárekov. Ešte keby sa pridali aj tí ostatní trúchliaci.Hneď by tu bola jedna téma ukončená.
...tých trúchliacich je pár .......mizivé percento ...
Ale tých , nespokojných a pindajúcich je oveľa viac ....

Nejde o to , že my tu maturujeme .....veď tvorcovia v podstate ešte ani nespromovali ..

Ide o to , že Nová Porada bola spustená ako čln na vodu . No chyba je v tom , že čln nemá veslá a k tomu aj dieru v dne ...
6 0
airin.nice airin.nice

airin.nice je offline (nepripojený) airin.nice

A JA VAS OPATOVNE PROSIM-UROBTE KOMPROMIS-A DAJTE LUDOM MOZNOST SI VYBRAT VERZIU KTORA IM VYHOVUJE-VSAK TO ROBITE PRE LUDI KTORI SEM CHODIA A NIE PRE SEBA, PRE PROGRAMATORA TO PREDSA NIE JE ZIADNY PROBLEM
6 1
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Zdravim.
Chcel by som sa podelit so svojim nazorom, k novemu dizajnu porady.

Napisem to jednoducho a vystizne.

Vobec sa mi nepaci, a odcerpava mi to energiu, ktorej plytvam na pracu pri pocitaci co najmenej, pretoze pocitac je velky odsavac energie.

Nepaci sa mi to, ani ako to vyzera.
Nepaci sa mi to, ako sa to ovlada.
Nepaci sa mi to, ze sa to ovlada inak, ovela horsie, a ja teraz musim investovat svoj drahocenny cas a energiu do niecoho, v com ani nevidim zmysel.
Prijde mi to rovnake, ako chrlit kazdu chvilu novy operacny system.

Keby som mal nejaku moc zmenit to, v okamziku to zmenim na stary typ porady.
Keby som chcel robit nejake zmeny, pretoze stary typ porady to neumoznoval, naprogramujem od zakladu novy typ porady, ktory by vyzeral presne tak isto, aj mal rovnake ovladanie, len vdaka vylepsenej verzii by uz bolo mozne pouzit aj novu funkcionalitu. Vola sa to upgrade. Toto je downgrade.

Odkedy sa to zmenilo, nerad sem chodim. Ak by som mal investovat v zivote nejaku energiu do prisposobovania sa na nieco nove, urcite to bude na nieco mimo pocitaca, v realnom zivote. Energie je v dnesnom svete malo, a odsavacov energie stale viac a viac. Napriklad takych, co stale vymyslaju zmeny, ktore nikto nepotrebuje, ale kazdemu odcerpaju vela casu a energie.
5 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Kvaka
Vitaj, pepsi, daj niečo na rozveselenie, dnes mám blbý deň, doktori ma nepotešili.
Žijeme len raz, práve tu a práve teraz
Slnko svieti rovnako na všetkých z nás
Tak sa nemrač, ale zabudni na stres
Zabudni, čo tu bolo včera, dneska je tu ďalší deň
Voda, slnko, párty, klub, relax.
5 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Dizajn celého textu je taký, že ma z neho po chvíli bolia oči a text mi splýva. Inde sa mi to nestáva. Ak sa s tým nedá nič robiť, tak potom sa ja musím zariadiť inak.
4 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

To, že tu budete stále omieľať, že chcete starú poradu, je zbytočné. Uvedomte si, kto je vlastníkom stránky a kto je užívateľom. Vlastníkom je Richard a užívatelia sme my. Vlastník sa rozhodol, tak sa stránka zmenila. Užívatelia sa buď prispôsobia, alebo odídu(už som to niekde písala). Maximálne môžete požadovať určité možné vylepšenia stránky, prepojenia príspevkov, doplnenia a pod, ale návrat k starej porade zbytočne nežiadajte. Uvedomte si, že návrat späť je nemožný. Pokrok nezastavíte. Keď odídeme my, prídu iní - noví, mladší(možno iba duchom), ale jednoducho prispôsobivejší. Preto prosím, neopakujte tú istú požiadavku, ktorá sa aj tak nemôže splniť.Za dva tri týždne si zvyknete. Pre mňa to nie je taký problém, lebo som dlho maturovala na vývojovej porade a veru oplatilo sa. V tomto prípade platí, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Aj keď tu mám ešte veľa toho na objavovanie a na učenie sa, ale nie je to pre mňa španielska dedina.Prajem všetkým pevné nervy na učenie.
4 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no teda!..ja sa považujem za dosť počítačovo zdatnú, dokonca mám aj maturitu na novej porade za sebou a aj môj počítač to tvrdí, ale som za to, že netreba pokrok za každú cenu!..nemožné nežiadam-a ani nikto to nežiada odo mňa a prvoradá by mala byť sila a návštevnosť stránky,ktorá mi nosí peniaze a nie za každú cenu moderný dizajn...to je ako silou-mocou urobiť z 50-tky sedemnástku-výsledok sa ukáže v budúcnosti..nezmenilo sa nič-len dizajn a ten nám, mne, robí stavy..nofuha!..
4 0
gabriela p gabriela p

gabriela p je offline (nepripojený) gabriela p

Vždy keď otvorím „novú“ poradu sa naštvem. Skutočne nemám čas zisťovať nové postupy a učiť sa nejaký nový manuál (nie je už dosť sledovať nové zmeny v našich zákonoch?). Nechápem, prečo sa musí rušiť niečo čo tak dobre funguje. Dúfam, že „DRAK“ tieto zmeny neplánuje. Inak, príspevok tu pridávam už dobrú polhodinu a stále dostávam upozornenia, že mám príspevok rozšířit o jeden znak…?
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať