Zavrieť

Porady

Moze mi po skonceni MD a RD prepadnut dovolenka?

Dobry den, chcela by som poprosit o radu.
Dna 17.6.2010 som nastupila na matersku dovolenku a hned po jej skonceni na rodicovsku dovolenku.
Z roku 2009 mi ostalo 10 dni starej dovolenky a predpokladam, ze za rok 2010 som mala narok na 20 dni dovolenky.
Moj zamestnavatel mi vsak tvrdi, ze cela dovolenka mi prepadla, pretoze som si ju mala vycerpat po ukonceni materskej dovolenky a az potom nastupit na rodicovsku dovolenku.
Je to pravda? Je naozaj cela moja dovolenka prepadnuta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je to pravda, zamestnavatel ma medzery v nastudovani Zakonnika prace.

    ZP § 113
    ...

    3) Ak si zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.
    ....
    cize je jasne, ze takato dovolenka neprepada ....a mozes ju cerpat po ukonceni RD.
    prstienok súhlasím

    MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

    MIRKA111
    Podľa § 113 ZP ods. 3. Ak zamestnankyňa (zamestnanec) nemôže vyčerpať dovolenku pre čerpanie materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky ani do konca nasledujúceho kalendárneho roka, nevyčerpanú dovolenku jej (mu) zamestnávateľ poskytne po skončení materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

    Nikde sa tam nepíše, že medzi materskou a rodičovskou dovolenkou... Podľa mňa nieje prepadnutá.

    Moze mi po skonceni MD a RD prepadnut dovolenka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.