Zavrieť

Porady

Klesanie tlaku v podlahovom kureni (zatial len vzduch)

Ahojte. Chcel by som sa poradit. Vo stvrtok mi dokoncili podlahove kurenie. Samozrejme este to nie je na nic napojene a ani zaliate. Natlakovali to na 3.2. Presli tri dni a tlak je uz len 2.6. Ked som sa ich na to pytal povedali mi ze to je v pohode pretoze vzduch moze uniknut aj tade kade voda nie teda napr. v rozvadzaci kde su prisrubovane rurky. Okrem jedineho okruhu nemam nikde ziaden spoj. Teda iba jeden okruh z 18tich museli napajat. V utorok mi to maju prist zaliat ale ja si momentalne nie som isty ci to mam zalievat ked ten tlak takto klesol. Neviete mi prosim poradit co s tym mam robit. Je to spravne ze to mohlo takto klesnut. Ako by sa dalo zistit z kade to uniklo. Nechcem dopadnut tak ze to zalejem a napustim a potom to budem musiet vybijat a opravovat... Hmm... Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    som sice elektrikar, ale od "trubkovych" kolegov viem, ze jedine medium z ktorym sa da robit skuska tesnosti je voda (v ramci RD) Skuska vzduchom je len taka poistka - ma prebehnut hned po montazi a odhalit mozne zabudnute zatky, nezalysovane spoje a tak. Proste aby hned zaciatok skusky tesnosti nespevadzala fontana.
    Samotnu skusku tesnosti vykonavame zasadne vodou, ktora je viacmenej nestlacitelna. Takze ak ma cele kurenie napriklad objem 50l, ten natlacime na 10 Bar, tak ak hocikde zacne cosi slzit, tlakomer pada pekne dole ako hruska, lebo aj ubytok jednej kvapky predstavue znacnu objemovu zmenu.
    Ak by sme ten isty system natlacili na 10 Bar napriklad vzduchom, tak toho vzduchu tam bude stlaceneho niekolko sto litrov a maly unik nema velku sancu sa prejavit. Dalsia vec je, ze stlaceny vzduch - teda plyn, bude vseobecne riadne reagovat na zmeny teploty - takze moze vykazat aj falosny unik.
    Takze moja rada je, nerobit ziadne hokusy-pokusy z jarou a bublinami, ale pred zalievanim trvat na tom aby bol system natlakovany vodou. To by inac v ramci normy mal byt aj okamih kedy je dokoncena montaz a je mozne vydat osvedcenie o tlakovej skuske, ktore by som samozrejme od kurenarov pytal skor ako by odomna videli co len 1€.
    Ja som natlakoval vzduchom aj podlahovku aj radiatory na 6 atmosfer, cakal dva dni a nekleslo ani o desatinu.
    Jedine riesenie, kyblik, jarova voda a pekne skusat vsetky spoje ci nerobia bublinky. Ak nie tak je prerazena trubka niekde.

    A este k tej vode. Ja ked som tlakoval vodu a tiez klesol trosku tlak tak mi bolo tiez povedane ze to ked bude voda ta je hustejsia ze ta nebude unikat. Zistil som netesnost jarovou vodou (okolo srobeni na privode) tak som to nechal tak. Ked po mesiaci pustili vodu do systemu voda kvapkala presne cez tie zle dotiahnute srobenia, museli sa znovu namotat snurou, poriadne zatiahnut a uz netieklo potom...
    Naposledy upravil Generalissimus : 05.05.13 at 12:13

    Klesanie tlaku v podlahovom kureni (zatial len vzduch)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.