Zavrieť

Porady

Účtovanie registračnej pokladne

Poraďte, ako najefektívnejšie účtovať v PU registr.pokladňu, ide mi hlavne o to, že peniaze z reg.pokladne sú denne používané ako výdaj z hlavnej pokladne firmy, nakoľko sa nimi platí za nakúpený tovar. Ak mám analytiku na reg. pokladňu a aj hl.pokladňu, tak mám robiť denné presuny medzi nimi a na základe čoho, denných pások reg.pokladne, alebo ako najlepšie? Ak by som nerobila denné presuny, tak som v hlavnej pokladni v mínuse a to sa mi nepáči, aby sa to vyrovnalo až na konci mesiaca, lebo som už počula aj taký názor. Ako to robíte vy ostatní? Prosím o radu. Díky.
Usporiadat
kacena666 kacena666

kacena666 je offline (nepripojený) kacena666

Prečítala som si celú diskusiu o účtovaní erp v pu. Mám ale problém, keďže sme doteraz neúčtovali tržby. Mám hlavnú pokladňu a ERP - analytické účty. V prvý deň som do ERP vložila vklad z HP. Každý deň po dennej uzávierke mi odovzdajú celú hotovosť, ráno im z HP dám vklad. Takto to bude fungovať každý deň. Ako o tom účtovať?
0 0
editaK editaK

editaK je offline (nepripojený) editaK

Ahojte. Prosím aj ja o pomoc. Účtujem chvíľu a kvartálne. Doposiaľ som účtovala len faktúry a k nim bezhotovostné platby a platby hotovosťou cez príjmový doklad. V polovici posledného kvartálu pribudla ERP. Denný vklad do pokladne je 50 €, pred dennou uzávierkou je urobená prehľadova a na zaklade nej je vyber z pokladne, čo činí sumu vkladu (50 €) + tržba a následne je urobená denná uzávierka. Rano sa opäť vloží 50 € a tak dookola. Na konci roka sa urobila aj intervalová ( za celé obdobie ). Nedá sa to zaúčtovať jednorázovo a nie denne? Neboli tam riešené platby príjem za faktúry. Od 2012 r. sa tam budú doťukávať aj hotovostné platby k vystaveným faktúram. Hotovostných faktúr je mesačne cca 30. Ako by ste poradili účtovať. Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
k tomu dodám, že ak bola nová ERP uvedená do prevádzky, tak tam mali byť už evidované aj hotovostné platby k faktúram.
Spôsob si zvoľ sama, príkladov je tu dosť. Akurát obdobie nemôže byť až kvartálne, musí byť v zmysle z.o účtovníctve mesačné alebo kratšie.
0 0
editaK editaK

editaK je offline (nepripojený) editaK

KEJKA, ďakujem za reakciu. Na pokladni nemohli byť od počiatku evidované hotovostné platby k faktúram, lebo sa len prerábala staršia pokladňa a technik prišiel nato, že je potrebne tam vložiť ešte nejaký čip, lebo ho nechcelo pustiť k úhradám faktúr. To sa riešilo až v týchto dňoch, čiže bol tam ďalší zásah do pokladne po porade s elcomom. Pokladňa sa zakúpila k novej MO predajni a faktúry sa budú pre VO naďalej tlačiť len v sklade. Technik spomínal, že ekonómke postačí dať z pokladne len kvartálnu intervalovú uzávierku, tak som si myslela, že sa to tak nejak bude dať urobiť. No vymyslím teda niečo iné.
0 0
IVETA N IVETA N

IVETA N je offline (nepripojený) IVETA N

CHcem sa Vás spýtať hoci to bude otázka ako od debila:
Do RP sa nahadzujú iba príjmi za daný tovar alebo službu. Výdaj povedzme za nákup alkoholu v hotovosti napr.100 eur nemusím urobit ako výber z pokladne,keď ja tie peniaze použijem z tržby čo mám z predošleho dňa.Takže v prípade kontroly keď mi urobia ,,priebežnú uzávierku,, tržbu budem mať v poriadku.A potom postupujem normalne tak ako predtým v učtovnom programe mám penažné prostriedky v hotovosti tam príjme na základe PPD tržbu a na základe VPD podloženú blokom za nákup alkoholu v ten daný deň zaučtujem výdaj.

IVETA N

PS : Už som to zistila ale aj tak ďakujem poraďákom, ktorý ochotne a bez nároku na honorár poradia !!!!!!!!!!!!!!!!!
Naposledy upravil IVETA N : 12.01.12 at 12:37
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, ja som dnes dostala od klienta doklady k DPH . Maju dve ERP - predaj tovaru. Doniesol mi len suhrnnu intervalovu uzavierku. Je na nej vycisleny zaklad a aj DPH. Uz som ziadala o denne zavierky. Mozem uctovat len na zaklade intervalovej zavierky?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

nika.sum Pozri príspevok
Ahoj, ja som dnes dostala od klienta doklady k DPH . Maju dve ERP - predaj tovaru. Doniesol mi len suhrnnu intervalovu uzavierku. Je na nej vycisleny zaklad a aj DPH. Uz som ziadala o denne zavierky. Mozem uctovat len na zaklade intervalovej zavierky?
Áno, to je to isté ako účtovanie na základe mesačnej uzávierky v minulosti.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

evina Pozri príspevok
Áno, to je to isté ako účtovanie na základe mesačnej uzávierky v minulosti.
po precitani prispevkov o tychto novych pokladniach som zostala dost v pomykove. Dakujem
0 0
daria28 daria28

daria28 je offline (nepripojený) daria28

prosím vás, musím odvod tržby z ERP do hlavnej pokladne účtovať cez 261? lebo od mojej predchodkyne mám inštrukcie účtovať priamo 2111(HP) / 21172(ERP)
Ďakujem za odpoveď.
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ako prosím účtujete a vediete platby z registračnej pokladne, ak nemáte dve analytiky iba jednu na pokladňu 211 100/teda hlavná pokladňa/?Na PPD-príj.pokl.doklad si napíšem príjemca Registračná pokladňa č.uzávierky a zaúčtujem 211 100/604??A úhradu faktúry ??211100/311, nevadí, že tam nebudem mať prehľad, koľko je z reg.pokladne a koľko sa prijalo na firemnú pokladňu vedenú v účt., lebo príjmy v hotovosti na ktoré nie je povinnosť ich príjmať cez ERP, tie príjmam cez príjmové doklady.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...veď práve preto, aby nebol bordel, sme si urobili analytiku... Čo Ti bráni v tom, aby si si ju spravila aj Ty? A peniaze máš fyzicky oddelené? Ale keď Ti to nevadí, môžeš robiť aj tak ako píšeš. Len pozor na tú hotovosť z ERP a ostatnú, kde je máš aj fyzicky....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
daria28 Pozri príspevok
prosím vás, musím odvod tržby z ERP do hlavnej pokladne účtovať cez 261? lebo od mojej predchodkyne mám inštrukcie účtovať priamo 2111(HP) / 21172(ERP)
Ďakujem za odpoveď.
lepšie je cez 261, a určite povinne, ak ERP má na starosti niekto iný ako hlavnú pokladnicu.
ak je to na jednom mieste, resp. ide len o účtovné rozdelenie a má to pod placom jeden človeek, tak potom stačí aj zjednodušene.
1 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

tom by som musela mať mesačne/ak by som robila dennú uzávierku/ napr. 22 príj.dokladov do registračky, 22 výdav.dokladov z registračky do riadnej pokladne a v riadnej 22 príj.dokladov-prevod z registrač.pokladne do riadnej???
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

zuzana Pozri príspevok
tom by som musela mať mesačne/ak by som robila dennú uzávierku/ napr. 22 príj.dokladov do registračky, 22 výdav.dokladov z registračky do riadnej pokladne a v riadnej 22 príj.dokladov-prevod z registrač.pokladne do riadnej???
áno a čo je na tom, tak ako doteraz - PPD - zaúčtovanie tržby a úhrady FA podľa DÚ, VPD - prevod medzi pokladňami, PPD v hlavnej pokladni
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

no lebo ja mám okrem toho ešte množstvo príjmových pokladničných dokladov za úhrady v hotovosti-napr.služby, na ktoré nie je povinosť ich príjmať cez registračnú pokladňu, takže dosť PPD a VPD dokladov.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

zuzana Pozri príspevok
no lebo ja mám okrem toho ešte množstvo príjmových pokladničných dokladov za úhrady v hotovosti-napr.služby, na ktoré nie je povinosť ich príjmať cez registračnú pokladňu, takže dosť PPD a VPD dokladov.
...a?! tak máš o dva doklady viac - v čom je problém?
0 0
VRUBE02 VRUBE02

VRUBE02 je offline (nepripojený) VRUBE02

Dobrý deň,
dnes som dostala 7 km dlhú pásku z ERP ako intervalovú uzávierku za 1.Q. Mám taký nápad, že vyrobím klientovi doklad so všetkými náležitosťami daňového dokladu a nech mi tam každý mesiac vpíše údaje, ktoré potrebujem a podpíše a nechcem žiadnu tlačenú pásku.
Môžem to takto urobiť?
Ďakujem
0 0
Vlado0909 Vlado0909

Vlado0909 je offline (nepripojený) Vlado0909

Dobrý den,

poradíte mi niekto prosím? Nemám na pokladni zmenený čas, v papieroch pozerám,že mazanie pamäti, čo to znamená? Aká pamäť sa týmto vymaže, čo všetko? Musím ísť do servisu, alebo to zvládnem sám? Pokladna je EURO HANDY500T moc dakujem za odpoved.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať