Zavrieť

Porady

Dohodári a ELDP

Vďaka avalik, super téma, práve dnes som to riešila. Mali sme dohodárov s nepr. príjmom, ktorým dohoda skončila 30.4.2013. Na porade som zistila, že do troch dní po skončení PP je potrebné zaslať ELDP za dohodárov. Teda pre istotu som volala do SP v našom kraji (PO) a tam mi povedali, že termín do troch dní neplatí, len v prípade, ak konkrétny dohodár žiada o dôchodok. Že sa nemusím ponáhľať a ELDP stačí, ak zašlem po spracovaní miezd v priebehu mája. A tu čítam niečo iné. Takže ako píšeš, radšej sa držím zákona a zajtra, teda dnes posielam (aj tak už meškám 4 dni).
Naposledy upravil mondes : 06.05.13 at 21:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    postupuj podla zakona - je to § 231 ods. 1 písm. j)

    (1) Zamestnávateľ je povinný

    j) viesť o svojich zamestnancoch evidenciu na účely sociálneho poistenia a predložiť túto evidenciu pobočke do troch dní od uplatnenia nároku na dávku alebo od skončenia pracovného pomeru alebo iného právneho vzťahu k zamestnávateľovi,
    mondes VĎaka, ešte by ma k tomu zaujímalo, že ak firma zúčtováva mzdy napr. 15 deň po skončení mesiaca, resp. po skončení dohody, tak kvôli zaslaniu ELDP to musí urobiť do troch dní? Ďakujem.
    avalik zase suvisiaca otazka ... zakon hovori po skonceni pracovneho pomeru nie po zuctovani mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.