Zavrieť

Porady

Nastavenia routru a problém s pripojením na wifi cez moj mobil Samsung Galaxy pocket

Zdravím, mám problém s pripojením na wifi cez moj mobil Samsung Galaxy pocket, všade mi wifi ide len doma nie, pripojí ma, signál dobrý ale stránku mi nenačita žiadnu, vygooglil som si že buď mam vypnutý nejaký dhcp alebo obmedzenie na MAC, no ďalej už som nedokázal vygoogliť ako to dhcp zapnúť, poradí niekto? (zabezpečenie wifi mám pomocou WEP)
Naposledy upravil Kaidzas : 08.05.13 at 12:28
Richard vylepsi otazku, pises ze problem a ze ta pripoji, takisto pripojit ta moze ale farba pripojenia indikuje v smartfonoch ci wifi ma alebo nema pristup na internet - pozri si to a upresni (android to tak zvykne mat).
Kaidzas sorry ale nepochopil som uplne ... hovorim že mi piše že je pripojené, len proste sa nedostanem na žiadnu stránku, a to isté keď chcem isť na market, napíše mi že žiadne pripojenie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Nastavenie routera nema nic spolocne s OS (XP,7, alebo linux). Nastavenie sa robi cez web prehliadac, alebo telnet.
    DHCP asi budes mat zapnuty, pretoze keby si nemal, tak nepripojis do siete ziadne ine zariadenie, ktore by si rucne nenakonfiguroval. Najskor by som to videl na filter pre MAC adresy. Pripoj sa k routru cez web iface a skontroluj to tam.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kaidzas nemohol by si mi dať link na ten iface web?.. popripadne mi aj trochu poradiť jak sa mám na ten router pripojiť, fakt som to nikdy nerobil
    Fero11 Zavisi od toho aky mas router, obycajne je link zo spodu routeru a prevazne je to 192.168.1.1 a malo by tam byt aj heslo a meno na prihlasenie. Tazko radit, ked nepozname router
    Kaidzas tak všetko čo som zistil je toto:
    MAC - 647002CD4D74 (z tých dvoch núl môže byť jedno O, neviem nevsimol som si poriadne )
    viem aj PIN
    S/N - 127B9208473
    a rooter je TP-LINK Wireless N, model dajaky TL-WR74
    neviem či nám to pomôže .. keď nie, budem musieť zavolať tomu čo mi to inštaloval
    Fero11 A otocil si ten router a pozrel si zo spodu ? Mal by mat adresu 192.168.1.1 a meno a heslo admin. Co sa tyka MAC, tak O tam urcite byt nemoze, lebo MAC je hex cislo.
    Myslim si, ze si dost lenivy, ked si sa ani zo spodu nepozrel a ani 192.168.1.1 neskusil. To jaku mas MAC nas nezaujma
    Kaidzas Normálne som zo spodu pozrel a tu som prepísal všetko čo tam bolo.. keď ide o to aby mi niečo fungovalo nie som lenivý, možno si pomysliš že som už totálne vymletý ale ja ani neviem kde mám skúsiť to 192.168.1.1 takže tak ...
    Fero11 Pripoj sa s tvojim PC k routeru cez kabel (klasicky ako ked ides na NET). Otvor si tvoj oblubeny web prehliadac (napr. Mozilla) tam kde pises porada.sk, tak napis http://192.168.1.1 a v tom lepsom pripade ta bude pytat prihlasovacie udaje (od vyrobi su to: meno admin a heslo admin, alebo user a user). Tymto krokom si sa dostal do rozhrania pre nastavenie routra. V tom nastaveni to uz je dost intuitivne. Pozres sa na nastavenie wifi , ci je tam zapnuty MAC filter atd ....
    Tu MAC co si vdel napisany na routry si nevsimaj, dolezita je MAC v tvojom PC a tu zistis tak, ze (podla toho aky mas OS) si otvoris command line (ak mas napr. win7 tak kliknes na ikonu start do vyhladavacieho okna zadas cmd a das enter , do cierneho okna napises ipconfig/all a zobrazi ti vsetky sietovky co mas v PC, zistis, ktora je pre wifi (vacsinou je to atheros, ale moze byt aj ina) a fyzicka adresa je vlastne MAC adresa
      zbaliť

    Nastavenia routru a problém s pripojením na wifi cez moj mobil Samsung Galaxy pocket

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.