Zavrieť

Porady

Výživa a doplnky stravy pre starých psikov

Nasa hafanka uz ma dost pokrocily vek. Donedavna nemala problem s jedenim a travenim,jedavala zvacsa konzervy,granule,varene maso,ryzu,cestoviny.

V poslednej dobe je dost prieberciva,asi jej uz dobre netravi.Aj ked ju neprekrmujeme,ked zje trosku nieco naviac,hned sa zagulati...
Obcas nechce nic,alebo iba pozuje suchy rozok,co predtym nikdy nejedla :-O

Ake mate skusenosti zo stravou pre starsich psikov? Cim ich je najvhodnejsie krmit?
Mate odskusane aj nejake vhodne doplnky stravy,ci vyzivove doplnky, napr.na spevnenie kosti,alebo zvysenia vitality? Poradte prosim,diky
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Granule rady - senior, vyborne, bez obilnin su http://www.zoofast.sk/krmiva-podlafi...23_25_378.html
vitaminy na klby a kosti z radu Alavis, je viac druhov, Ale ak granule odmieta, urcite varene maso a zeleninu, cestoviny a ryze len malicke mnozstvo.Pripadne granule zalievat vyvarom.Vitaminy napr.http://www.zoohit.sk/shop/psi/specia...itaminy/315184
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Na klby mi vetos pri prvom psovi povedal,ze mozem kupit Artrostom rapid...Na kosti by som tiez kupila nejaky vapnik...primerane k vahe psa v lekarni normalny ludský....u specialnych vyzivovych pripravkoch by som si kukla zlozenie,aby si zbytocne nepreplacala.....ked si to mozes poskladat z ludskych vit.
0 0
oserdesku oserdesku

oserdesku je offline (nepripojený) oserdesku

Bolo by dobré zistiť prečo nechce jesť. My máme jednu "dôchodkyňu" ktorú už asi bolia zuby a už dobre neje granuly, pomáha jej keď ich namočím do acidofilného mlieka, vývaru, normálneho mlieka, alebo len vody. Ak nechce ani to potom použijem to, že zmiešam granuly s mäsom s konzervy, ale to len kvôli tomu, že to maso je tak silno aromatizované, že to zvyčajne zje, ale inak by som veľmi konzervami nekŕmil, je v nich svinstvo a nie mäso. čo sa týka výživových doplnkov, dajú sa použiť rôzne, ako už boli spomenuté, záleží aj na rase, veľkosti a napráklad na tom, či má nábeh na dyspláziu a pod. Na kĺby a kosti sú rôzne doplnky, odporúčam poradiť sa s veterinárom, ktorý toho psíka pozná.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Diky za rady. Net mam preluskany,vyzivovych doplnkov su tisisce, ja by som skor privitala s cim mate dobre,osobne skusenosti, nieco overene.

Nas havo zacal lubit varenu zeleninu a zeleninove polievky.Len neviem, ci je to strava vhodna pre 40 kg psa, ci ho nevyhladujem k smrti, ci mu to postacuje.
Pitbull vegetarian
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja by som povedala ze asi pochudne....ked moj prvy labros mal schudnut pre klby a to tlsty nebol....nemal ani tolko kg co tvoj....som mu kupila zeleninove floxi- granule....miesto lajt granul...tak na ranajky mal normal granule a na veceru zeleninove ....a nedavala som mu rozteky ktore miloval.....tak dal dole nejake kilko......
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona
Diky za rady. Net mam preluskany,vyzivovych doplnkov su tisisce, ja by som skor privitala s cim mate dobre,osobne skusenosti, nieco overene.

Nas havo zacal lubit varenu zeleninu a zeleninove polievky.Len neviem, ci je to strava vhodna pre 40 kg psa, ci ho nevyhladujem k smrti, ci mu to postacuje.
Pitbull vegetarian
Zelenina a aj polievky- zeleninovy vyvar je vhodny pre psov- obsahuju vela zivin, Samozrejme bez soli. Ak toto lubi, daj mu to takej polievky na male kusky narezane uvarene maso- hovadzie, kuracie, zajaca, jahna, okrem bravcoviny. Pes sa nevyhladuje, ak jeho denny prijem varenej stravy je v rozmedzi 2-4% vahy psa.U obeznych stacia 2%. Psa treba vazit a zistis, ci treba pridavat jedla viac, ci nie.Ak by zjedol, mozes mu do polievky pridavat aj granule.Ale ak vynechas obilniny, pes schudne tak, ci tak. Od zeleniny a masa pes nepribera tak rychlo, ako od obilovin. Ale Alavis by som urcite davala.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ak sa rozhodla pre zeleninu, dopriala by som jej ju.Aj tie rožky. Keď trochu schudne, nevadí. Naopak, nižšia váha je lepšia u starých psov kvôli záťaži kĺbov. Mám starú psinu, kríženca a konzultovala som s veterinármi jej stav. U mojej sa temer úplne stratila svalová hmota zo zadných labiek a vysvetlili mi, že svalová hmota sa vekom stráca aj u ľudí, aj u zvierat. Že nie je vychudnutá, ale štíhla, čím sa toľko nenamáhajú kĺby (a celý pes) pri nosení nadmernej záťaže. Po konzultácii som jej dala Biocal plus so želatínou , ľudské magnézium a do týždňa bola v stave výjsť hore po schodoch. Teraz užíva Canvit Chondro a objavujú sa pokusy vyskočiť na zadné labky. Veterinár ešte doporučil kurací vývar, číry a silný, bez korenia a soli, na posilnenie organizmu. A ešte doporučil kľudový režim a ležanie na teplom mieste. Pes sa učí aj v starobe, lebo každý večer už stepuje pri chladničke s výrazom"kde je moje kuriatko?". Dobrý pre psy je aj Aptoflex vet sirup.Ten užívala pred pár rokmi, keď sa prvý krát objavili problémy s kĺbami.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja nedam dopustit na vyrobky na Alavis. Aj psa s 2-3 st. luxacie pately vie postavit na nohy, je vsak ovela drahsi, ako Calvit.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Moje vlastné skúsenosti so starými psíkmi sú s každým iné. Fenka mala problémy s kĺbmi už cca 5 až 7 ročná, vtedy raz musela dostať nejakú injekciu, nevedela vyskočiť na gauč. Dávali sme jej na doporučenie veta často chrupavky z kostí. Keď už mala asi 13 rokov, tiež som dávala Alavis, ale po cca roku mala z neho problémy, mala častú stolicu, gélovitej konzistencie, prestalo jej to nejako tráviť. Potom som jej dávku Alavisu delila na kúsočky, že niekoľkokrát denne bude, ale objavila sa jej v stolici krv, tak sme s tým prestali. Krv zmizla. Kvôli tým kĺbom jedla granulky senior light, tiež boli obohatené o chondrosulfáty. Dožila sa 16 rokov.
Náš druhý pes už je tiež senior, granulky mu chutia, občas dostane špikovú kosť, surovú, na prečistenie zubov. Dávame mu už asi rok tiež granulky senior, občas mu dám kúsok Alavisu, čo zostal po fenke, lebo stalo sa, že po veľkej naháňačke už pár krát trochu kríval. Jemu Alavis nerobí problém. Keďže je to pes, ktorému sa robí v starobe už viac kameňa na zuboch, tiež mu čistím zuby, už vyše roka máme gél orozyme a tým mu to čistím. Môj havko je taký dobrý, že si nechá prípadný plak na zuboch aj oškrabať, robím to len niekedy, keď zabudneme na špikovú kosť, ide to aj zahnutým koncom nožničiek.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať