Zavrieť

Porady

Dobrý! Chcela by som sa opýtať ako mám začať s Registratúrnym poriadkom ?? čo všetko musí obsahovať? Vakom formáte to tam má byť??

Naše prvé stretnutie bolo pred týždňom, a niesom v spoločnosti od začiatku zavedenia registratúry, bola zavedená pred 3 mesiacmi ... je skoro celkom prázdna, len pár skupín tam je..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    to je tak obšírna téma, že sa na ňu nedá odpovedať pár slovami. Použi uja googla - sú tam vzory a všetko ostatné, čo k tomu potrebuješ. Keď budeš vedieť o čom to je a nebudeš si vedieť rady s konkrétnou otázkou, tak sa sem príď opýtať. Tvoje zadanie je ako keby sa niekto pýtal: "Prosím Vás ako sa účtuje v obchodnej spoločnosti, aké účtovné prípady m§žu nastať a čo potom na konci roka, ako spravím DP?"
    judit.esam asi to celé musím ešte raz preštudovať,, čo všetko tam treba archivovať... ... ..
    tictac7 všetko. Na všetko musí mať stanovené lehoty.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Odporúčam : http://www.minv.sk/swift_data/source...re_podniky.pdf
    Ak spoločnosť nepodlieha auditu, má sa za to, že nevytvára registratúrne záznamy s trvalou dokumentárnou hodnotou. Dobré je spojiť sa s najbližším okresným archívom, sú tam ochotní ľudia, poradia a pomôžu. Aj tak pri vyraďovaní dokumentov budeš s nimi musieť spolupracovať.
    Naposledy upravil Dav : 11.05.13 at 08:01

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    395/2002 Z. z.Zákon o archívoch a registratúrach a o doplnení niektorých zákonov

    § 17
    Registratúrny poriadok a registratúrny plán

    (1) Pôvodca registratúry podľa § 16 ods. 3 upravuje v registratúrnom poriadku

    a) evidovanie, tvorbu, ukladanie, ochranu registratúrnych záznamov, prístup k registratúrnym záznamom a ich vyraďovanie,

    b) personálne, priestorové a materiálno-technické zabezpečenie správy registratúry,

    c) úlohy a opis činností zamestnancov pôvodcu registratúry na jednotlivých úsekoch správy registratúry,

    d) používanie pečiatok, zaručeného elektronického podpisu a časovej pečiatky.

    (2) Registratúrny plán člení registratúru pôvodcu do vecných skupín. U pôvodcu registratúry podľa § 16 ods. 3 je súčasťou registratúrneho poriadku.

    ďalšie info: http://www.minv.sk/?sprava-registratury

    Dobrý! Chcela by som sa opýtať ako mám začať s Registratúrnym poriadkom ?? čo všetko musí obsahovať? Vakom formáte to tam má byť??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.