Zavrieť

Porady

Dobrý deň, prosím o radu, mám dodací list so všetkými náležitosťami faktúry, k nemu blok z RP ako úhradu....zapisujete takýto prípad ako faktúru a úhradu, alebo priamo do pokladne? Ďakujem

Dobrý deň, prosím o radu, mám dodací list so všetkými náležitosťami faktúry, k nemu blok z RP ako úhradu....zapisujete takýto prípad ako faktúru a úhradu, alebo priamo do pokladne? Ďakujem
marjankaj A ak ide o neplatcu DPH, tak čo si má predstaviť pod faktúrou? Daj link na príslušný paragraf.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Dodací list nemá všetky náležitosti faktúry (minimálne dátum vystavenia, dodania a spltanosti tam nie sú, nehovoriac už o názve dokladu. Ak má doklad názov "dodací list, evidajuesa v pokladni, ak sa jedná o faktúru, eviduje sa ako faktúra a blok z ERP v pokladni, ako úhrada faktúry. Inak, na bložku z ERP je v tom prípade napísané, že sa jedná o úhradu faktúry a nie je tam rozpis DPH.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrej13 takže rovno do pokladne
    marjankaj Tictac, a ty si ten dodací list videla? Ako vieš, že tam tie údaje nie sú?
    tictac7 nevidela, preto píšem, aký je rozdiel medzi DL a faktúrou a taktiež aj pri ich úhrade na doklade z ERP....
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Keďže píšeš, že DL je so všetkými náležitosťami faktúry, t.j. dátum vystavenia, dodania, splatnosti a suma je s rozpisom DPH, tak ja to účtujem ako klasickú faktúru a doklad o úhrade dávam k PD.
    marions Ďakujem za odpovede, tak vyzerá to tak, že obidve verzie sú správne

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    Pokiaľ je to dodací list, zrejme chýba slovné označenie "Faktúra", takže faktúrou nie je, teda by som neúčtoval medzi faktúry, ale priamo do pokladne.
    Je to jednoduché:
    1) Mám faktúru a blok z erp, účtujem ako faktúru a úhradu v hotovosti.
    2) Nemám faktúru, len ERP, účtujem ako priamu úhradu v hotovosti

    Dodací list podľa mňa nie je daňovým dokladom.
    marjankaj A čo je to "daňový doklad"? Načo slúži? Ja som čítal iba o "účtovných dokladoch".
    Povinnosť vystavovať "daňový doklad" bola do 30.4.2004. Po vstupe do EU sa zaviedol pojem "faktúra" a slúžil podobne ako predtým "daňový doklad" iba na účely DPH.
    blavaciko ale veď vieš ako to myslím, či?

    Dobrý deň, prosím o radu, mám dodací list so všetkými náležitosťami faktúry, k nemu blok z RP ako úhradu....zapisujete takýto prípad ako faktúru a úhradu, alebo priamo do pokladne? Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.