Zavrieť

Porady

Sobáš na úrade - zmena trvalého pobytu v čase po podaní žiadosti o sobáš ale pred samotným sobášom

Dobrý deň, s priateľkou sme podali žiadosť o sobáš na miestnom úrade podľa jej trvalého pobytu, dohodli sme si termín sobáša a zaplatili správny poplatok. Po podaní žiadosti o sobáš sme však zmenili trvalý pobyt (aj v občianskom preukaze). Môže to byť problém pri sobáši ? Nechceme totiž aby sa stalo, že prídeme na sobáš aj s rodinou a nebudú nás chcieť zosobášiť, keďže už tam nemáme trvalý pobyt.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nemal by to byť problém - najskôr sa predsa podala žiadosť o sobáš a podmienky boli splnené. To ostatné následné je už len evidenčný charakter, nesúvisiaci so žiadosťou predtým podanou.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Zakon o rodine
    § 4
    Uzavretie manželstva pred matričným úradom

    (1) Vyhlásenie o uzavretí manželstva urobia snúbenci na matričnom úrade určenom pre obvod, v ktorom má jeden z nich trvalý pobyt, pred starostom alebo primátorom, alebo povereným poslancom obecného zastupiteľstva alebo mestského zastupiteľstva za prítomnosti matrikára.

    (2) Matričný úrad určený podľa odseku 1 môže povoliť uzavretie manželstva pred iným matričným úradom alebo na ktoromkoľvek inom vhodnom mieste.

    kedže sa zmenili skutočnosti uvedené v žiadosti je potrebné ich doplniť (zmena trv. pobytu, OP) a teraz potrebujete aj povolenie podla ods. 2

    ... nie je jednoduchsie si zavolat priamo na konkretny miestny urad?
    Naposledy upravil avalik : 12.05.13 at 18:16
    laco777 Dík avalik, ale znenie zákona som samozrejme už predtým pozeral. Zo znenia zákona však nie je zrejmé, ako by postupoval úrad v prípade zmeny bydliska po podaní žiadosti o sobáš ale pred samotným sobášom. Preto by som chcel info aj od niekoho kto podobnú skúsenosť už mal alebo niekto z jeho rodiny, známych.
    avalik doplnila som odpoved

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Najjednoduchsie je, spytat sa priamo na urade.
    Pokial si pamatam, volakedy sa platili poplatky navyse za uzavretie sobasa inde ako v mieste TP jedneho zo snubencov.
    A bol ok tomu treba potrvedenie z jedneho miesta TP.

    Cize zosobasit by vas zosobasili, ale mohli by ziadat navyse poplatok.
    laco777 Obtelefonoval som 2 miestne úrady (na tom príslušnom úrade kde sme dávali žiadosť mi nebrali telefón) pričom z oboch úradov mi odpovedali úplne odlišne.
    Z 1.úradu-že by to nemal byť vôbec na sobáši problém pretože v čase podania žiadosti tam príslušný pobyt bol.
    Z 2.úradu naopak-že aj tak treba vopred delegačku-povolenie z nového miestne príslušného úradu + ďalšie poplatky.
    Takže stále neviem.

    Sobáš na úrade - zmena trvalého pobytu v čase po podaní žiadosti o sobáš ale pred samotným sobášom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.