Zavrieť

Porady

Potrebujem poradit, ake celoročne pneumatiky mi odporúčate?

ide o PEUGEOT 206, rozmer 175/65 R 14.<br>Jazdim malo, hlavne v meste a auto ma 9 rokov.<br>Vopred vdaka za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    na rozdiel od "dmc" si nemyslím, že celoročná pneumatika je hovadina. Radšej lacnejšie letne aj zimné? Prečo potom v testoch niektoré kvalitné celoročné predbehli hlasické zimné? Ak sa jazdí málo a väčšinou v meste a na dôvažok na juhu SK , tak celoročné sú vhodná alternatíva. Mimochodom používal som ich tiež a aj na snehu. Pre výrobcov je samozrejme lepšie predávať letné a zimné sady. Ak dám BMW do ruky 20 r. "tiežvodičovi" tak môže mať aj 10 zimných pneu na náprave a aj tak vyletí z prvej zákruty.....
    Odpovedal som na otázku tak ako bola položená, ale to neznamená, že vehementne obhajujem celoročné pneumatiky. Mám letnú aj zimnú sadu.
    dmc a predstav si ze jazdim na juhu SK a vecsinou v meste a najazdim rocne 9000 KM a aj tak sa myslim ze celorocne su HOVADINA. No daj sem stranku kde su konkretne testy a to som sakra zvedavy ktore pneumatiky celorocne su lepsie v zime ako zimne pneumatiky (cinske neratam) - dufam ze test robila nejaka renomovana firma -a nie iba predajca celorociek pokial si myslel ten odkaz na www.pneudom.sk/celorocne-pneumatiky tak tam ziadny test nieje zverejneny tam je iba pokec a citujem "Celoročné pneumatiky sa síce zimným nemôžu vyrovnať, no na druhej strane sú celoročné pneumatiky s istotou vhodnejšie v zimnom období ako letné pneumatiky. Vývoj celoročných pneumatík neustále napreduje v zlepšovaní bezpečnosti, v spotrebe paliva, kilometrového výkonu a nízkej hladiny hluku pneumatiky". Takze celorocky su v zime lepsie ako LETNE....no to je fakt super zistenie.
    bodliak Predstav si, že niekto jazdí aj na protektoroch za 18 Eur kus...
    no ja neverím celoročkám

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    celorocna pneumatika je hovadina. Radsej lacnejsie letne a aj zimne. V lete bude na letnych nizsia spotreba a lepsia hlucnost a nezoderu sa tak ako celorocky. A v zime aspon nenaburas do niekoho kto pred tebou zabrzdi na zimnych pneu.
    sojer dnes už prevláda opačný názor. najlacnejsie pneu, či letné alebo zimné., sú horšie ako kvalitná celoročná pneu.
    dmc NEVHONDE ????? No daj ten kto si dal nevhodne - v com je nevhodne. Priamo - do papule.....

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    musim suhlasit s nizsie/vyssie uvedenymi nazormi. Celorocna pneumatika nie je bezpecna, ani v zime, ani v lete. Ked jazdim menej, menej zatazeny, menej razantne, menej ....., radsej by som volil, lacnejsie zimne a lacnejsie letne.

    sojer je offline (nepripojený) sojer

    sojer
    ja mám tiež aj letne aj zimné ale další krat kupim celoročné. alebo len zimné.
    kedysi sme jazdili LEN na pneumatikách a dalo sa
    18 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač ...a na com by si chcel jazdit, ak nie na pneumatikách ???
    sojer ..myslel som to tak že neboli žiadne letné ani extra zimné, žiadny zákon to nenariadoval. a všetci mali dosť rozumu na to aby vedeli ako sa má jazdiť na snehu.
    Dnes si poniektorí myslia že ked majú zimné gumy, tak môžu po snehu jazdiť tak, ako keby mali "hroty".
    dmc dufam ze nebudes na svojom aute tesne za mojim ked budem musiet brzdit.
    sojer so starších príspevkov vidím, že si zástancom pneumatík, určených na konkrétne obdobie.
    ako som písal momentálne mám aj ja letne a zimne. komplet sady aj s diskami ale vidím že kolesa skôr zostarnu ako sa zjazdia.
    túto debatu som oživil po 5 rokoch. a ver tomu, že aj výrobcovia pneu vidia to, že aj ked si pretlačili používanie letných aj zimných pneu, niektorí ľudia si aj tak kúpia celoročnú pneu. uznavam je to zvlaštny kompromis. ale v niektorých prípadoch prečo nie.
    pozri sa na majitelov SUV a OFFov. koľký znich prezuvajú? 20%? čo pozerám, tak bud jazdia na celoročných alebo na zimných.
    a ty ked jazdíš na juhu.. ako často tam sneží? stavím sa, že si už absolvoval zimu bez snehu

    a ked sa bojíš toto či budem stíhať brzdiť za tebou tak chod a kontroluj kvalitu pneumatík a hlbku!! dezénu každému, kto pojde za tebou
    na vlastné oči som videl ako pánko jazdi fabiu kombi na takmer slikoch.
    tak čo je teraz nebezpečnejšie??
    buchač Hmm..

    ... ty kde jazdis ?
    Stavim sa, ze v BA okoli...ak nie priamo v tej rovine.

    ...a koľkoze kilakov mas nabehanych
    Stavim sa, ze ja alebo dmc mame viac nacuvanych km, ako ty dopredu.

    Myslis tych mestskych majitelov SUV a OR, co neprezuvaju ?
    Ja mam SUV a prehadzujem kolesa...lenze ja nejazdim len po meste.

    Ale suhlasim s tou lobby vyrobcov pneu...
    dmc no budes sa cudovat. Mam SUV 4x4 a menim letne a zimne pretoze zimne niesu dobre iba na snehu ..ale aj za mokra a pri nizkych teplotach. Mam rodinu a vozim ju preto do bezpecnosti investujem. Pozri si testy celorocnych plneu....v lete nic moc a v zime a na vode na hovno. Svojmu otcovi (69 r) som minuly rok kupil novy Yaris 1.5 a taktiez sadu zimnych a letnych pneu.... vies preco ? Pretoze chcem aby tu boli s mojou rodinou este dlho a vozi sa s nimi aj moja dcera - ich vnucka. Otec najazdi rocne 7,000 Km.......a predsa sme investovali do sady zimnych a letnych pneu. Nechcem aby koli gumam poslal nejaku babku na prechode predcasne na cintorin. Kedze v robote sme mali sadu celorociek - viem z vlastnej skusenosti ze boli uplne na HOVN...... a daval som na ne v zime ako pes.(mozno prave preto ze som zvyknuty v zime na zimne pneu). Nakoniec - je to na tebe co si kupis -zakon to u nas povoluje (skoda)
    misoft sojer (Dnes 07:52) .................................
    pozri sa na majitelov SUV a OFFov. koľký znich prezuvajú? 20%? čo pozerám, tak bud jazdia na celoročných alebo na zimných.
    ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´
    ----------------------------------------------------------------------
    By si sa veľmi divil práve cca 15% je natoľko "múdrych", čo neprezúvajú.... ostatných 85% sú tí "hlúpi", ktorí prezúvajú.... Takže i ty asi patríš medzi tých "múdrych", ktorí požrali všetku múdrosť sveta.....
    bodliak "poslal nejaku babku na prechode predcasne na cintori" ako keby to záviselo od tých pneu...
    dmc samozrejme ze to moze zavisiet aj od pneu........
    bodliak Nemôže. Vždy je na vine vodič.
    dmc jaj . tebe fyzika nic nehovori....
    bodliak A čo, keď mrzne, keď som naložený, keď fúka, keď je tma ... tak idem podľa toho. Rovnako vezmeš do úvahy aj to, že máš celoročné gumy.
    Nie, fyzika mi nič nehovorí, Akurát mám VŠ, kde je jedna z najťažších fyzík vôbec. A urobil som ju, keď nebol ani google, ani kredity.
    dmc vytahujes hovadiny - tak sa zavzdusnuj a mel si svoje. ja nebudem pisat ake mam skoly - naco..... ved ti si ten..... kto to vie
    bodliak Ty si zacal s invektivami.
    dmc ja by som tebe odporucal vykasalt sa aj na celorocky.......tebe urcite stacia aj letne....take 4 mm.....ved fyziku poznas.... mas skoly.......a vsetko za volantom zvladnes dopredu (mas tam vestecku gulu) tak naco ti budu celorocky. alebo zimne (ved su drahsie ako letne)
    bodliak Od mantinela k mantinelu ? Od adrenalínu ani písať nevieš, preskakujú ti písmenká.
    dmc zda sa ...ze uz nemas co k tomu..... tak sa chytas pismenok....... uz sme to vsetko vyriesili..uz vieme co na zimu.... parada.
    bodliak Keď driftuješ od fyziky k vešteckej guli, to je radosť sledovať, ako si nažhavený. No, daj ešte niečo do pľacu...
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Radšej celoročná, ako staré nezodraté sezónne. Ak najazdí málo, neoplatia sa, na samostatných diskoch už dupľom nie, a prezúvanie im tiež nerobí dobre.
    Radšej celoročné a po 3 - 4 rokoch vymeniť. Ak najazdí 10.000 ročne, je to akurát.
    ZahradnikAmater
    Mám auto o triedu väčšie, ako 206 a mal som na ňom celoročné pneu, lebo som jazdil len po meste a v okolí a nikam som sa neponáhľal. Na väčšom naopak, dlhé trasy celý rok bez ohľadu na počasie a furt v kvaltu.
    Keď som celoročné dojazdil, kúpil som si nie drahé zimné a potom aj letné. A poviem ti, že je to sakra rozdiel. Za veľkej horúčavy sa celoročné správajú ako zimné, v zákrute ti auto uteká zo zákruty, v zime sa chovajú ako letné. Raz som neubrzdil križovatku na snehu (a že som fakt išiel opatrne), radšej som pokračoval rovno a po zastavení cúvol a zabočil. Skrátka na celoročných musíš byť fakt opatrný, ak nie je práve 18 stupňov a pod mrakom a nemusíš viesť ženu do pôrodnice.
    Ak sa dá, kúp si sadu letných a sadu zimných a sadu plecháčov. Bolí to trochu viac, ako jedny celoročné, ale nemusíš sa báť potom to auto používať aj v extra horúčave alebo silnej zime. Ak si môžeš dovoliť luxus nechať auto stáť dva týždne, lebo je zlé (pre gumy nevhodné) počasie, tak potom áno, kúp si ich.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.