Zavrieť

Porady

Platí doba neurčitá, či určitá?

Dobry den, prosim o radu.Zamestnankyna je zamestnana vo firme na zaklade PZ na dobu urcitu (01.04.2011-01.04.2012). Zamestnavatel jej nedal podpisat dodatok k PZ od toho 01.04.2012, cim ziskala zamestnankyna automaticky zakonny narok na pracovny pomer na dobu neurcitu. lenze zamestnavatel jej teraz k 01.04.2013 dal podpisat dodatok k PZ opat na dobu urcitu do 31.05.2013, ktoru ona podpisala.Plati teda pracovny pomer na dobu neurcitu, alebo teraz (ked podpisala ten dodatok) na dobu urcitu?Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Presne tak, je to doba určitá. Pokiaľ spätne podpísala od 1.4.2013 do 31.5.2013, tak je to ďaľšia doba určitá. Keby to nebola podpísala, je to doba neurčitá, lebo automaticky na ňu prešla, keď jej nič po skončení prvej doby určitej nedali podpísať.

    mondes je teraz online mondes

    mondes
    Hmm, ak podpísala dodatok, tak platí doba určitá.
    Adazo Ano, dodatok podpisala. prosim vas, existuje aj nejaky paragraf, ktory toto potvrdzuje, ze plati to, co posledne podpisala, teda doba urcita?vdaka

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Má na tom dodatku skutočne uvedené 1.4.2013 a nie 1.4.2012?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VeĎ je to logické, jedna doba určitá jej skončila, PP trvá, pretože v PZ bol dodatkom predlžený do 31.5.2013. §42.,54. ZP. ALe upresni dátumy. Lebo podľa toho, čo si napísala, bola doba neurčitá zmenená na určitú.
    Naposledy upravil Tweety : 15.05.13 at 06:25

    Platí doba neurčitá, či určitá?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.