Zavrieť

Porady

Vlhke vnutorna nosna stena po dazdi

Dobry den.
Potreboval by som poradit. Dokoncujem stavbu a momentalne po troch dnoch dazda som si vsimol ze mam nejako vlhkejsiu omietku na vnutornej nosnej stene.(omietky mi robili pred 2 tyzdnami, ale uz vyzerali byt suche) Nechapem vobec ako je to mozne pretoze sme pod tehly a samozrejme aj v miestnosti lepili lepenku pod tehlou je jedna vrstva a v miestnostach su dokonca dve vrstvy lepenky. Dom nema ziadnu pivnicu. Teraz je pre na zahadou ako sa tam dostala ta vlhkost a ako to riesit. Dom mam umiestneny na pozemku kde je SPODNA voda a je to mierne z kopca a zatial som nedaval okolo domu ani drenazne rury a ani som nelepil na zaklady nopovu foliu...Proste toto nemam zatial poriesene.

Teda momentalne chcem riesit problem zatial takto: Okolo domu vykopem az po koniec zakladov(1m) jamu....Spodok vysypem makadamom..priblizne 5 - 7cm.....potom 20-30cm od betonu dam drenazne rury(80mm) samozrejme ich vyspadujem a odvediem do zbernej nadrze....nasledne chcem este beton a vsetko co bude zasypane zeminou teda aj debniace tvarnice natriet tekutou lepenkou. Na to nalepim soklovy polystyren a pred soklovy polystyren dam este nopovu foliu. Nasledne to zasipem zeminou a vrch upravim tak ze tam opat vysypem kamienky aby voda stekala dole. Chcem sa teda spytat ci je toto spravny postup alebo ako to riesit....A hlavne ci mi dokaze toto poriesit vlhku stenu...Chapem ze sa neda na toto 100% poradit ale mozno vas napadne preco zrazu je jedna vnutorna nosna stena vlhka a ostatne nie su.....Hmm...
Alebo ako to inak riesit.

Dakujem za rady.
Naposledy upravil enti : 15.05.13 at 20:16
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vlhke vnutorna nosna stena po dazdi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.