Zavrieť

Porady

zaradenie do odpisových skupín

V roku 2005 sme postavili hotelík.Som začínajúcai účtovníčka. Prosím veľmi pekne o pomoc pri zaradení majetku:
a,vertikálne turbo solárium- či súčasť budovy al. samost. hnut. vec
(ak samost.vec -neviem nájsť v klasifikácií do ktorej skupiny)-je to veľké moštrum , v projektoch vymedzená miestnosť naň
b,varná platňa, ktorú sme osadili do kuchynskej linky v sam. kuchynkách na poschodiach
c, stropné svietidlá, lustre- nie nočné lampy
d,satelitný systém -od antény cez káble, moduly až po skriňu v ktorej to je zabudované?
e,kamerový a zabezpečovací systém
f, práčka, žehlič, sušička -zaradila som dobre do Prístroje pre domácnosť inde nedefinované-29.7?
g,materiál a prácu na úpravu okolia- dvojmetrový chodník kopirujúci pôdorys okolo celej budovy
Ďakujem, ďakujem, ak mi niekto pomôže.
A ešte čo s vianočnou výzdobou celého hotela v hodnote 15 tis. korún-účet 501?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fajnovka je offline (nepripojený) fajnovka

    fajnovka
    zdeník
    V roku 2005 sme postavili hotelík.Som začínajúcai účtovníčka. Prosím veľmi pekne o pomoc pri zaradení majetku:
    a,vertikálne turbo solárium- či súčasť budovy al. samost. hnut. vec
    (ak samost.vec -neviem nájsť v klasifikácií do ktorej skupiny)-je to veľké moštrum , v projektoch vymedzená miestnosť naň
    hmm nenašla som ale posudzovala by som to ako Odpis. sk 2
    b,varná platňa, ktorú sme osadili do kuchynskej linky v sam. kuchynkách na poschodiach
    Ako súčasť nábytku, kým nie je zaradený alebo ako tech. zhodnotenie nábytku - Odpisová sk 2
    c, stropné svietidlá, lustre- nie nočné lampy
    Toto je zrejme súčasť stvby - zaradiť spolu s budovou
    d,satelitný systém -od antény cez káble, moduly až po skriňu v ktorej to je zabudované?
    Odpisová sk 1
    e,kamerový a zabezpečovací systém
    Odpisová sk 1
    f, práčka, žehlič, sušička -zaradila som dobre do Prístroje pre domácnosť inde nedefinované-29.7?
    Práčky, sušičky 29.71.13
    g,materiál a prácu na úpravu okolia- dvojmetrový chodník kopirujúci pôdorys okolo celej budovy
    Miestne komunikácie 2112 (Klasifikácia stavieb - Inžinierske stvby) Odpisová sk.4
    Ďakujem, ďakujem, ak mi niekto pomôže.
    A ešte čo s vianočnou výzdobou celého hotela v hodnote 15 tis. korún-účet 501?
    S vianočnou výzdobou som si nie istá, pozriem

    Súčasťou stavby je všetko, čo k nej podľa jej charakteru a projektovej dokumentácie patrí (napr. zabudované stroje, prístroje a zariadenia) viď. pokyn Ministerstva financií SR č. 3400/1998-62 Finančný spravodajca č. 3/1998), hlavne je treba brať to, čo je v projektovej dokumentácii súčasť stavby. Možno si myslíš, že FS z roku 1998 je starý, ale to, čo je súčasťou stavby tam je rozpísané a to stále platí, len ťažko zohnať tohto spravodajcu.
    Vybavenia stavby, ktoré sú jej súčasťou sa odpisujú spolu so stavbou v rovnakej odpisovej skupine (napr. zabudované interiéry, zabudované umelecké diela v budovách, obklady stien a stropov, okenice, mreže, rolety, žalúzie, automatrické dvere a vráta, regulačné zariadenia pre plynové kotolne).
    Výrobné zariadenie, ktoré je samostatným technologickým zariadením aj samostatnou hnuteľnou vecou sa odpisuje samostatne, a to i napriek pevnému spojeniu so stavbou (napr. zariadenia čistiarní odpadových vôd, záložné zdroje elektrickej energie, telefónne ústredne, účelové zariadenia, prístroje a mobilný nábytok stavieb).

    solaris je offline (nepripojený) solaris

    solaris
    V spravodajcovi sa odvoláva na projektovú dokumentáciu stavby. Ale ako je to s odpisovaním samotnej projektovej dokumentácie? Vstupuje do obstarávacej ceny stavby alebo sa odpisuje samostatne (ako nehnuteľný majetok?)? A podobne služby stavebného dozoru, ako sa tieto odpisujú?

    Dik za radu

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Možno ti pomôže, klikni si na túto stránku :
    http://www.statistics.sk/webdata/slo...prodslov05.htm

    solaris je offline (nepripojený) solaris

    solaris
    ondrejvla
    Možno ti pomôže, klikni si na túto stránku :
    http://www.statistics.sk/webdata/slo...prodslov05.htm

    odkaz nefunguje, asi je neúplný, prosím zašli ešte raz. Dik

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor k zaradeniu žeriavovej dráhy mostového žeriava, ktorý je umiestnený vo výrobnej hale. Je žeriavová dráha samostatný majetok? Aký kód klasifikácie a akú odpisovú skupinu by ste jej priradili. Ďakujem

    zaradenie do odpisových skupín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.