Zavrieť

Porady

Bez bločkov k tehlám možno neskolaudujete.......

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Bez bločkov k tehlám možno neskolaudujete
SITA | 17.05.2013 15:54

Bez bločkov k tehlám či cementu možno dom neskolaudujete. Štát uvažuje, že pri kolaudácii budú povinné.
hypotéka, bývanie, úver, dom, mince, stavebné sporenie
Ilustračné foto

Ministerstvo financií sa chystá pokračovať aj v boji proti daňovým únikom. Jednou z noviniek v tejto oblasti má byť napríklad povinnosť stavebníkov predkladať výkaz o prácach a použitých materiáloch pri kolaudovaní stavieb.

"Budeme sledovať aj to, kde sa tehly nakúpili a či sa za tieto tehly odviedla DPH, týka sa to všetkého stavebného materiálu,“ avizuje minister financií Peter Kažimír.

Tieto zmeny by mal podľa štátneho tajomníka rezortu Petra Pellegriniho obsahovať pripravovaný nový stavebný zákon, ktorý by mal ako jednu z podmienok kolaudačného konania zadefinovať potvrdenie finančnej správy, že dotyčný subjekt zdokladoval výstavbu.

Zdroj :
http://byvanie.pravda.sk/peniaze-a-p...eskolaudujete/
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na to,aby danove uniky "hladali" u majitelov milionovych vil,ci aut, na to nemaju guraz a odvahu,tak musia hladat uniky u beznych obcanov a strasit tych chudakov,ktori si nebudu moct uz ani svojpomocne postavit strechu nad hlavou.

Darmo, nemozem si spomenut, ktora vlada naposledy yymyslela zakon, ktory by obcanom pomohol, ci ulahcil.
Ale neustale vymyslat,kde by sa dalo este tej "zobrote" vziat, na to cas maju...
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Neviem ale moja firma keď pred rokmi stavala tak som musel spolu so stavebným denníkom predložiť revízne správy, výkaz výmer a všetky dodávateľské faktúry a museli sedieť s výkazom a skutočnosťou. To isté platí aj pri stavbách cez stavebné a hypotekárne úvery
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

Každý, kto legálne kupuje materiál na svoju stavbu sa nemá čoho báť...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tommi_d
Každý, kto legálne kupuje materiál na svoju stavbu sa nemá čoho báť...
...ale no tak ...to nemyslíš vážne ...

Vezmime príklad , v dnešnej dobe síce trochu nezvyklý , ale predsa .
Mám nejaké tehly a či kvádre , proste stavebný materiál z nejakej búračky ...ale fest zachovalý materiál , ktorý mám pekne poukladaný a pripravený na svoj účel .
Schvália drbnutý zákon akurát vtedy , keď sa ja rozhodnem začať stavať nejakú garáž , dieľňu ...a na tieto stavby je potrebné povolenie .
Makať budem na stavbe sám , s nejakou pomocou maníkov za smiešne love + nejaký guláš a pivko ...

Takže kolaudácia sa nebude dať zrobiť tým pádom ???
Chorý zákon z chorých hláv ...
Psychiatriu by mali premenovať na ...smerochytrovinu....
2 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

buchač
tommi_d
Každý, kto legálne kupuje materiál na svoju stavbu sa nemá čoho báť...
...ale no tak ...to nemyslíš vážne ...

Vezmime príklad , v dnešnej dobe síce trochu nezvyklý , ale predsa .
Mám nejaké tehly a či kvádre , proste stavebný materiál z nejakej búračky ...ale fest zachovalý materiál , ktorý mám pekne poukladaný a pripravený na svoj účel .
Schvália drbnutý zákon akurát vtedy , keď sa ja rozhodnem začať stavať nejakú garáž , dieľňu ...a na tieto stavby je potrebné povolenie .
Makať budem na stavbe sám , s nejakou pomocou maníkov za smiešne love + nejaký guláš a pivko ...

Takže kolaudácia sa nebude dať zrobiť tým pádom ???
Chorý zákon z chorých hláv ...
Psychiatriu by mali premenovať na ...smerochytrovinu....
Samozrejme o toto nejde ani zákonodarcovi... Ide o to, že dnes každému čo ide stavať svojpomocne kúpiť materiál bez dokladu a bez dane, a toto a otom som presvedčený je jasné i tebe
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A ak má sused nadbytočný materiál, tak si má obstarať registračnú pokladňu a predať mi to s bločkom? Aby to bolo v rámci zákona?
2 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

zbytočne to ženiete k extrémom... sused ti správí kópiu svojho bločku...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Hlavne ak to má taakých 5 rokov a viac. Určite bude čitateľný, ak ho vôbec má. Veď nemáme iné starosti ako si odkladať všetky bločky. Aj Od toaletného papiera.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

marjankaj
Hlavne ak to má taakých 5 rokov a viac. Určite bude čitateľný, ak ho vôbec má. Veď nemáme iné starosti ako si odkladať všetky bločky. Aj Od toaletného papiera.
Nielen odkladat,ale si ich aj pekne prekopirovat,lebo vacsina z nich aj tak po kratkom case vybledne
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
A ak má sused nadbytočný materiál, tak si má obstarať registračnú pokladňu a predať mi to s bločkom? Aby to bolo v rámci zákona?
buchač
tommi_d
Každý, kto legálne kupuje materiál na svoju stavbu sa nemá čoho báť...
...ale no tak ...to nemyslíš vážne ...

Vezmime príklad , v dnešnej dobe síce trochu nezvyklý , ale predsa .
Mám nejaké tehly a či kvádre , proste stavebný materiál z nejakej búračky ...ale fest zachovalý materiál , ktorý mám pekne poukladaný a pripravený na svoj účel .
Schvália drbnutý zákon akurát vtedy , keď sa ja rozhodnem začať stavať nejakú garáž , dieľňu ...a na tieto stavby je potrebné povolenie .
Makať budem na stavbe sám , s nejakou pomocou maníkov za smiešne love + nejaký guláš a pivko ...

Takže kolaudácia sa nebude dať zrobiť tým pádom ???
Chorý zákon z chorých hláv ...
Psychiatriu by mali premenovať na ...smerochytrovinu....
Vieš že dnes nedostaneš kolaudáciu bez "energetického testu budovy"? a tie staré tehly ti ho ťažko splnia. 30% ceny objektu môže predstavovať práca svojpomocou Podľa ZDP môžeš od fera či joža nakúpiť do 500 € o tom nemusí podať priznanie stačí keď na jeden zdrap napíšeš že si kúpil on ti dá číslo OP. Neviem kedy si staval ale prvá otázka podlahára je "papier potrebuješ?" Keď povieš že áno pozerajú ako na debila. Druhá stránka veci by mala byť po uprataní únikov DPH znížiť sadzby to by pomohlo.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
A ak má sused nadbytočný materiál, tak si má obstarať registračnú pokladňu a predať mi to s bločkom? Aby to bolo v rámci zákona?
Fyzická osoba môže predať podľa ZDP aj bez pokladne (náhodilý príjem) A to je jedno či je to reďkovka alebo kváder vari sa mýlim? lebo v tom prípade mám prieser lebo takýto nákup je významnou časťou mojich výdavkov. Dokonca mi zvýšili po stavbe škridly tak ich predajca stavív odo mňa kúpil na príjemku a dal mi VPD.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
Hlavne ak to má taakých 5 rokov a viac. Určite bude čitateľný, ak ho vôbec má. Veď nemáme iné starosti ako si odkladať všetky bločky. Aj Od toaletného papiera.
Stavebné povolenie sa vydáva na dobu 2 rokov(spravidla). Inak také bločky materiál vraciam hňeď pri nákupe. Nech si kúpi riadnu pokladňu Otázka je prečo sa také pokladne predávajú kto ich povolil.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54
marjankaj
Hlavne ak to má taakých 5 rokov a viac. Určite bude čitateľný, ak ho vôbec má. Veď nemáme iné starosti ako si odkladať všetky bločky. Aj Od toaletného papiera.
Stavebné povolenie sa vydáva na dobu 2 rokov(spravidla). Inak také bločky materiál vraciam hňeď pri nákupe. Nech si kúpi riadnu pokladňu Otázka je prečo sa také pokladne predávajú kto ich povolil.
Dnes si treba odkladať bločky ku kolaudácii a čo príde zajtra?
Povinne odovzdávať hovno, urobia rozbor a ty budeš musieť bločkami vydokladovať potraviny ktoré si skonzumoval?
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bývať môžeš aj v neskolaudovanom dome
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

ja neviem, ale pomaly netusim co maju sudruhovia hone na hradnom vrchu v hlave namiesto mozgu. Napisal by som ze piliny, len nechcem ich tymto urazit (tie piliny myslim samozrejme)
Ked sa tak na to realne pozrem:
Ja zarobim dake tie €, cca 40% s nich ani nikdy nevidim, lebo si ich hned vezme tento stat. Na druhej strane, ked idem k lekarovi ja alebo moja rodina - hadam sa ani raz nestane ze by som za lieky nedoplacal. Potom sme zas chceli mat druhe dieta, ktore sme si zjavne nespravne "naplanovali" a tak moja manzelka nedostala matersku. Ked si vezmem aku "strasnuô sumu by mi vyplacali na PN, tak sa mi aj ochoret odnechce.....
no a vo svetle tohoto vsetkeho pride daka vypatlana hlava v obleku a chce 1/5 ceny mojho domu. A to ako zaco? Ja nie som ochcotny z mojej hypoteky davat 20% tym darmozracom a este za tuto "podporu" platit mesacne skoro 4% urok dalsich 30 rokov.

A co ked vznikne taka modelova situacia, som elektrikar, mam kamarata vodara, murara a tesara. Vsetci 4 budeme stavat naraz dom. S nasimi profesiami si +- vystacime na sfunkcnenie vsetkych domov - samozrejme, budeme si vzajomne pomahat a nikto z nas nevezme za pracu ani €. Co teraz? Ako sa dopracujeme ku kolaudacii?

Esteze tu mame poliakov, kedze su v EU, nikto ich obmedzovat nemoze a ako poznam ich obchodneho ducha, na druhy den platnosti tohoto skveleho zakona sa bude jazdit na trhovisko po faktury - ktore za prislusny poplatok samozrejme vystavia na pockanie :-)
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no mňa by možno zaujímalo, ktorý zákon mi ukladá archivovať bločky, keď nie som podnikateľ...

Na druhú stranu - nech si teda môžem takéto náklady odpočítať od daňového základu napríklad. Keď som použil služby živnostíka...
Naposledy upravil Dáša_ : 19.05.13 at 15:56
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
no mňa by možno zaujímalo, ktorý zákon mi ukladá archivovať bločky, keď nie som podnikateľ...

Na druhú stranu - nech si teda môžem takéto náklady odpočítať od daňového základu napríklad. Keď som použil služby živnostíka...
Môžeš keď ho predávať budeš alebo keď ho budeš prenajímať
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mňa viac serie to, že tento zákon príde až teraz, keď všetci zlodeji čo rozpredali štátny majetok si z bočákov postavili vily a čo ja viem čo a nikto na nich nemá lebo retroaktívne to nejde uplatniť
1 0
command command

command je offline (nepripojený) command

K...vy si uz nakradli teraz nemaju kde tak hladaju cestu ja osobne planujem postavit dom svojpomocne a to 90% prace sam kedze mam kamarata strechara , vodara, elektrikara, plynara ktory su mi dlzny tak mi to bude ako na dve veci ked nejaky debilko s 3000€ platom sa ide porovnavat s clovekom ktory ma pre 4 clenu rodinu prijem 800 eur. To pomoze len jedine vystrielat pobrat majetky rodinam a pribuznym vsetkym tym vydrbancom co 20 rokov kradli.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Dáša_
no mňa by možno zaujímalo, ktorý zákon mi ukladá archivovať bločky, keď nie som podnikateľ...

Na druhú stranu - nech si teda môžem takéto náklady odpočítať od daňového základu napríklad. Keď som použil služby živnostíka...
Veď v úvodnom príspevku máš link.
Vraj o tom štát uvažuje. Teda ešte to v zákone nie je, ale čoskoro to tam môže byť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať