Zavrieť

Porady

dnes som dostala dorucenu postu z roku 2010 upovedomenie o zacati Exekucie,kde pisu ze mam 14 dni , pravo sa odvolat, , Co moze robit po troch rokoch?? oni mi nedali pravo sa odvolat!!!!

Ahojte , obraciam sa na Vas o pomoc pri rieseni mojho problemu, zijem v zahranici, dnes mi mooja matka prebrala zasielku upovedomenie o zacati exekucie. suma bola 813 euro, ja som ihned volala na prislusny urad , kde som pitala informacie, kde mi ale povedali ze aktualny dlh je 935 euro, a ked som sa pitala ci by som sa mohla odvolat odbili ma, ze to uz nieje nutne,ze nepochodim na sude , ze nech si podam o splatkovy kalendar, Neskor som este raz volala matke, a zistili sme ze mi tento dopis co mi dorucili upovedomenie o zacati exekucie bol pisany v roku 2010!!! adresa kde sa ju predtym snazili dorucit, tam uz nezijem 5 rokov, ja som nevedela ze mi vobec bolo nieco dorucovane, nakoklko nemam kontakt s nevlastnou sestrou ktora na tejto adrese zije,.Pitam sa ale kde bolo toto upovedomenie 3 roky? preco mi nedorucia aktualne upovedomenie z aktualnym dlhom??dostala som stary dopis o zacati exekucie!!!keby som ho dostala do ruk urcite by som sa odvolala, podala namietku, nakolko mam zdravotne postihnutie, a mam nemale financne problemy prave koli zdraviu, ked som tam dnes volala, len som bola odbita, prosim vas nemozem nejak argumentovat, kde bola tato zasielka 3 roky a hlavne upovedomenie nabera pravoplatnnost az ked to preberiem, to znamena dnes, lenze rok je tam 2010.este sa chcem opytat co sa tyka premlcacej doby, to su 4 roky, mam sancu s tym dlhom nieco urobit? niesom v dobrej situacii co sa tyka zdravia ,povedali mi dnes po telefone najnizsie splatky su mozne 50 euro mesacne,neviem co robit , dakujem za kaazdu odpoved
Naposledy upravil adrianne47 : 20.05.13 at 16:07 Dôvod: uprava
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    to upovedomenie doslo na meno a adresu tvojej matky?

    je mozne, ze tvoja matka bola urcena sudom ako opatrovnik, kedze ti nevedeli dorucit upovedomenie o zacati exekucie


    § 49
    (1) Upovedomenie o začatí exekúcie sa doručí oprávnenému a povinnému do vlastných rúk. Náhradné doručenie upovedomenia o začatí exekúcie povinnému, ktorý je fyzickou osobou, je vylúčené.

    (3) Ak povinný bezdôvodne odoprie upovedomenie o začatí exekúcie prijať, je toto upovedomenie doručené dňom, keď jeho prijatie bolo odopreté; o tom musí byť povinný poučený tým, kto ho doručuje.

    (4) Exekútor môže požiadať súd (§ 45) o ustanovenie opatrovníka povinnému, ktorého pobyt nie je známy, ktorému sa nepodarilo doručiť upovedomenie o začatí exekúcie na známu adresu v cudzine, ktorý je postihnutý duševnou poruchou alebo ktorý nie je schopný zrozumiteľne sa vyjadrovať.

    -----------------------
    ak by si si zabezpecila preberanie zasielok na poste alebo oznamila vycestovanie do zahranicia na ohlasovni pobytu, mohla si mat dorucene upovedomenie uz v r. 2010, takto ti nabiehaju uroky

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zaoberal by som sa aj tým, z akého dôvodu sa exekúcia začala. Ak máte nevysporiadané dlhy, tak veľa neuhráte.

    lulazz je offline (nepripojený) lulazz

    lulazz
    Dobrý večer,teraz s tým moc neurobíte,môžte len pekne postupne splácať po tých 50,-EUR mesačne.
    Upovedomenie o začatí exekúcie je prvá listina,ktorá sa vydáva po tom,ako súdnemu exekútorovi príde poverenie,preto vo Vašom prípade je vydané v roku 2010 a MUSÍ sa doručiť na ADRESU UVEDENÚ V NÁVRHU (príp.v exekučnom titule),čiže pokiaľ ste mali uvedenú nejakú adresu a ste tam fyzicky neboli,exekútor to nemá odkiaľ vedieť a stále sa snaží Vám Upovedomenie doručiť+hľadá ďalšie možnosti doručenia...takže áno,v roku 2013 Vám môže doručiť Upovedomenie aj z roku 2000...do 14 dní od prevzatia Upovedomenia ste mohli podať námietky...ale predpokladám,že táto doba už uplynula.

    dnes som dostala dorucenu postu z roku 2010 upovedomenie o zacati Exekucie,kde pisu ze mam 14 dni , pravo sa odvolat, , Co moze robit po troch rokoch?? oni mi nedali pravo sa odvolat!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.