Zavrieť

Porady

Zabíjanie mačiek - ako sa chrániť keď mi ich sused zabíja?

Sused mi zabíja mačky, zabil mi už 4 z 6 mačiek, ktoré boli sterilizované, očkované, socializované. Bývam v rod. dome kde sa tento sused pred 15 dňami nasťahoval. Mám svedka ďalšieho suseda ale odmieta mi to usvedčiť. Čo mám robiť? Je na to myslené v zákone alebo nemám šancu ochrániť svoje mačky, svoj majetok?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To co je za psychopata? Obrat sa na Policu
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DickO'bras DickO'bras

DickO'bras je offline (nepripojený) DickO'bras

týpek odvedľa
Ano je na to myslene v zakone, pozemok by ste mali mat zabezpeceny(oploteny) tak aby Vase zvierata nemali pristup k susedom. Ak chcete nahlasit tyranie zvierat mozte tak urobit na kazdej regionalnej veterinarnej sprave. Mozno sa Vam zda ze macky nemozu narobit vela skody ale mne napriklad susedova macka skakala z plota na kapotu auta coho vysledkom su skrabance a sice male ale viditelne preliaciny.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Bez urážky, ale máme susedov čo majú tiež kopu mačiek a chodia kadiť kade tade po susedoch, po múrikoch, do predzáhradiek atd. Chodia nám po stoloch na terasách, obrus na stole ráno celý pošľapaný, dotyčným susedom to pekným slovom nevysvetlíš. Tiež sa už schyľuje, že si s mačkami budeme musieť poradiť sami. Oni ich vypustili z domu (pôvodne boli bytové) lebo im kocúr značkoval nový dom a my teraz máme toto trpieť? Ak ich nevie udržať na svojom pozemku, nech im urobí voliéru, videla som to u nejedného chovateľa mačiek, peknučká voliéra, drevený domček, voliérový výbeh, vo výbehu strom na ktorom si mačky lebedili. Moje zvery (čokle, sliepky) mu tiež nechodia kadiť na záhradu, na terasu.
6 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

si predstav, že by každý choval 6 mačiek...to už fakt niekomu ...... nemám slov. Anet máš môj súhlas.

to len tá drbnutá Sklovská má namiesto detí mačky, čo považuje za členov rodiny....
http://zena.pravda.sk/ludia/clanok/2...ach-a-mackach/
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Na to, ako ochranis svoje macky, musis prist sama. Ake mas moznosti izolacie maciek od pozemkov suseda. Zabezpec to, aby sa macky nemohli dostat z tvojho pozemku a neobtazovali susedov. Kolko maciek chovas na svojom pozemku, je tvoja vec.
3 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Až na to, že mačka nie je pes. Je naivné si myslieť, že mačka bude na pozemku ohraničenom plotom. Mačke nerobí problém ani trojmetrový plot.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Šancu predsa máš ...predsa ich nepúšťaj vonku z domu....

Poznámka a či postreh ???
Bývaš v dome ( rodinnom ) , kde sa sused pred 15 dňami prisťahoval ....
To ako sa má chápať ???
Vysvetlíš ????

Info som chcel len na doplnenie ...

Ale nerob si ilúzie ani o mne , nakoľko ak sa jednáo tokú situáciu aká je , nuž aj ja by som sa zachoval obdobne ...
Ide o to , že v podstate sa z domestikovaných mačiek časom mohli stať aj túlavými jednotlivcami ...a tiež je aj faktom , že ich niečo ( nazvime ) ťahalo do starého domu ...
Nový majiteľ nemusí mať strpenie s mačkami a to aj napriek tomu , že je milovník prírody - poľovník ...

Poviem aj takto ... ak by som sa do takejto situácie dostal ja , mačkyby dostali na výber ...buď dobrovoľný odchod , alebo by boli vhodným cieľom pre moju flintu ...

Raz darmo , je vedecky dokázané , že mačka je najväčší prenášač tých všeliakých chorob ...
Naposledy upravil buchač : 24.05.13 at 17:38
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
leonka2, iné Ti neostáva, ako zájsť za susedom a požiadať ho o trpezlivosť, lebo ak v tom dome prespávali, tak sa len tak nenaučia, že tam už nesmú. Chce to nejaký čas, ale na to potrebuješ normálneho suseda. Je ich škoda, lebo za sterilizáciu si dala kopec peňazí a nie sú iba prenášačmi chorôb(ako sa to tu prezentuje), ale aj prirodzeným predátorom likvidujúcim myši, hraboše.Každá minca má dve strany.

Po prečítaní všetkých príspevkov sa nečudujem, že deti si svoje krutosti najčastejšie realizujú práve na mačkách, keď rázny príklad majú od Vás rodičov.
6 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Poľovníci si potrebovali zastrieľať alebo inak ukojiť svoj pud zabíjania.HNUS!!
Nahlásila by som to ako týranie.
Verím tomu,že oni by tie mačky odstrelili,aj keby boli na tvojom pozemku.Nechápem,ako ľudia,ktorí majú "radi" psov,sú takí radikálni vo vystupovaní proti mačkám.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

V zahraničných reláciách je prezentovaný plot so 45 stupňovým uhlom dovnútra ako plot, cez ktorý mačky neprelezú.Tak v prvom rade si zabezpečiť pozemok a tým aj mačky. Zájsť za susedom, vysvetliť, o ktoré mačky ide a ako sú ošetrované. Za zabité požadovať finančnú náhradu - hodnota mačky, náklady na veterinára, atď.
3 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

odjakživa boli na dedine a pri rodinných domoch voľne sa pohybujúce mačky... kedysi to bolo aj veľmi potrebné, lebo tam, kde sa chovalo, bolo aj veľa myší a potkanov .... mačky zabezpečovali, aby sa nepremnožili.... nemyslím, že boli nositeľmi chorôb, ako to tu niektorí píšu.... nejaká chorá mačka sa sem-tam vyskytne, ale nie je dôvod na paniku a zabíjanie týchto zvierat s takýmto zdôvodnením nie je na mieste....
ak niekto nechce mať mačku na dvore, tak si môže zadovážiť psa a tak sa vyhne mačkám....
zabíjanie mačiek tak, ako to popisuje tento príspevok nie je ospravedlniteľné, hlavne, ak si niekto nepreverí komu patria a nesnaží sa danú situáciu riešiť najskôr dohovorom..... takto si nový majiteľ urobil z vlastného suseda nepriateľa a to ešte tak krutým spôsobom....
ja osobne by som ho zažalovala a požadovala by som psychologické vyšetrenie, ako môže mať taký bezcitný človek poľovnícky lístok a právo nosiť zbraň? ako sa robia testy na nosenie zbrane?
aby som však bola spravodlivá, asi by som potrebovala počuť aj druhú stranu......
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Leonka čo tak zobrať do ruky občiansky zákonník a preštudovať si §127????? Tam máš presne vyšpecifikované svoje práva a povinnosti voči susedom. Ak ich budeš dodržiavať tak problém zo susedom mať nemusíš " ODST 1 Vlastník veci......nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susedov pozemok...."
0 0
jano.123 jano.123

jano.123 je offline (nepripojený) jano.123

Som rád, že je tu pár ľudí, ktorí pochopili, že mačky sú nočný tvor, žijú hlavne v noci a cez deň odpočívajú, a že cez túto noc robia susedom na záhradách neporiadok.
Ďalej chcem ešte zdôrazniť, že chovatelia mačiek by mali zabezpečiť pohyb mačky výhradne na svojom pozemku (ja tiež nepúšťam psa susedom na dvor), ďalej by mali najmenej raz ročne nechávať svoje mačky vyšetriť u veterinára, nakoľko ide o prenášačov rôznych chorôb.
Mačky spôsobujú rôzne znečistenie ovocia a zeleniny (zahrabávanie svojich výkalov do obrábanej pôdy - je mäkká, potom značkovanie močom), behajú po odstavených autách a spôsobujú škrábance na laku a drobné preliačinky. Mačky kadia aj na chodníky, behajú a znečisťujú altánky, vedia označkovať aj topánky, ktoré si majiteľ nechal pred dverami. Mačky chodia a svoje výkaly zahrábavajú aj do pieskovísk, škôlky, centrá voľného času pre deti, deti sa tam potom chodia hrať a prichádzajú do priameho styku s týmito výkalmi, ľahko môžu ochorieť.
Voľne pobehujúce mačky ohrozujú aj situáciu na cestách, prebehujú, každú chvíľku je nejaká rozjazdená po ceste. Neskúsený šofér môže neuvážene pribrzdiť a spôsobiť neprimerané škody kvôli voľne pobehujúcim mačkám.
O tom všetkom by mali ľudia, chovatelia aj nechovatelia mačiek vedieť.
U nás sa dočkať zákona, ktorý by sprísnil chov mačiek, je nereálne. Preto si ľudia chránia svoje pozemky po svojom. Tým by som teda chcel upozorniť chovateľov, aby viac dbali na správny chov svojej mačky. Mačka má svoje zvyky ktoré iným znepríjemňujú život. Zároveň to je živý tvor a preto by si mal chovateľ mačky uvedomiť, že susedia nemusia jeho mačku vnímať po dobrom a preto by mal zabezpečiť pohyb mačky len na svojom pozemku, kde to iným vadiť nebude a kde nebude iným robiť škody. Dobrý život mačky tak závisí priamo na chovateľovi a nie na susedoch. Vždy sa nájde nejaký sused, ktorý si bude svoj pozemok chrániť a vy s tým nič nespravíte.
5 3
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

dobre robí
1 3

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať