Zavrieť

Porady

Slobodne povolanie/autor ako dochodca-je povinny platit odvody do SP po prekroceni prijmu 4716 € za rok 2012 - od 01/07/2013?Konkretne ake ovody a co ZP?

Dobry den zaujimala by ma odpoved na moju otazku v nadpise + otazka c.2:
Je umelec v slob.povolani povinny podavat dan. priznanie ak jeho prijem (hruby prijem bez odpocitania vydavkov?) nepresiahne sumu 1867,97 € (co je 1/2 nezdanit.casti zakladu dane)?
3- registracna pokladna - je povinna aj v pripade, ak je platba formou hotovosti prijimana len parkrat rocne - napr. umelec predavajuci svoje diela formou komisionalneho predaja v obchodoch na fakturu, len parkrat rocne ponuka svoje diela napr. na jarmoku, trhu... a pod. Nestaci len vystavenie prijmoveho pokladnicneho blocku?
Dakujem vopred.

Pozn.
http://www.podnikam.webnoviny.sk/dan.../28227?article[id]=28227&article[seo]

[hore]dane-odvody%2Fodvody-poistovne%2F11%2Fpodnikanie-starobneho-dochodcu&cat


&category=&q=&article[id]=28227&article[seo]

[hore]dane-odvody%2Fodvody-poistovne%2F11%2Fpodnikanie-starobneho-dochodcu&page


1

-nasla som tento clanok v suvislosti s dochodkom a SZCO.
Kedze od 01/01/2012 maju autori v podstate takmer rovnake postavenie ako SZCO,
zn.to, ze fakty uvedene v clanku platia aj pre dochodcu, ktr. vykonanva slob. povolanie?
Cize v skratke - ak jeho hr. prijem prekroci za r. 2012 sumu 4716 €, je povinny platit odvody do SP ako SZCO - S VYNIMKOU INVALIDNEHO POISTENIA, na ktr. by uz ako dochodca narok aj tak nemal.
Chapem to spravne?

Stale mi vsak nie je jasna otazka odvodov do ZP , mozete prosim poradit?
Dakujem.
Naposledy upravil sajur0510 : 21.05.13 at 13:17 Dôvod: doplnenie info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Slobodne povolanie/autor ako dochodca-je povinny platit odvody do SP po prekroceni prijmu 4716 € za rok 2012 - od 01/07/2013?Konkretne ake ovody a co ZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.