Zavrieť

Porady

dohoda na 2 dni a nepravidelný príjem

Dobrý deň. Chcela by som si overiť, či budem postupovať správne. Uzatvorili sme dohodu na dva dni... ak som to správne postrehla, malo by ísť o nepravidelný príjem keďže dohoda je uzatvorená na kratšiu dobu ako jeden mesiac a dohodára uvediem vo výkaze poistného do SP... Mám pár otázok :
1. ak by bola dohoda uzatvorená od 18.5 do 18.6 a odpracoval by len tie dva dni, tak by v tom prípade išlo už o pravidelný príjem a dohodár by bol zahrnutý v mesačnom výkaze ?
2. keby bola uzatvorená pr od 18. 5 do 18. 6 s tým, že za odpracované hodiny v máji by bola vyplatená odmena v júni a osobitne v júli za jún, uviedla by som ho v mesačnom výkaze alebo výkaze poistného ?
3. čo ak by bola dohoda uzatvorená presne na mesiac pr. od 1.6 do 30. 6 to by išlo o pravidelný alebo nepravidelný príjem ? a Mám v tom chaos, tak si to chcem ujasniť.


A ak by bola dohoda uzatvorená presne na 1 mesiac pr. od 1.6 do 30.6 o aký príjem by išlo ?
Naposledy upravil petacuckova : 21.05.13 at 14:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ružena je offline (nepripojený) Ružena

    Ružena
    1. Dohoda prechádza cez 2 kal. mesiace, preto záleží na tom, ako sa v dohode dohodne odmena - ak jednorazovo po skončení, bude to nepravidelný príjem, ak jedna časť za máj a druhá časť za jún, bude to pravidelný príjem.
    2. To je pravidelný príjem, bude v mesačnom výkaze poistného.
    3. Ak dohoda trvá presne jeden kal. mesiac je to nepravidelný príjem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Peťa, podľa môjho názoru môže byť príklad 1 a 2 aj pravidelný aj nepravidelný príjem, pretože trvá viac ako jeden kal. mesiac a pokiaľ v dohode uvedieš, ako bude mzda, resp. odmena za vykonanú prácu vyplácaná, tak aj takým istým spôsobom prihlásiš dohodára do SP....
    3/ podľa môjho názoru, tým, že trvá iba jeden mesiac mala by byť nepravidelná.......
    petacuckova Ak by išlo o nepravidelný príjem tak do ZP sa na tie dni kedy pracuje nahlasuje kódom 2D alebo 2Y čo je na prihlasovanie nepravidelného príjmu ?
    Mila123 pokiaľ mi je známe, prihlasovanie do ZP na dohody je iba kód 2D, Z a K, prihlasuje sa a odhlasuje sa iba na tie dni, v kt. pracuje.....

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    V takom prípade ako píšeš, by mohlo ísť o pravidelný, ale aj o nepravidelný príjem, záleží na dohode.
    petacuckova a ako by mala by ť urobená dohoda aby išlo o pravidelný príjem ? Lebo by mi to viac vyhovovalo tak, aby som nemusela kvôli nemu robiť výkaz poistného, iných s nepravidelným nemám...
    viď nižšie odkaz, ja som si myslela že ide o nepravidelný vždy, teraz som to našla...


    http://www.socpoist.sk/556/1373s?prm...ium=all&page=1

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    podľa mňa, aby si mohla vykázať tohto dohodára ako pravidelný príjem, uzavretá D bude podľa bodu 2 a uvedie sa v nej, že ide o pravidelný príjem -odmena sa bude vyplácať mesačne /napr. podľa počtu odpracovaných hodín/
    takto je splnené, že
    1. dohoda nemá Z a K v jednom mesiaci
    2. budú 2 výplaty, pričom jedna z nich môže byť nulová.

    dohoda na 2 dni a nepravidelný príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.