Zavrieť

Porady

Čo robit ked nadriadeny nechce dať dovolenku?

Pred rokom som nastupila do zamestnania za cely rok som nemarodovala ...pracujem v socialnej oblasti ako opatrovateľka-vzdy ked sa opytam na dovolenku od veducej odpovie mi ze si mam k pacientom zohnat za seba nahradu....nebavi ma to takto mam starej dovolenky este 12 dni spolu 34 dni na tento rok...a dovolenku mam akurat vtedy ked jednej z pacientov pride dcera a nikoho za mna nemusi posielat....dnes som sa opat spytala o dovolenku o ktorej vie uz dlhodobo ze ju budem chcieť kedze sme dostavali domcek dnes mi povedala ze mi nema koho tam dat ze nech si pani obstara svoju dceru ktora pracuje mimo slovenska a nemoze prist hocikedy....ako mam postuvať čo robit?dakujem
Naposledy upravil Richard : 22.05.13 at 15:38
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Agátta je offline (nepripojený) Agátta

    Agátta
    § 113
    Na začiatok
    .
    .
    .
    (2) Ak si zamestnanec nemôže vyčerpať dovolenku v kalendárnom roku preto, že zamestnávateľ neurčí jej čerpanie, alebo pre prekážky v práci na strane zamestnanca, zamestnávateľ je povinný poskytnúť zamestnancovi dovolenku tak, aby sa skončila najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho roka. Ak zamestnávateľ neurčí zamestnancovi čerpanie dovolenky najneskôr do 30. júna nasledujúceho kalendárneho roka tak, aby zamestnanec vyčerpal dovolenku do konca tohto kalendárneho roka, čerpanie dovolenky si môže určiť zamestnanec. Toto čerpanie dovolenky je zamestnanec povinný oznámiť zamestnávateľovi písomne, najmenej 30 dní vopred; uvedená lehota môže byť so súhlasom zamestnávateľa skrátená.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nie je tvojou povinnostou hladat si za seba "nahradu".
    Emka Roman netreba sa vedúcej vypytovať

    vypíš dovolenkový lístok a daj jej ho na podpis

    ak nebude chcieť, nech na lístok napíše prečo nie
    a kedy áno

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak ako je v odpovediach už uvedené, zhrniem:
    čerpanie dovolenky si môže určiť zamestnanec. Toto čerpanie dovolenky je zamestnanec povinný oznámiť zamestnávateľovi písomne, najmenej 30 dní vopred;
    takže ak s to oznámila písomne - poslala doporučene, alebo máš prevzatie podpísané od zamestnávateľa, tak kludne na dovolenku môžeš nastúpiť.
    Ak si tak ešte neurobila, tak to urob ihned, dovolenku si posuň taak, aby si zo zákona dodržala lehotu 30 dní.
    Ona sa už nejako zariadi.

    Čo robit ked nadriadeny nechce dať dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.