Zavrieť

Porady

Usporiadat
Negoti Negoti

Negoti je offline (nepripojený) Negoti

idem urobiť hustú fazuľovú polievku (z domácej fazule, minuloročný zber) s údenými kuracími stehnami a zemiakmi a k nej domácu pizzu......bude i na zajtra
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Syn si nakázal špagety s paradajkovou omáškou, a na večeu budú grilované kuracie krídla, tie chcel mužíček.
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Posirovany losos s citronovym sabayon, confitovanou karotkou a hriankami.

Na posirovanie potrebujeme court-bouillon, co je taky superrychly vyvar z aromatickej zeleniny a citrona. Proste nakrajajte akukolvek aromaticku zeleninu (cibula, mrkva, zeler, por...) a nejaky ten petrzlen, tymian a pod., k tomu platky citrona a varte asi 10 minut v 5 dcl vody. Potom pridajte asi dve lyzice kvalitneho bieleho vinneho octa alebo deci bieleho vina a varte este 5-10 minut. Treba to poriadne posolit. V tomto sa potom posiruje losos 4 minuty a este 4 minuty sa necha v tom stat, mimo plamena.

Confitovane karotky su jednoduche. Roztopte maslo v hrnci, pridajte karotky, nech su prikryte maslom, sol, peper, a pomaly to takto confitujte, kym nie su makke. Tymto zvysnym maslom potom polejeme tie hrianky.

Sabayon je skor znamy ako dezert zo zltkov, sladkeho vina Marsalla a cukru, tu je to trochu inak. Tri zltky a slabe poldeci vody slahame nad parou, kym to nema lahku penovu konzistenciu. Potom pridajte poriadny kusok roztopeneho masla, sol, kajensku papriku a citronovu stavu. Je to taka lahsia, jednoduchsia verzia holandskej omacky.
3 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Mäsové gule v paradajkovej omáčka a knedľa
9 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zeleninová polievka s krupicovými haluštičkami a špenátové torteliny s omáčkou. Mňam.
Naposledy upravil Richard : 10.12.18 at 10:17
9 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

u nas, šampionova polievka s čerstvou bio petrž. vnatkou a pažitkou, kuracie stehna vykostene + kuracie prsia v alobale s cuketkou, šampionmi a zeleninou, k tomu pohanka s mladou cibulkou,
5 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

halušky s bryndzou...vau
8 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jarna polievka s haluskami, mlety rezen, nove zemiacky s petrzelkou, zeleninovy salat, babovka
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Hovädzie dusené, kolienka, uhorka.
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polovičke krevety, synovi pizzu, ja som si dala dusenú zeleninu posypanú syrom, dcéra išla opekat¨.
5 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

kapustnica od včera, filety zo pstruha na masle , zemiaky s maslom a pažítkou , grilovana zelenina, ešte sa pečie tvarohový koláč tzv. prešívaná deka
7 0
anka_p anka_p

anka_p je offline (nepripojený) anka_p

dnes sa mi moje dieťa pred obedom pýtalo, mami robíš na obed pukance?
nie neboli to pukance, len mi prihorela slovenská ryža.......
4 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

u nas franuzska polievka, rybie prsty a pecene zemiaky, priloha rajcinovy salat..ku kavicke pernik ala magal
5 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

guľáš a ku tomu len taký jednoduchý kysnutý osúch navrchu so slaninkou a cibuľou
7 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Aaa, hádam je čas na šlofíka ...
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia so slížikmi, pečené tel'acie rebrá+ bravčové stehno, ryža, dusené nové zemiaky s petržlenovou vňat'ou, šopský šalát, krtkova torta.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Šošovicová kyslá polievka s čerstvo nezbieranými dubákmi, vysmážaný kapor, zemiakový cibuľový šalát.
7 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

hov. polievka z roštenca s mrveničkou, solene varene mäso, bravčova panenka s brusnicovým dipom, opekane zemiaky, volske oko, konečne moji kuluristi / synovia/maju po suťazi a ja aspon trošku varim normalne,
6 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Soupe à la bressane
Jednoducha, ale prijemna polievka. Z kadejakych kuracich odrezkov, drobkov, krkov, chrbtov uvarime vyvar, cca. 2 litre, precedime. Na masti osmazime dve cibule nakrajane na platky, pridame asi sest vacsich paradajok, nakrajanych, a varime prikryte desat minut. Prepasirujeme (alebo pomixujeme) do vyvaru, varime asi 20 minut. Potom zahustime dvoma zltkami s troma lyzicami smotany, nakoniec pridame cerstve bylinky (petrzlen, pazitka, trebulka, kopor a pod.).

Poulet au vinaigre
Klasicka uprava kurata z vychodnej casti Francuzka, toto je take robustne jedlo, nie to, co si mnohi pod francuzskou kuchynou predstavuju. Inak ja skor preferujem tie robustne jedla z Francuzka pred tymi uhladenymi. Toto je len jedna verzia z mnohych, mozete experimentovat. Podavajme napr. s pecenymi novymi zemiakmi a karotkami na masle.
Potrebujeme: maslo, kura, cesnak, cerveny vinny ocot, biele vino, dijonsku horcicu, paradajkovy pretlak, smotanu, brandy, pazitku.
1, Potrebujeme jedno kura, ktore rozdelime na niekolko casti. Vsetky casti osmazime v kastrole na masle, pridame tri struciky cesnaku (cele, neosupane) a sol a peper, prikryjeme a nechame pomaly dusit. Vodu pridavat netreba, lebo kura pusti stavu. Potom ho vyberieme a vlozime trochu zapiect do rury, z ktorej sme akurat vybrali zemiaky, ak chceme chrumkavu kozu. Cesnak si nechame pomimo.
2, Ak mame v kastrole, kde sme dusili kura, vela vody, nechame ju vyparit prudkym zahriatim. Teraz pridame hlavnu prisadu - 40ml kvalitneho cerveneho vinneho octa. Nechame prevarit asi 3 minuty, potom pridame asi deci bieleho vina, dve lyzicky dijonskej horcice a dve lyzicky paradajkoveho pretlaku, opat varime asi 3 minuty. Pridame lyzicu ci dve smotany, asi 20 gramov masla a lyzicu brandy. Premiesame, pridame tie struciky cesnaku, vytlacene a popucene, vsetko spolu vymiesame, pridame posekanu pazitku, vratime sem kura, premiesame a hned aj podavame.
6 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kapustnica, Plnený kurací rezeň, zemiaková kaša
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať