Zavrieť

Porady

Usporiadat
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka z kostí s novou cestovinou. Na mäso som nemala chuť, tak som si v polievke uvarila polovičku klobásky od syna z mrazničky a večer tu chodila taká provokatérka jenna, tak dva plechy pagáčov. Kto to zje neviem. Chystám sa na cintorín okolo troch kamarátiek. Žeby som im zavesila v igelitke na kľučku?
DSCF6540.JPG  
DSCF6541.JPG  
DSCF6542.JPG  
DSCF6544.JPG  
1/1
14 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zeleninová polievka, zemiakové placky a putrtaj jahodový so želatinou.
20170610_170226.jpg  
20170610_185502.jpg  
1/1
14 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

harule / placky..
IMG_1577.jpg  
14 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Vyprážaný karfiol, zemiaky s petrž.+ broskyňový kompót, aj uhork.parad.šalát. Komu ako Dezert: hrozno..vlastná úroda
20170914_193419.jpg  
20170914_194018.jpg  
1/1
14 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

pečené morčacie stehno, knedľa, dusená kapusta..
IMG_1781.jpg  
IMG_1804.jpg  
IMG_1796.jpg  
1/1
14 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka z kostí z bôčika, rezeň, včerajšia kaša, kapustovo - paprikový šalát.
DSCF7421.JPG  
DSCF7419.JPG  
1/1
14 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kapustnica, vyprážané kuracie prsia a bedle, zemiaky..
8FE5A1C5-53F8-4472-AFD6-15E5CED45914.jpg  
14 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ja ..pirohy so slaninkou a pažítkou
20171025_152748.jpg  
14 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Asi posledné tohtoročné lečo z čerstvých nie obchodových surovín. Trochu som zjedla a ostatné je v pohárikoch na horšie časy a pre zajtrajšiu návštevu ku káve orechové a lekvárové jednohubky z lístkového cesta.
DSCF7489.JPG  
DSCF7488.JPG  
DSCF7491.JPG  
1/1
14 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Neskutočnú chuť som mala už týždeň na hovädzie v chrenovej omáčke. Tak dnes mám dnešnú omáčku, mäso zo zajtrajšej polievky a zemiaky, ktoré mi zostali od včera, lebo karfiol som zjedla iba tak uvarený bez ničoho. Nemá mi kto mrkotať
DSCF7544.JPG  
14 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Hodovú kačacinu s lokšami. Piekla som v kameninovom pekáči s deklom. Úplne sa rozpadáva. Lokše od švagrinej
DSCF8892.JPG  
14 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

sladka fazulova polievka, cuketove placky a kysnuty slivkovy kolacik s posypkou
DSC01222.jpg  
13 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Bedľa, zemiaky, uhorkový šalát.
Bedľa, zemiaky, uh, šalát .jpg  
13 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Huspenina s cibuľou, chlieb. Zajtra bude kapusta s chvostíkami z novo vykvasenej kapusty v pohári.
huspenina 003.jpg  
13 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Putrtaj je už skoro zjedený....ale ešte som zachránila fotku.....Ovocie ananás a mandarinky a želé na 1 liter 2 zlaté klasy.
100_0935.jpg  
13 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

plnená bravčová panenka s klobásou a druhá so slaninou a syrom, ryža , pečené zemiaky a dva dni mám pokoj
017.jpg  
13 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

pečená krkovička , dusená kyslá kapusta , knedľa
003.jpg  
13 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

paradajková polievka, placky z nahrubo nastrúhaných zemiakov s medvedím cesnakom
002.jpg  
13 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Plnené lángoše: cca 20 ks, mne vyjde aj 25 ks, robím už menšie

1 kg hladkej múky
1 kyslá smotana /200-250 ml/
4 dcl mlieka
kocka kvasníc /42 g/
cukor do kvásku
2 vajcia
plátky šunky/šunkovej salámy /cca 20-25 ks/
plátkový syr /cca 20-25 ks/
trošku soli
olej na vyprážanie

Z kvásku a surovín vypracujeme cesto /nedáva sa kysnúť, ale môže, bude nadýchané/. Kvások nerobím samostatne, ale fuknem ho rovno do stredu vandlíka s múkou a tam nechám podkysnúť, aby bolo čím menej riadu. Stačí takých 20 min. kým si pripravíme ostatné veci. Z cesta si olejovou /alebo pomúčenou/ rukou oddelíme guľku /veľkosť do ruky/. Guľku rukou na pomúčenej doske vyformujeme na placku /netreba použiť valček na cesto - menej rárohov na umývanie /. Na placku uložíme šunku, syr, preložíme na polovicu, prstame dobre popritláčame okraje a takéto polkruhy vysmažíme z oboch strán v horúcom oleji do zlatista. Pritlačiť treba dobre, aby sa placka pri smažení neotvárala. Vyzerá potom síce ako perlorodka , ale môže vytiecť syr a to nem dobre, lebo nám znehodnotí olej... Oleja dať viac, aby sa pri smažení neprilepili na dno. Osúch pri smažení zväčší objem, tak treba robiť také, aby ste vládali otvoriť ústa ... Ale po vysmažení prvých kúskov to budete mať v oku ... Hotové vyberieme a necháme odkvapkať na papierovej kuchynskej utierke.

Ideálne ku kyslej fazuľovej, prípadne inej polievke. Vtedy nekupujem ani chlieb, lebo ten aj tak nikoho nezaujíma, v kurze sú len lángoše... Horúce, prekrojené na polovicu, s ťahajúcim sa syrom... Alebo vychladnuté. Prípadne na druhý deň zohriate v mikrovlnke /ale obyčajne už nie je čo zohrievať/... A ak sa náhodou niekto zastaví na návštevu a zo slušnosti sa ponúkne jedným, nikdy len pri jednom nezostane...

Takto som recepis obdržala od kolegyne a takto jednoducho ho už pár rokov robím. Až včera som klikla na net a vykukli na mňa haldy lángošov s rôznymi plnkami a obmenami... Fantázii sa medze nekladú, ale nevidím dôvod, načo tam dávať strúhaný syr, ktorý sa aj tak spojí a roztečie rovnako ako plátkový... Šetríme si čas aj na iné, ako sporákové záležitosti...

Syr kto má aký rád, ale mne sa najviac osvedčili CBA plátky neúdené /kúpujem 3 balíčky/ v priesvitnom vákuoovom balení a rozmerom syra prispôsobím nákup šunky. Jeden lángoš = jeden plátok syra = jeden plátok šunky. Podotýkam, že klasické lángoše som nikdy nerobievala, lebo sa mi to zdalo príliš tenké a mastné... Tieto nie sú... Mne pripomínajú taký fajnovejší chlebík, už obložený, ale zvnútra... Prajem všetkým, ktorí sa dočítali až sem - dobrúúú chuť!

A tým, ktorí si uvaria k nim aj dobrú fazuľovicu, zdravé prdkanie...

http://www.cbask.sk/sk/stranka/syry syr číslo 16
Naposledy upravil Oliwa : 27.05.15 at 18:52
13 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Hovädzia polievka, kura s plnkou, zeleninový šalát.
kura 001.jpg  
13 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať