Zavrieť

Porady

Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

U nás bude takéto kura.. Je tam stopkatý zeler, červená hrubostenná paprika, ošúpané paradajky (tie trochu zahustili šťavu), fazuľa deň vopred namočená a zvlášť uvarená.. Príloha tarhoňa..
Obrázok 69694.jpg  
10 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

U nás dnes tak dietnejšie, krémová karfiolová polievka s mrkvou, pečené zemiaky so slaninkou a kyslá kapusta zo suda
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Dostala som košíček domácich vajec a tak som včera kúpila veľa mlieka, aby som mala dosť smotany na vaječný koňak. Budú palacinky, tvarohové guľky, aj koláč.
Dnes som urobila krémovú tekvicovú polievku a zo včera ešte ostala preventívna "protichrípková" pomazánka, vyskúšajte, ale hneď robte dvojnásobnú dávku.
Kto si urobil tento CHREN, má vyhraté.
Do dobrej tatárky ponorkáčom zamiešam varené vajíčka, kyslé jablká, veľa chrenu a ešte viac cesnaku, musí poriadne štípať. S domácim chlebíkom nemá chybu.
7 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

obed už mám za sebou ale večera pečené zemiaky v šupke, maslo
4 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Majka ako kedy. Ja som taká náladová
Odpoveď Majke pmajap.
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Bravčové na mexický sposob, paprika, paradajka, kukurica, fazul'a s ryžou.
6 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

včera : krémová karfiolová polievka s krutónmi, kuracie rezne s opekanými zemiakmi, uhorka, dezert : ŘEZY Z LISTOVÉHO TĚSTA
dnes : obed - dojedáme
večera : granadýr /dievčatá boli u zubárky - takže na vylepšenie nálady / strašne to naše detváky ľúbia, vždy robím z kila múky fliačky a hrniec zemiakov
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Evi ,jemineee,ty robis fliacky Doma? a tolko? no viem si predstavit ze domace su uzasne.mnam.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

osky
Evi ,jemineee,ty robis fliacky Doma? a tolko? no viem si predstavit ze domace su uzasne.mnam.
..áno "osky" Robím fliačky doma, deťom kupované moc nechutia...síce to zaberie viac času, ale čo človek neurobí pre svojich milovaných ...medzitým si uvarím zemiaky....robím vždy plný hrniec a na druhý raz skoro nikdy nezostane
Po dnešnom boji s babami /nechcú chodiť k zubárke - vraj je mrcha / im musím urobiť radosť a po chuti....niektoré deti granadýr nemôžu ani cítiť, naše sa idú utĺcť
3 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

My tiež robíme granadýr, len s domácimi haluškami , u nás sa vyváľka cesto a také trhance sa odštipujú z cesta.Má to úplne inú chuť a zapražené domácou slaninou. Dcéra bola v lete na Sicílii na kultúrnej stáži a mali variť nejaké národné jedlo, tak spravila granadýr samozrejme s domácimi trhancami mal veľký úspech , keď im povedala recept nechceli veriť, že je to také jednoduché jedlo
3 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

wirgi
My tiež robíme granadýr, len s domácimi haluškami , u nás sa vyváľka cesto a také trhance sa odštipujú z cesta.Má to úplne inú chuť a zapražené domácou slaninou. Dcéra bola v lete na Sicílii na kultúrnej stáži a mali variť nejaké národné jedlo, tak spravila granadýr samozrejme s domácimi trhancami mal veľký úspech , keď im povedala recept nechceli veriť, že je to také jednoduché jedlo
to robíš cesto ako na rezance alebo ako na halušky?
0 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

ako na rezance, ale z hladkej múky a nie také tvrdé , ale mäkkšie cesto a rozváľkane nie tak natenko ale trochu hrubšie a odtrhuješ také kúsky cesta a hádžeš do vriacej vody, ale môžeš ho aj pokrájať na fliačky , my robíme trhance ako dakedy naše staré mamy
3 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

wirgi
ako na rezance, ale z hladkej múky a nie také tvrdé , ale mäkkšie cesto a rozváľkane nie tak natenko ale trochu hrubšie a odtrhuješ také kúsky cesta a hádžeš do vriacej vody, ale môžeš ho aj pokrájať na fliačky , my robíme trhance ako dakedy naše staré mamy
a potom ešte k tomu zemiaky s červ.paprikou , popražená cibuľa a slaninka ?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

trhanec s jablkami a makom
IMG_7848-horz.jpg  
5 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

áno , my niekedy pridáme aj trochu bryndze a je to tiež dobré
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

wirgi
áno , my niekedy pridáme aj trochu bryndze a je to tiež dobré
Ako dlho varis domace cestoviny? ja sa na stare kolena chystam konecne vyrabat domace cestoviny, tak neviem, ako dlho varit. Nechavas ich stale najskor vyschnut? Ci ouzijes uz hned po priprave. V receptoch po nete je to rozne.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

dnes mám hody: falošná zemiaková placka so syrom, v chladničke som našla huspeninu od môjho dobrého ocka, a urobila som orechovo-jablkový závin..
Obrázok 69705.jpg  
Obrázok 69717.jpg  
Obrázok 69714.jpg  
1/1
7 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

alaya1
wirgi
áno , my niekedy pridáme aj trochu bryndze a je to tiež dobré
Ako dlho varis domace cestoviny? ja sa na stare kolena chystam konecne vyrabat domace cestoviny, tak neviem, ako dlho varit. Nechavas ich stale najskor vyschnut? Ci ouzijes uz hned po priprave. V receptoch po nete je to rozne.
Keď ich idem zaraz variť tak nenechávam zachnúť hneď ako pokrájam dám do vriacej vody keď zovrú a vyplávaju trochu na povrch varím len tak zo 2 minútky , také čerstve sa rýchlo uvaria. .Ak si chcem spraviť do zásoby nechávam schnúť aj celú noc aby boli dobre presušene a tvrdé, že sa ľahko lámu a tie potom treba variť dlhšie, najlepšie je ochutnať či sú už uvarene.
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Losos na masle, zemiačky, rapadajkový šalát s olivovým olejom, jablčník.
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Jablkové palacinky (jablká do cesta) iba posypané škoricovým cukrom, čaj.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať