Zavrieť

Porady

Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

fazulova kysla, rezance s makom
4 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Nové zemiaky s maslom, petržlenovou vňatkou a tvarohom, kyslé mlieko. A posledný kúsok narodeninovej tortičky od mojej mrkvičky .
Obrázok 69151.jpg  
Obrázok 69141.jpg  
1/1
6 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Polievka zostala zo včera, pečené kura na kyslej kapuste a zemiakoch.
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Strákoše (čerešňové halušky) dedko tvarohové ja s grankom.
4 0
wirgi wirgi

wirgi je offline (nepripojený) wirgi

segedínský guláš , knedľa
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kurací perkelt k cestovinám
4 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dnes fazul'ový guláš s celozrnným chclebom, to stačí, ešte je čo dojedat'.
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vysmažený pangasius a zemiakový šalát cibulák.
2 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

granadir
4 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

cestoviny so spenatom
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Vajíčková zapražená polievka a vyprážaný karfiol s novými zemiačkami. K tomu ešte paradajkový šalát
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

palacinky natreté odtečeným jogurtom a poliate jahodovou omáčkou
3 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Pasta col cavolfiore
Tak som zohnal muku z tvrdej psenice a urobil trochu cestovin, tzv. strascinati, ktore maju asi 50 roznych nazvov na juhu Talianska, odkial pochadzaju. Povedal by som, ze pre jedneho tak 70 gramov muky, mozno trochu menej. Miesime iba s vodou, ziadne vajcia tu nie su potrebne a ani si to neviem predstavit, to by muselo byt brutalne tvrde. Cesto nechame v sacku odpocinut.

Rozdelime na casti a vysulame take tenke sulance. Hrubka zavisi od toho, ake velke chceme strascinati, ale tak povedzme asi ako taka mensia ihlica na pletenie. Nozom pokrajame na take dlhe casti, aby sa nam zmestil potrebny pocet prstov. Zvykne sa pouzit jeden prst, dva prsty, tri prsty, styri prsty a dokonca aj osem prstov na take dlhsie, ja som pouzil styri. Polozime prsty na sulok, pritlacime a potiahneme k sebe. Hotovo. Jedna trva asi dve sekundy, to su z tych najlahsich tvarov totiz.

Takto sa to robi:


Omacka je klasika a je viacero sposobov. Vzdy je tam karfiol, cesnak, olivovy olej a cili, mozu byt aj ancovicky, hrozienka a piniove oriesky (na Sicilii). Na zaver sa moze pridat parmezan, petrzlen alebo oprazena struhanka.

Ja som to spravil takto: karfiol som porozdeloval na male ''vetvicky'' tak, aby ziadna stonka nebola hrubsia ako cca. 5 mm. Cesnak, asi tri velke struciky, som pokrajal na platky, a pouzil som 1/2 lyzicky suseneho cili, sol. Nic viac. Na olivovom oleji to vsetko nechame spolu prikryte pomaly dusit/smazit, kym karfiol neziska taku akoby lieskovcovu farbu.

Uvarene cestoviny dame do misy, pridame parmezan a pockame, kym sa roztopi. Potom pridame omacku a az potom to vsetko spolu premiesame.

Nabuduce by som skusil dat aj tie hrozienka, bol by to urcite pekny kontrast
3 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracia polievka s domácimi rezancami, bravčové rezne naopak s cibul'ou a slaninkou, dusená ryža, dusené karé na prírodno so zeleninou, rukolový miešaný šalát, koláč z acidka s jahodami.
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

dnes sa mi nechcelo vyvarat tak len penne s pestom a parmezanom
2 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Cavatelli con le bietole
Tak som spravil cavatelli zo 150 gramov semolinovej muky. K tomu jednoducha omacka: na olivovom oleji osmazime cele struciky cesnaku, prekrojene cherry paradajky, trochu cili, samozrejme posolene. Cestovinu dame varit spolu s mangoldom pokrajanym na pasiky a ked je cestovina takmer hotova, vyberieme ju aj s mangoldom a pridame k paradajkam, s trochou obaru. Prudko nechame vyparit vodu a podavame posypane struhankou osmazenou na olivovom oleji (ja som si pripravil cerstvu ususenim jednej bagetky v rure a jej pomixovanim).




Po kliknuti sa obrazok zvacsi.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Víkendovo: Jarná zeleninová polievka, paradajková kapusta, fašírky, kto chlieb, kto zemiaky. Svieži trený čerešňovo-jahodový koláč.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Polievka šošovicová kyslá, kurací stroganov s ryžou a hranolkami, jahody s kyslou smotanou..Všetko z nedele.. Mne v takom teple jesť nechutí, tak si dám len polievku, a podvečer si urobím grécky šalát.
Obrázok 69162.jpg  
Obrázok 69160.jpg  
Obrázok 69159.jpg  
1/1
6 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnesna vecera http://kuchar.mojerecepty.sk/2009/11...ove-palacinky/
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

zvyšky z nedele (polievka, rezne, ryža) a ku tomu šalát zo všetkého, čo bolo v záhrade jedlé: šalát, špenát, mangold, cviklové lístky, cibiky, cukina aj s kvetmi, pažítkové kvety
salat1.jpg  
salat2.jpg  
1/1
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať