Zavrieť

Porady

Hľadám staré odrody SLOVENSKYCH CESNAKOV

Ak pestujete ten istý cesnak viac ako 20 rokov , budem rad keď ma kontaktujete. Zbieram staré odrody cesnakov .
3 komentárov     zbaliť
wagner Pestovať ten istý cesnak 20 rokov? Však po piatich rokoch by už nemal úrodu, cesnak sa musí obmieňať.
juloxx nemusí, zavisí to od mnohých faktorov, ale je známy prípad kde sa cesnak pestoval viac ako 40 rokov a po porovnaní východzieho materiálu s tým po rokoch bol takmer bezo zmien.
pavol54 Rotácia plodín musí prebiehať každoročne najlepšie aspoň po piatich rokoch do toho istého záhonu, ale zmenšenie úrody nemá vplyv na zmenu jeho genetického kódu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nandrolon Jednu "kres" papuľu :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
    pavol54 Češi ponúkajú za prihlásenú odrodu 5 000,-€ a o holanďanoch ani nehovorím
    juloxx ak napišem že ho kúpin, tak sa nájde spusta mudrlantov ktorí ho kúpia v TESCu a budú mi ho ponúkať ako "babičkin cesnak" a bez toho sa zaobidem
    pavol54 Však na cesnak z TESCA ti nikto nevydá na UKSUPe osvedčenie o registrácii odrody. Vydávanie osvedčenia je najmenej dvojročný proces a vojdeš sa do trojcifernej sumy a na vydanie šľachtiteľského osvedčenia na odrodu je treba tiež trojcifernú sumu.
    juloxx vlastne v tejto chvíli mi ani tak nejde o to aby som prihlasoval do skúšok a registroval nejakú odrodu, skôr ide o to zistiť či to čo sa pestovalo je stále ešte zaujímave. Šlachtenie u cesnaku a v domácich podmienkach to by bolo asi tak najmenej na 20 rokov
    pavol54 Áno, ale zoberiem regionálnu odrodu a bez problémov ju prihlásim a ostatní si môžu pískať ASI ako SOZA Ale zase tu nejde o nejakého záhradkára ale profesionálnu produkciu. Prečo len speváci môžu mať autorské práva?
      zbaliť

    Hľadám staré odrody SLOVENSKYCH CESNAKOV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.