Zavrieť

Porady

Havarijné poistenie KASKO a PZP zahrnuté v cene vozidla

pri kúpe firemného auta je vo faktúrovanej cene vozidla aj havarijné poistenie a PZP na 36 mesiacov, čo nie je osobitné vyčíslené. Môžeme odpisovať auto z takto kompletnej ceny vozidla,? Cena poistiek za príslušné obdobie patrí predsa na účet 548. Z fakturačnej sumy sa však toto nedá oddeliť. prosíme o názor ako postupovať ? ďakujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... podľa môjho názoru (bez znalosti náležitosti kúpnej zmluv) je predajcom poskytnuté PZP a KASKO "bonus", teda "zadarmo" - odpis sa vykoná z kompletnej ceny vozidla.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako to že sa nedá? predsa musíš mať aj poistnú zmluvu a tam to uvedené bude.
    Ale ak sa nedá? tak odpisuješ z takej ceny, čo sa mi však nezdá.
    Som zvedavá, ako bude vyzerať naša faktúra, kupujeme auto, kde nám predajca tiež ako bonus dáva poistku. Isto však budem pýtať aj zmluvu.
    Ešte ma napadlo, či to nie je nejaká dohoda a predajca má poistené predané autá na seba ako flotilu a osobitné podmienky. Po roku si budem možno riešiť poistku nanovo sama. Ak by sa niečo stalo, tak PU uplatňuje cez predajcu. Trochu divočina a možno podotázka - vrátim sa k tomu, ked obchod bude uzavretý,
    Centrum Vo FA je na konci uvedené:" Užívajte si balík výhod " a medzi iným aj " značkové havarijné a zákonné poistenie, teda pripadá mi to ako BONUS. Máme aj zmluvu na obe poistenia s uvedním čísiel poi., však bez výšky poistnej sumy / jednej aj druhej ) , V časti platenie poistného je uvedené, že po skončení poistnej doby 36 mesiacov, platiť sa už bude Allianz-Slov.poisťovni na základe oznámenia poisťovne o výške poistiek.
    KEJKA no to by ma zaujímalo, aká suma bude potom? Či si to Allianz nevynahradí.....no ale ved zmluva sa dá uzavrieť aj v inej poisťovni. Takže sa prikláňam k tomu odpisovaniu z NC včítane balíka výhod.

    Havarijné poistenie KASKO a PZP zahrnuté v cene vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.