Zavrieť

Porady

je vobec potrebné stavebné ohlásenie?

Máme nebyt.priestor vo vlastníctve-obchod. Prístup.chodník k obchodu je vlastníctvom mesta. Je už starý, s rozmrvenými betón.kockami. Chceme ho upraviť. Je nutné stavebné povolenie alebo len ohlásenie? Na Mest.úrade som podala žiadosť o úpravu chodníka, keďže nie je vo vlastníctve osobnom, ale mesta. Odpredať ho nechcú. Bolo doložené foto pôvod.stavu a poloh.plánik.V odpovedi odo mňa ešte pýtajú:-zodpoved.osoba za stavebné práce ( to je stav.dozor, aj keby to bola len výmena betónových kociek?)a akým spôsobom má byť úprava chodníka realizovaná (svojpomocne? )
Zatiaľ je to len pár schodov z betónových kociek. Chcela by som to mierne vyhĺbiť cca 60 cm, aby bola dlhšia rovinka a potom krátke schody, ale bez akéhokoľvek podložia pod kockami či dlažbou, aby to bolo pružnejšie pri dovážaní tovaru-vozia sa tam ťažšie sudy: Je fakt treba až tak veľa povolení a kolkov ako sa to na začiatku zdá? Uvažujem, či do toho vôbec ísť a či to nenechám tak. veď človek chce na vlastné náklady upraviť majetok mesta, investovať do cudzieho, aby to bolo pekné, nové, ale zase nie a nechcúž tak veľa-vybavovačiek, peňazí, povolení...
Takže čo všetko mi treba, aby som neporušila zákony?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    je vobec potrebné stavebné ohlásenie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.